N8 vs E7

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

N8 vs E7

Post od araphel »

Ne računajući par sitnih štucavica koje smo uspešno prebrodili, moj N8 me odlično služi, osim za kuckanje poruka. Iz tog razloga se razmišljam da žrtvujem kameru zarad hardverske tastature.

Kakva su vaša mišljenja? Da li je realno očekivati razmenu glava za glavu za ova dva uređaja?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

pa realno bi bilo da mozes da zamenis telefon za telefon, posto sigurno ima ljudi koji su uzeli E7 a voleli bi da imaju kameru od N8. Eventualno da dodas 10-20 evrica ne vise

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

araphel, moje misljenje je da to ne odradis..barem ja nebih zrtvovao n8 za malo veci ekran i hardversku tastaturu,jer tako dosta gubis..(po meni je ta tastatura odvratna,to je barem moje misljenje :disgust: ..i sve imam osecaj da je ona "poluga,mehanizam,ili kako se vec zove,sto spaja gornji i donji deo telefona",toliko slabo odradjen da sve mislim da ce se posle nekoliko otvaranja polomiti..)Ako imas problem sa kuckanjem poruka..moj savet ti je da ubacis Swype i da ne razmisljas..jer bukvalno ono je "bruka" kako se lako pisu poruke.. :D :wink:
I sta da ti kazem po meni bi bilo to kao da predjes sa konja na magarca,to je barem moje misljenje.. 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma nema nista od brzog kucanja bez tastature, to sam i ja puno puta napisao. E7 je sigurno dobar ali kako sam elektricar po profesiji znam da nijedan pokretni kabal (flet) nije vecan pa sam oduvek i bezao od slajder telefona.
Znaci to moras imati na umu. Sad dali ces naci nekog za zamenu neznam, ali je sigurno puno manje vlasnika E7 od N8.
Mozda da si razmislis da zadrzis N8 a da nabavis neki qwerty.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel,hm,ako bas zelis hardwersku tastaturu onda menjaj,u suprotnom - nemoj.
Mozes instalirati i koristiti srpsku swype tastaturu koja radi sasvim ok,a i uskoro se ocekuje nova qwerty(z) tastatura koja ce izgledati ovako:
Slika
P.S. Svaka slicnost sa vec vidjenim tastaturama je namerna... :P
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa fox ti je dobro rekao :)
Ako si heavy text typer onda je hw qwerty uvek bolje resenje.
Sto se mene tice obzirom da imam tanje prste,ustosovao sam se da kucam na tastaturi n8 bez problema. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja se na landscape tastaturi još i snađem nekako, ali na portret qwerty nikako. U principu i ne volim mnogo da kucam, ali volje ljudi koji samnom komuniciraju, tako da lupam sms baš mnogo u poslednje vreme....mnogo za moje pojmove...par stotina mesečno.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

araphel, ja sam imao priliku da malo cackam E7 i onaj mehanizam mi se uopste ne svidja. Previse to nekako iskace kad se pokrene i svaki put imam osjecaj da ce iskociti. :D Ja licno veoma brzo i precizno kucam i na portrait qwerty i navikao se da mi je cak brze kucati nego na Desire HD i sve je stvar navike. Naravno u pocetku dok nisam puno pisao mi je pravila problem portrait tastatura ali vremenom kako sam vise pisao tako sam usavrsavao pisanje. Moraces ga paziti dosta zbog tog mehanizma, kamera je sasvim solidna za slike na udaljenosti od preko pola metra i u uslovima dobrog osvijetljenja. Veci ekran je samo prednost iako na istoj rezolucij pa mozda malo slabiji prikaz bude. Jedino ocekujem slabije trajanje baterije na E7 zbog istog kapaciteta a veceg ekrana.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

