Koji tablet kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Green »

miodrage, ja sam odavno bio zaintetesovan da probam iOS, ali cene uredjaja su nekako uvek bile neprihvatljive. Cak i polovnih. Sada kad je ponuda daleko veca i cene se nekako uklapaju u budzet, zasto da ne. Gadljiv na sam sistem nisam. Na ostale stvari jesam, da ne tupim...
Cene su i ovde veoma sarolike, u zavisnosti od modela, memorije i stanja, ali ima svasta da se nadje. U poslednje vreme gledam Mini 4 i iPad 2017 godiste.
Ima li nesto specificno na sta treba da se obrati paznja prilikom kupovine? Sta da pitam prodavca i slicno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od miodrage »

Prodavca ne pitas nista, jer nikad ne znas sta ce da laze.
Treba da isprobas WiFi, GPS, ekran, i bateriju. Ovo potonje je ujedno i najteze.
WiFi isprobavas tako sto ga nakacis, i krenes da se udaljavas od istog, dok se ne prekine veza, a probaj sve vreme da refreshujes sajt, da znas dokle je link, a dokle je efektivna pokrivenost (moze da pokazuje da imas konekciju, a da je ona ustvari mrtva)
GPs je vrlo jasan, kao i ekran (dobro ga pregledas).
Sto se baterije tice, treba ti nekoliko stvari i malo vremena:
-treba ti neki program koji ce da proveri stanje baterije, barem ono sto Apple dozvoljava. Iskreno, nisam se zadubljivao u ovo, pa ako neko zna bolje od mene, koja app bi tu odradila dobar posao. Ako je uredjaj JB - onda ima na Cydiji dobrih app za ovako sto.
-savetujem da instaliras igricu Ingress Prime, jer je nemilosrdna prema bateriji, i stavi ekran na max osvetljenje, i igraj jedno pola sata uz stalno kretanje (ovo moras sa vlasnikom da dogovoris). Mogu i Pokemoni, ali meni je to horor. Poenta je da radi GPS, procesor, grafika, i ekran, i da cedis bateriju. Ako je pad za tih sat vremena veliki, onda mozda baterija nije skroz dobra.

Iskreno, ne znam koliko ti je pametno uzimati sada vec 2 generacije star uredjaj (iako Apple dugo daje podrsku), ali ti znas za sta ti najvise treba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Green »

Tablet bi se koristio samo u kuci, wi-fi pokrivenost kod mene je odlicna. Sa Asusom i dalje nikakvih problema, nakacen je 24h. S tim u vezi, GPS mi uopste nije potreban. Ovako i vecina drugih koristi svoje tablete, znaci u kucnom okruzenju, pa kontam da sa time ne bi trebalo biti nikakvih problema.

Sto se baterije tice, ne znam koliki bi bio postotak degradacije kod iPad-ova starijih generacija, ali najverovatnije da i ne bih uzimao nesto staro. Da testiram kod prodavca tako kako si naveo cisto sumnjam da bi se neko slozio da provedem toliko vremena kod nekoga u kuci igrajuci igricu i setajuci okolo, bez obzira koliko ozbiljan kupac bio.

U svakom slucaju, moze da se nadje uredjaj koji je odlicno ocuvan i veoma malo koriscen, za pristojnu sumu novca, jer iako ljiudi vole tehniku, od raznih obaveza ne stignu da je koriste onako kako bi trebalo. A i kad imaju vremena ili negde idu ili bulje u televizor.

Zahvaljivam na korisnim savetima. 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od miodrage »

Kad sam ja pre nekoliko godina kupovao iPad upravo sam ga ovako testirao. Sat i po proveo kod prodavca, lepo se ispričali, i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Green »

Uh, ovde bi ljudi vec odavno zvali policiju, misleci da ces da ih orobis. Provodis toliko vremena u necijoj kuci, kao gledas uredjaj, a ustvari pravis plan sta ukrasti.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji tablet kupiti?

Post od гари »

I ovde bi to mnogima moglo pasti na pamet. Pazi, moguće je da neko vidi u oglasu ko prodaje neki skup uređaj, pa da to koristi kao povod za izvidnicu, svašta se dešava. Nije svejedno ljudima ko im dolazi u kuću.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Evindzer »

Grin, zagriženi Androidaš, kupuje Eplov proizvod. Propade forum. [emoji1787][emoji1787]
Srećno pri kupovini, javi šta si uzeo. [emoji1303]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Green »

Pa kad (dobrih) Android tableta skoro da i nema. Mozda Xiaomi Mi Pad i Samsungovi, koji su preskupi. Reko' ajd' da promenim sektu malko. Da vidimo i to cika Stevino cudo prirode.
Ne zurim nigde s kupovinom, cekam neku bas bas povoljnu situaciju, pa da uletim klizeci...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Koji tablet kupiti?

