desire vs. galaxy i9000

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

desire vs. galaxy i9000

Post od ostrica »

Sta mislite, desire ili galaxy i9000?

najvise me brine dalja softverska podrska od strane samsunga, mada se ni htc nije nesto proslavio na tu temu...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Još važnije je kakva je podrška od strane zajednice. Sigurna sam da će je uvek više biti za htc nego za samsung.. U ovom slučaju bih pre izabrala Desire..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Teška odluka.....ja mislim da bih pre izabrao samsung zbog njegovog super amoled ekrana.Mislim da samsung snima video u hd rezoluciji, to mu je prednost u odnosu na Desire, ali s` druge strane galaxy nema blic, dok Desire ima.
Koji god da izabereš, nećeš pogrešiti........
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

Post od ostrica »

I to stoji, ali ako je podrska od strane samsunga na nivou, zajednica i nije toliko potrebna :)

Gledao sam jos snimaka na youtube i samsung je dosta bolji, narocito ekran. S' druge strane navikao sam na htc sense zbog magica pa mi je ovaj samsungov skroz ruzan...

ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

Post od ostrica »

znemanja, u pravu si za prednosti, jedino mi nije jasno sto mu nisu stavili blic :shock:

dok skupim jos para odlucicu se vec za neki, nego sam vise hteo da vidim sta ko misli o modelima, a slazem se da su oba odlicna i da nema neke greske pri odabiru :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Htc sense je zaista odlična stvar, apsulutno menja iskustvo korišćenja android uređaja.Ako si već navikao na sense interfejs, onda bi bezbolnije rešenje bilo prelazak na Desire.Mada, mislim, ali nisam siguran, da može i na galaxy da se ubaci htc sense.Postoji program koji se zove SPB Shell koji kompletno transformiše interfejs.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

zajednica je mnogo potrebnija nego sam proizvodjac 8)

pogledaj malo xda-dev, niko ne radi nista za samsung. ali zato htc... :wink:
iPhone 4.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Marko_NS, mislim da grese oni koji misle da "zajednica" nece raditi za Samsung zato sto je Samsung. Cinjenica je da dosadasnji Samsungovi Android modeli nisu postigli neku posebnu popularnost, pa se nije stvorila kriticna masa korisnika koja bi se posvetila Samsung modelima. Cinjenica je, medjutim, da je I9000 "out of the box" superioran u odnosu na aktuelne HTC modele (barem one namenjene evropskom trzistu), a cini mi se da je u startu jeftiniji od HTC-ova pribliznih karakteristika, sto moze dovesti do pristojne prodaje i samim tim vece popularnosti u "zajednici". S druge strane sta je to tako specificno, osim "kuvanih" romova sto "zajednica" razvija za HTC a nece raditi na Samsung Android telefonima?
ostrica, izmedju ova dva ja bih svakako izabrao I9000.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

Post od ostrica »

tomas.hokenberi, u potpunosti delim tvoje iznete cinjenice, romove kuvaju upravo zbog neazurnosti samog proizvodjaca. Da je htc ozbiljniji i brzi, ne bi bilo potrebe za neoficijelnim romovima. E sad pitanje je kakav je samsung po tom pitanju.
Nekako me i sam brand samsung odbija, njihovi telefoni nize klase su ocajni, nisam imao prilike uzivo da vidim omniu, i7500 ili tako neki drugi njihov high end telefon...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ostrica, ROM-ovi se ne kuvaju smao zato sto je HTC neazuran.ROM-ovi se kuvaju iz vise razloga neko zeli stabilniji rom,neko zeli "laski" rom sa vise memorije pa izbace nepotrebne aplikaicje,ima i onih koji zele sve neophodne aplikacije instalirane u samom ROM-u itd...Imao sam priliku da se poigram sa Samsung-om i7500 i mogu reci da mu je kamera odlicna i da mi se zaista svidja telefon ako izuzmemo cinjenicu da je Android 1.5.

U slucaju tovje dileme za mene bi jedino bilo presidno cena i izgled teleofna jer po svemu ostalom se da kazem slazu.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

tomas.hokenberi, dobro, ja govorim iz iskustva, nijedan samsung android/wm koji sam imao nije imao podrsku od xda-dev, i bilo je tema u kojima su ljudi pitali da li moze da se napravi. Odgovor je jednostavan ~ kupovinom HTC telefona ti postajes deo xda zajednice. mogli bi da naprave koliko hoces ROMova ali ne zele. Znam, glupo je, ali je tako. Zato bih ja uvek isao na HTCov android/wm. :)
iPhone 4.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Marko_NS, nisi napisao odgovor na moje pitanje "sta od Android softvera radi iskljucivo na HTC-u, a ne i na Samsung-u. Kolicina "kuvanih" romova meni uopste nije presudna - ako sam zadovoljan fabrickim nema razloga da stavljam kuvani. Da se razumemo - ja npr. na Samsungu i780 koristim "kuvani" wm 6.5.3 (neces verovati napravila ga je upravo "xda zajednica"), ali samo zato sto je wm 6.5, iskreno nijedan "kuvani" 6.0 ili 6.1 rom mi nije radio bolje od fabrickog, i razmisljam da vratim fabricki 6.1.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

