HP iPAQ 914c ili nokia e71

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

HP iPAQ 914c ili nokia e71

Post od Low Rider »

e71 je vec bio vidjen za kupovinu, ali danas sam video ovaj hp i sad sam u ozbiljnoj dilemi. Za e71, manje vise, vec znam sta nudi i kako se pokazao, ali hp je potpuna novost za mene. Pa mala pomoc nije na odmet, ako je neko uopste koristio ili bar isprobao ovaj hp.
hvala

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Low Rider, Symbian ili WM ?
Nokia 5800XM

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

...iskreno - nemam pojma. wm nisam koristio. sad sam na yt odgledao 2-3 review-a i deluje poprilicno komplikovano (za nekog ko se nije sreo sa wm ), ali i mnooogo ozbiljniji uredjaj od e71 (kazem deluje, ne tvrdim)
hp ima malo jaci procesor i zver od baterije. meni telefon prvenstveno treba zbog neta i text fajlova.

...a da i gps!!

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Low Rider, ako ti treba zbog neta i text fajlova uzmi Windows Mobile tj u ovom slučaju - HP. Ja posedujem i E71 ali i HTC TyTN II i WM je dosta komplikovaniji, brzo ćeš se navići i kasnije će ti Symbian izgledati kao igračka !
Nokia 5800XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ne znam zasto svi govore da je WM kompikovaniji od Symbiana :uhuh: Kad sam prvi put uzeo WM aparat u ruke osecao sam se kao da sam oduvek iskljucivo samo aparate sa tom platformom koristio. Sve je toliko logicno rasporedjeno, sve je na svom mestu, nemas da lutas, sve je toliko slicno kao na racunaru.
E sad, imao sam HP-a ali ne taj model, i mogu ti reci da mu je GPS savrsen. Em hvata signal jako brzo i iz hladnog starta em gotovo nikada ne gubi uhvaceni signal.
WM je daleko zahvalniji ako ti treba za rad sa tekstom i surf jer imas TS i vrlo lako se kreces po stranici, listas, uvelicavas jednim dodirom itd itd.
Mana HP-a je sto ces ga kasnije tesko prodati jer nije toliko popularan na ovim prostorima iako je jedan od bolje sklopljenih telefona i izradjen od prilicno kvalitetnih materijala iako je plastika u pitanju. U principu, kompletan hardver HP-a radi HTC ako ti to nesto govori :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ovaj telefon sam i ja svojevremeno merkao, tako da mozes da pogledas jos neke postove u ovom odeljku foruma, (od pre par meseci, HP 614 ili 914 je bila moj dilema. Na kraju nisam uzeo nista :D
Elem, i moja topla preporuka za WinMob, cisto zato sto mi je Symbian dosadio, iako za Eseriju, a tu mislim pre svega na E61 i 71 imam samo rechi hvale i nista vishe. Jos samo da kazem da E71 odnosi pobedu sto se izgleda tiche, ali to je moje subjektivno misljenje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

914 me je skrooooz odusevio. Definitivno prva opcija, backup e 71 (savrsen dizajn).
Hvala na pomoci :)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Low Rider, Ovde je najvise pitanje izbora OS-a.Mislim da je E71 sto se tice izgleda i izrade meni licno bolji od HP, dok je kod HP WM prednost.
Samo ne znam zasto ljudi toliko mistifikuju WM i od njega prave famu kao da se radi o OS-u za koji treba imati IQ preko 140,mislim stvarno... :dry:
Ja sam uvek za unapredjenja i isprobavanje novih stvari ako nisu na stetu,cak sta vise ponekad je i bolje da je nesto malo komplikovanije jer duze drzi paznju a pri "otkricu" stvara osecaj zadovoljstva,a ujedno i koristi.
Koji god phone da uzmes neces pogresiti ali kao sto rece Azimuth, HP ces u buducnosti, kada dodje vreme za to, teze prodati za razliku od Nokije.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

slazem se sa svime sto su rekli... :) WM je ipak bolja platforma...
I slazem se, nije WM bas prost, al nije ni toliko komplikovan koliko ljudi pricaju :D Ja sam se malo namucio, al kad udjes u stos, sve ti je lakse... Dakle, HP :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

SaleCool
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 05. Mar 2009. 16:09

Post od SaleCool »

Nekoliko godina u nazad koristio sam Symbian telefone,i od nedavno presao na WM.Mislio sam da ce prelazak biti "bolan",ali naprotiv.Ovde sam nasao sve sto mi je bilo potrebno a nisam mogao sam resiti.Sto ovde nije bilo napisano(ili barem ja nisam nasao)pitao sam,i dobio brze i jasne odgovore,tako da sam sredio telefon,i za moje potrebe radi odlicno,sto znaci brzo,stabilno i pouzdano.
Moje misljenje,i moja preporuka,kao jednog prosecnog korisnika(koje svakako nije najmerodavnije,ni najstrucnije)je WM u svakom slucaju.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Moj glas ide HP-u.
Prethodna 2 posta ti govore sve.
8)

Odgovori