araphel, Necu da te savetujem posto najbolje znas sam sta ti vise treba sad a i na duze staze, ali ono sto je istina i svidjalo se to nama ili ne jeste da bez hw tastature svako duze pisanije je da izvinete "seks sa musicom u letu!"
Kao sto i sam rece u landscape modu i nekako ali u portret modu uffff ...
Medjutim opet sa druge strane flet kablovi i mehanizmi opet jedno ufffff ...
Nisam pametan! (kako ocita konstatacija u pm)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Imao sam prilike da se poigram sa oba telefona... Nijedan mi se naravno ne svidja... Na stranu to. U ovom konkretnom slucaju, ne bih menjao N8, onaj slajd na E7 je tako kataklizmatski resen i odradjen da sam ja svaki put mislio e, to je to, sad sam ga otvorio i vise nema ni otvaranja ni zatvaranja... Jedno super idiotsko resenje, ne znam kojem je to inzinjeru moglo pasti na pamet.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja sam imao prilike da se poigram sa telefonom u više navrata, i nisam stekao takav utisak. Na stranu lične preference, nisam ni ja imun na druge proizvođače, ali ovo mi je bila ideja samo zbog toga što dobijam isti oblik, isti ugođaj na koji sam već pomalo navikao, a dobijam i tastaturu. Definitivn mi treba ili dosta veći ekran ili hardverska tastatura. Korišćenje Galaxy taba kao telefon, i redovno korišćenja iPada me je očigledno razmazilo kad je snalaženje po ekranu u pitanju...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Nešto između N8 i Galaxy Tab-a je SG Note. :D
Čini mi se da je to jedan dobro kompletiran uređaj, iako je malkice veći kada se poredi sa "standardnim" telefonima.
Dosta je velika tastatura i prilikom kucanja male su šanse za grešku. Ja, koji nisam navikao da ubadam po displeju, nisam imao problema sa kuckanjem kada sam se igrao sa njim.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

IDzO, ono sto je meni zanimljivo je sto svi challenge-i sa Note-om na youtubu pocinju i zavrsavaju se isto. Prvih dana svi kukaju : Omg, it's to big for me ( :D ), trte mrte, ne znam kako cu da ga koristim ovo ono, oko 15 dana vec se svi navikli, sad vec lepo staje u....dzep, moze lepo da se kucaju poruke, internet je super, moze i da se drzi na uhu nije vise blam i tako to i onda 30 dana kao, ne mogu da zamislim da se vratim na manji ekran, ne mogu vise da koristim iPhone dok ne povecaju ekran itd itd.... Sem onog Arona iz phonedog-a, koji konstantno 30 dana hvali telefon i bateriju cak na LTE mrezi i onda na kraju: ...Ali moj primarni telefon ce ipak biti i dalje iPhone 4S. :lol:
Nokia Lumia 1520

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Što ste naivni :wink:

Jedino ako neko hoće da mi pokloni Note, po mogućnosti beli. Da skrpim pare za njega, nema šanse.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

araphel, Pa pored N8 i iPad2 realno Note ti ne treba...... :)
Ja sam se samo nadovezao na IDzO, -v komentar. :)
Mali ofic:
Danas sam citao na GSM-areni da od 20. krece prodaja Asusovog Padfona. Mozda je to to, sto nekim ljudima fali. Telefon+Tablet+tastatura+plajvaz. :D Dodatna baterija u tabletu, dodatna baterija u tastaturi, a kad je telefon u tabletu olovka se koristi kao mikrofon i slusalica za pozive. Odlicno ukomponovana stvar, i svi podaci na jednom mestu.
Stim sto: cena u Aziji 1000 dolara, u Evropi 1000 evra, znaci kod nas 1500, a ako ga VIP uzme u ponudu 999e uz najskuplju tarifu. :D
Nokia Lumia 1520

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Hahahahaha, mislim da bi to bilo malo previse za mene. Cesto mi je i iPad 2 preveliki, i zazalim za sedmoincnim galaxy tabom ponekad. N8 mi stvarno odgovara za sve sto na telefonu radim, samo mi je kucanje poruka pravo smaranje, i to je jedini razlog zbog kojeg razmisljam o E7.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Sad vidim ovaj post.
Nokia je odavno "odsvirala" svoje.
Ne vidim potrebu,da pored svega što si imao/imaš silaziš "sa konja na magarca".

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pazi, nisam ja toliko siguran u to.....meni se iskustvo sa N8 poprilicno dopada..... 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Shalom araphel 8)
E a sto ne rasprodas te ajpedove, en-osmice i kupine i onda lepo sebi nabacis Notu?! :D

Ako ti kamera na N8 ne znaci mnogo, da sam u istoj dilemi menjao bih. Kazes da nisi stekao utisak o slajdu kao kolega miogrande, a kazes da mnogo kucas. E7 je, pored ostalih slicnih modela, ipak dobro resenje za to...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pa......iPad je poklon i zato ne želim da ga prodajem niti trampim, a i osim toga, zaista ga dosta koristim i ne vidim što bih ga se rešavao. Kameru na N8 koristim, i veoma sam zadovoljan istom, ali mi ona baš i ne znači mnogo kad u poruci od deset reči izgrešim jedno petnaest slova :disgust:

Odgovori