Post od vla-do »

miodrage napisao:-savetujem da instaliras igricu Ingress Prime, jer je nemilosrdna prema bateriji, i stavi ekran na max osvetljenje, i igraj jedno pola sata uz stalno kretanje (ovo moras sa vlasnikom da dogovoris). Mogu i Pokemoni, ali meni je to horor. Poenta je da radi GPS, procesor, grafika, i ekran, i da cedis bateriju. Ako je pad za tih sat vremena veliki, onda mozda baterija nije skroz dobra.
Ako sve ovo upališ i za sat vremena ne padne puno, ima i ja da kupim jedan iPad. [emoji1]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od miodrage »

Evo, na mom Xr, malocas zavrsio sesiju Ingressa,oko 3h sam aktivno igrao, baterija je sa 96% pala na 40%. Jako veliki pad, ali i ogromno mucenje za bateriju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Koji tablet kupiti?

Post od djole1989 »

Ipad 2018 slobodno uzmi neces se pokajati, ja imam ipad mini 3 deca ga koriste neunistiv ali sad vec vremesni uredjaj i imam ipad pro 9.7 koji sam uzeo kad se pojavio i nisam se pokajao ni sekunde baterija brutalna, ipad leti....pogledaj ipad 2018 nije tolko skup a relativno nov uredjaj ako nadjes polovan neces se pokajati....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Green »

Bas sam u poslednje vreme i razmisljao o iPadu 2018. A posluzice i zeni, jer ona non stop video poziva svoje kuci, a na mnogo vecem ekranu od telefona je to jos veci dozivljaj.

Sacekacu da jos malo padne cena, jer ce sledeci mesec da sedne i neka kinta od povracaja poreza. A i telefon bi da menjam, pa ono.... Dve muve...

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Koji tablet kupiti?

Post od djole1989 »

Jedan drug koji nije bas ljubitelj ios-a i uvek nosi flagship sad s10+ uzeo ipad 2018 i odusevio se to mu je prvi ios, kaze sto se tice tableta nema bolje od ipad-a....pa sad kaze cekam septembar da vidim novi iphone mozda i njega uzmem.... tako da pazi se green mozda se zarazis.... [emoji6]


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Green »

Cisto sumnjam. Problem je ta zatvorenost iOS-a u nekim stvarima. Moze to da se omoguci jailbreak-om, ali nemam ja vise vremena za te egzibicije. Pored toga, preterana cena takodje koci. Pogotovo poslednjih par godina, gde i ostali traze po hiljadu dolara za flagship. Mogu da dobiju ma'unu, a ne hiljadu keka...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Apolo »

Mozete li preporuciti neki tablet koji bi se koristio za gledanje filmova i serija? Displej min. 8", max cena plus/minus 15.000.
Festina lente.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Koji tablet kupiti?

Post od pero0000 »

Ja ti mogu preporučiti samo onaj koji trenutno koristim, a to je Samsung A (2019) SM T 510(verzija sa WiFi, a bez LTE), sa LTE je oznaka SM T515.
Tablet ima 2gb Rama i 32 Roma. Vidim na GSM areni da ima i verzije sa 3/64 i 3/128.
Ekran je 10" i odličan je za gledanje filmova, čitanje novina, e knjiga i surf. Nije šampion brzine, ali za te novce koliko košta kod nas je ok.




Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Apolo »

Deluje mi ok, i uklapa se u budžet. Ne treba mi nesto sad brzo ko munja, već nešto solidno za gledanje serija i filmova. Ionako sve radim preko telefona, on već mora biti brz ko munja :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Koji tablet kupiti?

Post od pero0000 »

Pogledaj na Benchmark-u u malim oglasima, jedan član menja taj tablet i telefon za iPhone. Možda bi ga i prodao... piše da je u Vip-u uzet.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Apolo »

Šta predlažete između ova dva modela - ipad 10.2 ili Galaxy tab S5e?
Festina lente.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Koji tablet kupiti?

Post od dachakragujevac80 »

Nemoj brate još jednu raspravu da počinješ molim te!!! [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori