Dual SIM telefoni... Samsung ili kinez

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

Da li je po vašem mišljenju pametnije kupiti:

Glasanje se završava Pon, 20. Sep 2010. 08:41

1) Kineski dual-sim telefon
5
21%
2) Samsung dual-sim telefon
19
79%
 
Ukupno glasova: 24

paosmarsa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 29. Maj 2009. 17:57

Dual SIM telefoni... Samsung ili kinez

Post od paosmarsa »

izvinjavam se ako je duplirana tem, ali pretragom nisam mogao da njađem neku temu u kojoj bi našao odgovor za moju dilemu...


dakle, potreban mi je telefon sa 2 kartice i koliko sam uspeo da se informišem, osim Samsunga i Kineza nema trećeg izbora.
lično, ne volim Samsung, a pogotovo ne slajder telefone, a svi Samung koji imaju 2 kartice su slajderi (ili se samo meni tako čini).
Što se kineskih telefona tiče, tu čujem uglavnom loša iskustva: da crkne polse 3 dana, da im ne radi dobro mikrofon, da su komplikovani za upotrebu, da brljave sa 2 kartice itd.
meni ne treba telefon zbog kamere, TVa i drugih stvari, već samo telefon koji radi sa 2 kartice (razgovor i SMS). dobra strana kineskih telefona je, svakako, i njihova cena...

kakve su vaše preporuke?

stefanomene
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 11:02
:: Huawei Mate 20
:: Xiaomi Mi A2 lite

Post od stefanomene »

Imas jos jednu varijantu koju si izostavio a to su telefoni general mobile. Odlika im je sto svi imaju prostor za 2 sim kartice. To je Americki brend i za klasu je bolji od Kineza. Sada vec imas vise modela u ponudi. Mozes i na ovom sajtu da procitas komentare o njima.
Takodje, ukoliko ti nije hitno, Nokia je izbacila cini mi se 2 jeftina modela ali njihova prodaja pocinje tek krajem godine.
Pogledaj, dobro izvagaj i javi sta si odlucio. Nadam se da sam sada stvorio jos vecu dilemu:)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja bih zaobisao kineske telefone i pogledao bih neki Samsung. Ukoliko ne zelis slajd telefon onda mozes pogledati ove Samsungove modele: C5212, C3212, B5722 i B7722. Ovaj poslednje je neki dan predstavljen i trebao bi se uskoro pojaviti na trzistu.
Nokia je najavila svoje dual sim telefone, ali oni ce tek krajem godine biti u prodaji.
Ja da kupujem telefon izabrao bih neki od prva dva.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefanomene, general mobile nije nikakav "americki brend". General mobile su takodje "kinezi", kineskog dizajna i kvaliteta, proizvedeni u Kini. Tu je stvoren samo privid nekakvog americkog brenda u cilju bolje prodaje.
paosmarsa, trenutno ti je najbolji izbor ti je neki od Samsung mobilnih telefona, posto su znacajno kvalitetniji od "kineza". A Idzo ti je da primere nekih Samsung dual-sim telefona koji nisu slajderi, ja bih dodao jos dva modela D780 Duos i D980.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

takodje glas za Samsung. Moj brat ima C5212 (monoblok je) i sasvim je solidan tel. Istovremeno si dostupan na oba broja i mozes da saljes poruke sa oba. Jedino su odlazni pozivi ograniceni na primarni broj, pa ukoliko zelis da pozivas sa drugog, moras da promenis aktivan br.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja sam imao Anycool cini mi se K8, davno je to bilo, i vec sam i zaboravio, ali ako pregledas po forumu, pisao sam dosta o tom telefonu. Taj aparat i dan danas radi, posto covek kome sam ga prodao ne zeli da se odvoji od njega, toliko mu je dobar. Drugar je uzeo onaj Anycool V869 (iPhone-oliki) i prezadovoljan je istim. Moj topao savet - idi na kineza, jeftiniji je, a ako ga pazljivo pregledas pre kupovine uz dobrano mucenje (na sta imas pravo) ne mozes da se zeznes. Ja pre nego sto kupim bilo koji telefon kazem prodavcu da me pusti jedno dobrih pola sata da ga muchim, pa ako zadovolji moje kriterijume, zadovoljice svacije.
"China will grow large" - Generals
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma nevolim ni ja samsung ali iko miodragr hvali kineze u sta nesumnjam da modele koje je imao da su radili dobro pitanje je koliko su bezbedni za zdravlje mislim na sar zracenje.
Moj glas za samsung i jos da dodam onu -da nisam dovoljno bogat da bih kupovao kineza.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

deksicom, mislim da su to predrasude nasih ljudi prema svemu sto dolazi iz Chine...ali svi moramo biti svesni da koliko para toliko muzike,samsungov najjeftiniji dual sim je oko 140e,a kinezi se nogu naci vec od 80e....
D500&E71

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Predrasude o stvarima iz Kine su sasvim opravdane, vecina robe koja dolazi na nase trziste je 3. klase tj. slj klase.

Pogledaj i neki Philips model,primetio sam ih skoro u oglasima...
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

loki13, samsungov najjeftinij dual-sim (C3122) kosta (prema cenovniku na mobilnom svetu) 90 evra sto je sasvim uporedivo sa "kinezima".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

tomas.hokenberi, moja greska,nisam obracao paznju....,mada cesto vidjam u metro-u na akciji neki Gen.Mobile aparat za 4k din.....,tako da neka razlika od 50-tak eura opet postoji....
D500&E71

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

loki13, jeste ali postoji i razlika u java podrsci, kvalitetu izrade itd. Osim toga to nije redovna vec metro akcijska cena.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

prije svega jedan veliki pozdrav forumasima :wink:

ocito je da sam ispao iz forme po pitanju novosti iz svijeta mobilnih telefona pa mi treba vase misljenje o samsungu b5722 - trenutno mogu da ga nabavim za 150e i zanimaju me njegove mane :D

svi predlozi za istu cijenu su dobrodosli

Odgovori