tomas.hokenberi, sve radi lepo, valjda.
dobro, tebi ne treba, postoje ljudi kojima treba, zato sam i rekao da bih ja uvek isao na HTC.
i da je zajednica na strani HTCa. sto je cinjenica. :)
iPhone 4.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Sto se tice azuriranja verzija softvera Samsungovih Android telefona, Samsung je tu sa oficijalnim apdejtima jos neazurniji od HTC. Tojest, ne znam da je bilo koji do sada dobio zvanican apdejt.

meni se licno Samsungov Touchwiz nikako ne dopada, kao ni sam dizajn telefona. Tehnicki jeste bolji i tu nema sta da se prica, ali ja licno bih ipak isao na Desire.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

araphel, I5700 je dobio zvanican update na 2.1. Sto se tice izgleda svi cemo se sloziti da je to stvar ukusa.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

Post od ostrica »

Kada dodje vreme kupovine odlucicu se za neki, mozda se pojavi nesto novije, videcemo...

A pogledajte na sta sam naleteo, imate i video

http://www.androidcentral.com/samsung-g ... ke-2-video

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Iako je samsung hardverski dosta bolji od Desirea ja bi se opredelio za htc kao što su već rekli zbog xda, takođe sense mi je mnogo ozbiljniji od touchwiza. Možda da sačekaš mesec dana da vidiš šta će biti sa update-om za oba telefona na 2.2 pa onda da se odlučiš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Oduvek su mi ta video/Youtube poredjenja isla na zivce.
Poput ovog sa Quake-om.
Po njemu Desire ispade nevidjeno djubre.Gotovo nesposoban da izgura Quake,odnosno u prevodu bi zakljucak bio:'Niposto ne kupujte Desire vec Galaxy S ukoliko zelite dobru 3D graficku pokrivenost itd...itd...".
PoBogu,pa i ja sam mogao da pokrenem 40 procesa i 7 download-a na Desire-u i startujem igru.
E onda snimim to i pocnem da pljujem telefon.
Ma dajte molim vas...
P.S.Licno sam probao nekoliko HD igara koje je Gameloft portovao sa iPhone-a.
Nikakvih problema nisam imao.I pored toga sto je Gameloft poznat po losem portovanju.Ne kazem da je telefon "divljao" tipa 30fps,jednostavno igre sasvim korektno rade na modelu Desire.
P.S.#2 Da ne govorim o kompatibilnosti procesora i software-a,driver-ima i ostalim stvarima koje uticu na brzinu i kvalitet prikaza.
Slika

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Momci (i po koja devojka, da ne bude sovinizma), jel vi telefone kupujete samo zato da bi kasnije mogli da ga rutujete ili sta? Stvarno ne kontam zbog cega komentari tipa: sacekaj jos koju nedelju da vidis hoce li neki "developer" izbaciti neki rom da bi, primera radi, video snimanje bilo 720p, 1000p, 2000p, koje skoro niko ozbiljno i ne koristi.
Pored telefona koji je vec "out of the box" pretrpan tehnologijom koju ionako necete nikad svu koristiti, vama nije dovoljno... :roll:

ostrica, ako nisi bas zagrizeni "techno geek" koji ce stalno nesto eksperimentisati s telefonom, preporuka za Samsung, jer iako imam Desire koji je takodje stvarno odlican, menjao bih ga za Galaxy S.
Vec sam spomenuo u Galaxy S temi da sam ga malo procackao i stvarno je masina. Mozda je malo poveci, ali mora da bude tako zbog velikog ekrana. Isti taj ekran je savrsene vidljivosti (barem u prostoriji), meni se licno svidja implementacija Androida i TouchWiz-a, brzina rada je odlicna, odziv ekrana takodje...

Za*ebi romove i ostale fore, dajes tolike pare i onda instaliras neko sranje i zeznes telefon. Nije tu fazon zna li se to pravilno instalirati i pratiti korake, vec koliko je to sto je kastomizirano dobro odradjeno...

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

sto se tice podrske za samsung , ja imam i8000 i ima podrsku na xda, a jos bolju podrsku sa gomilom kuvanih romova ima na Modaco, tako da sto se tice developera i podrske samsung ne zaostaje mnogo za htc.
postoji cak i aplikacija u koju upises model telefona i ona direktno sa sajta samsung pronadje najnovije firmverome i dovnladujes koji god zelis.
p.s. ja sam isto u nedoumici oko desirea i galaxy s

Odgovori