Pomoć u odabiru telefona iz Telenora

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Pomoć u odabiru telefona iz Telenora

Post od Nennad »

Ovako:
Već skoro tri godine koristim N82 i nastaviću da ga koristim kao drugi tel. čak i kada kupim drugi, jedno iz navike i naviknutosti na uređaj, drugo upoznao sam symbian dovoljno da se dobro snalazim i treće, ima skoro sve što mi treba. Skoro...

Budžet: Pošto bih uzeo tel. u telenoru uz obnavljanje ugovora, dolaze u obzir i skuplji modeli.

Namena:
multimedija - kamera nije presudna, nema potrebe za nekom najjačom, slušanje muzike da, dakle dobar zvuk pre svega preko slušalica i dobar plejer, laka organizacija plejlista, koja je kod nokie malo nezgodna,

-gledanje videa i ne toliko, sasvim sigurno neću gledati HD filmove na mobu, dovoljno je da podrži standardne rezolucije

-igranje igara-ne

-surf netom - da, i to dosta, dakle wifi i podrška za flash.

-email-da, ali ne obavezno.

Prešao bih na touch screen, bitno mi je da to bude neki bolji touch, jer imam debele prste :lol: i da nema bagovanja na dodir.

Zatim, da ne bude preveliki displej, pošto neće biti za gledanje filmova.

Treba mi i GPS obavezno.

I na kraju, najbitnije da ne koči i da ima brz odgovor.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Nennad,po meni iz telenorove ponude obrati paznju na Galaxy S (mozda i S II),Desire S,Wave II,C7.
Usput,imajuci u vidu mogucnost prenosenja broja mozes pogledati i punude ostala dva operatera. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

@Fox, hvala na odgovoru.

Bio sam nekada u Mts-u i nisam imao najbolja iskustva, pa ne bih da im se vraćam. Uz to, subjektivni osećaj je da je kvalitet mreže, razgovora, zvuka... bolji u telenoru.

Galaxy S II mi je po dizajnu najbolji, ali ne znam kolko je u prednosti u odnosu na Galaxy S i Wave, od. koliko bi meni te prednosti značile.
HTC ima zanimljive modele, Sensation mi je ok, Desire S takođe...

Možda će na jesen obnoviti ponudu, možda bi bilo pametno da sačekam još par meseci...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Nennad,ne znam sta ces dobiti cekanjem do jeseni,ne vidim koji bi model (a da je vec najavljen) mogao toliko da ti promeni (poboljsa) izbor koji imas danas.
Imas na gsmareni testove svih ovih modela,tu mozes procitati njihove prednosti i mane.
Citajuci sta si napisao da bi najvise koristio a sta ne,Galaxy S je def. najbolji i logican izbor.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Galaxy S meni ovde izgleda kao dobar izbor, pokazao se kao odlican telefon, ima odlican ekran, solidne velicine... A i mislim da ces moci da ga uzmes za relativno male pare :)
I ja gledam Galaxy S II, i pored svega, meni je jedini problem za sada baterija...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Da, to je to, najbliži sam SGS, još malo ću pogledati HTC modele...
Gledam po oglasima, SGS u garanciji ima za relativno male pare u odnosu na nov, ne isplati se obnavljati i vezivati se ponovo ugovorom.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ako mogu da dodam, naveo si da ti je sam kvalitet touch screen-a veoma bitan pa zato predlazem neki HTC model na 1. mestu, pre Samsunga... mislim da su im ekrani po tom pitanju bolje odradjeni i bolje reaguju... :wink: :wink: :wink:

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

luca napisao:ako mogu da dodam, naveo si da ti je sam kvalitet touch screen-a veoma bitan pa zato predlazem neki HTC model na 1. mestu, pre Samsunga... mislim da su im ekrani po tom pitanju bolje odradjeni i bolje reaguju... :wink: :wink: :wink:
Ne sam kvalitet, koliko brzina odgovora i preciznost unošenja ne baš preciznim dodirima, što će mislim dobro rešiti njegova "Swype" tehnologija.

Ne znam kakav je na brzinu odziva dodira, ali verujem da je dobar. Poslednje što želim je da moji prsti budu brži od njegovog softvera.

Ako neko ima neposredna iskustva, ili zna nešto više o ovom tel, slobodno neka doda.

Gledao sam danas u telenoru, više mi se sviđa SGS od HTC-ovih modela, nekako je ozbiljniji i klasičniji. Idem u ponedeljak da ga uzmem.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

luca napisao:ako mogu da dodam, naveo si da ti je sam kvalitet touch screen-a veoma bitan pa zato predlazem neki HTC model na 1. mestu, pre Samsunga... mislim da su im ekrani po tom pitanju bolje odradjeni i bolje reaguju... :wink: :wink: :wink:
Na osnovu čega ovo tvrdiš, ja sam baš poredio galaxy s i galaxy s 2 sa desireom i desire hd-om i oba samsunga su mnogo bolja od htc-a. SGS i SGS2 imaju top notch ekrane što se tiče svega i ne verujem da je i jedan htc tu blizu.
Jedan od primera

http://www.youtube.com/watch?v=hVlsRCMltDg
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Može li mi neko pomoći sada u sledećem:
Izbor između Galaxy S i Galaxy S II. Pošto ću telefon uzeti uz postpejd paket, razlika u ceni je beznačajna.
Interesuje me šta dobijam, a šta gubim ako uzmem Galaxy II. Da li bih ja kao nešto blago natprosečni korisnik primetio neke razlike? Pretpostavljam da razlike u kvalitetu fotografije nisu tolike, osim noćnog snimanja. Brzina procesora, grafike?
Možda je displej malo prevelik za uređaj koji prvenstveno treba da služi kao moblini telefon?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Nennad napisao:Može li mi neko pomoći sada u sledećem:
Izbor između Galaxy S i Galaxy S II. Pošto ću telefon uzeti uz postpejd paket, razlika u ceni je beznačajna...
Ako je takva situacija onda slobodno uzmi SGSII,sigurno neces pogresiti... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Sve je malo bolje,neces se zajebati ni ako uzmes S ali za malu razliku u ceni bolje uzmi 2 i budi miran duze :)

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Post od Nennad »

Jeste malo nabudžena verzija jedinice, danas sam ga držao u ruci, isprobao ga i sve mi je ok, osim veličine displeja, nekako je previlik za mobilni telefon, a i ja nemam baš klavirske prste, tako da držeći ga u jednoj ruci ne mogu da dohvatim gornji levi ugao.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Pa onda uzmi S,mada nije to neka razlika u velicini,neces ni na obicnom moci da dohvatis kada ga drzis u jednoj ruci :)

Odgovori