ZTE Skate ili...?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

ZTE Skate ili...?

Post od daxsm91 »

Imam ZTE Skate, da li ga menjati za HTC Desire? Ili mozda za neki drugi bolji uz neku minimalnu doplatu? Da li vredi menjati ZTE za Desire?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: ZTE Skate ili...?

Post od bachika »

Ja sam prezadovoljan skate-om. Moja preporuka ti je da ubacis custom rom I da se igras jos malo...
Ja sam ubacio ics cyanogenmod 9 I mnogo je brzi telefon. Ima par sitnih bagova ali meni ne smetaju!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: ZTE Skate ili...?

Post od daxsm91 »

Imao sam ot-990 i kad sam uzimao skate mislio sam da prelazim na nesto bolje... Skoro sve romove sam probao, a cm9 mi je bzvz... Bolji mi je gb neko ics jer ics baguje, mnoge aplikacije nisu uradjene za ics itd... A i meni na gb neke igre sto skidam sa neta ne rade i posle sam skontao da mi treba armv7 procesor a skate ima armv6 sto me je razocaralo jer sam mislio da kupujem bolji fon... Zamenio bih ga za desire. Ok e fon, malo je ekran losiji po pitanju taca i nervira me sto nisam nista bolje dobio kupovinom ovog fona pa se nadam da se sa desire-om necu pokajati...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: ZTE Skate ili...?

Post od Green »

daxsm91, ako ti je bas toliko stalo do Desire-a, onda zameni Skate, pod uslovom da ti ne smeta manji ekran. Desire jeste bolji, ali ga i vreme pregazilo. Koristio sam ga i nisam imao problema, promenio oko 10-ak romova takodje bez ikakvih problema, instalirao sve i svasta. Veoma pouzdan telefon koji ima samo jednu manu, trajanje baterije, mada se i to moze malko popraviti, jer je podrska ogromna...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Skate ili...?

Post od mezzano »

daxsm91 znači, po tvom mišljenju, razlika između ZTE Skate i OT-990 ne postoji (osim veličine ekrana)? :? Baš razmišljam ovih dana šta da uzmem, OT ili Skate. Za OT mi je plus što je jeftiniji, dok kod ZTE mi se sviđa veličina, i mislio sam da je ipak, kvalitetniji telefon od OT (ne u smislu izrade, jer sam video da je OT bolji što se toga tiče), nego u performasama.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: ZTE Skate ili...?

Post od bachika »

mezzano, zte je bolji po performansama ali ima malo losiju izradu! Skate bih uporedio sa galaxy ace-om kojeg sam posedovao! Jer dele isti cipset I procesor, cak skate ima duplo vise rama . I alkatelom sam poprilicno bio nezadovoljan zbog podrske. Dok je za skate ipak druga prica.
Na skate-u sad koristim cyanogenmod 9 koji jako lepo radi. Ostaje mi da procitam na koliko moze da se klokuje a da stabilno radi. Cini mi se da moze da ide do 1ghz. A to je onda vec visa klasa telefona.
Da rezimiram koristio I alkatela I sada skate I mogu reci da je skate dosta bolji. Veliki plus su ekran, rezolucija, I bolji procesor!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: ZTE Skate ili...?

Post od hirurg »

Skate moze max na 800 MHz...i tada se poprilicno grije sto i nije preporucljivo za ove velike vrucine. Druga stvar jako losa izrada, ekran stalno zamazan prstima. Glomazan je. I jako malo memorije posjeduje, onda treba uzeti karticu dobre klase da bi particiju napravio na nju i slagao aplikacije, sto se tice podrske na xda i tu je tanak zte...jako malo korisnika ih ima pa zato mozda i jeste tako. Sto se tice desire,ipak je to stariji model, ali za zte je jos uvjek masina u svakom pogledu. Kao sto neko rece mana mu je samo ta losija baterija, ali takodje ti savjetijem da postoji custom rom koji to ispravlja a takodje i anker baterije. Nije ti losa solucija da pogledas i modes wildfire S koji je tu sa cijenom cini mi se.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: ZTE Skate ili...?

Post od bachika »

Memorije poseduje koliko I alkatel... Za glomaznost je vec veoma subjektivna stvar, ipak je 4,3" ekran!
Ja na svim telefonima radim ext particiju I sljaka odlicno.
Desire ja licno ne bih uzimao samo zbog manjeg ekrana!
To imas neke proverene informacije za podizanje takta procesora?
I da skate-u nisu odobrili podrsku na xda, ali modaco je vec bolji sa podrskom i stalno se poboljsava!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: ZTE Skate ili...?

Post od hirurg »

Provjerena info koju sam ja dobio od aplikacije set cpu da mogu da pojacam najvise na 800...glomaznost u svakom pogledu,moj tel je 4,3 pa je manji u ruci znatno. Zavisi za sta treba telefon, al ekran velicina tj razlika zanemarljiva. Zte nikad ne znas sta mu je i sta ga koci...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: ZTE Skate ili...?

Post od daxsm91 »

Skate je bolji od OT zbog velicine ekrana i boja koje zte ima i procesora, ali u sustini je sve isto. Aplikacije koje su sljakale na OT isto tako ce sljakati na Skate-u. I Skate je bolji zbog podrske i trajanja baterije i naravno lepsi ekran ali ti procesora i gpu-a je isti tako da se po pitanju instaliranja novih aplikacija i igara nista ne menja. To je kao da uzmes postojeci pc, ubacis mu umesto 1,73ghz procesor 2,0ghz i stavis veci monitor... I u sustini se ne dobija nista. Za klokovanje, moze i do 1ghz samo sto nije stabilan...kad mi treba za surfovanje i porukanje koristim ga na fabrickih 787mhz, a kad mi treba za igranje onda ga stavim na 940mhz, mada nema neke razlike preterane, tako da moze vise od 800 kao sto tvrdite. A wildfire s mi je bzvz telefon...nista bolji od alcatela a skuplji. Mozda bolja kamera i baterija ali u sustini isto. A Ipak sam odustao od desire-a jer sam cuo da ih je mnogo sa greskama na ploci i da se pregrevaju mnogi a buduci da uzimam polovan to bi mi se i desilo. Ostajem pri skate-u dok ne skupim para za neki bolji...s2 ili neki slicno

daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: ZTE Skate ili...?

Post od daxsm91 »

Koji je trenutno bolji od Skate-a a da nije preterano skuplji?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: ZTE Skate ili...?

Post od hirurg »

Wf s je bolji od skatea....a to za dizanje na 1ghz nije istina. Uzmi aplikaciju set cpu pa se uvjeri!!! A imas dobar tel nije skup galaxy s
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: ZTE Skate ili...?

Post od bachika »

hirurg, brašo morao sam sad ovo zbog tebe da uradim!!!
Slika

Uploaded with ImageShack.us

Čitaj koja je frekvencija na kojoj momentalno radi!!!
Naravno koristim cyanogenmod9 i on u podešavanjima (kao i SVAKI cyanogenmod) ima mogućnosti da se klokuje!!! Nije potrebna 3th party aplikacija! 8) 8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: ZTE Skate ili...?

Post od daxsm91 »

Joj brate nemoj molim te. Ako mi ne verujes idi na modaco i uveri se. Postoji dobra podrska romova i cackali su oko kernela tako da moze da ide do ~1030mhz. Ako ne znas nesto nemoj da pricas i siris dezinformacije. Da bi na bilo kom androidu uradio oc mora da se rutuje, da se ubaci custom kernel i rom pa da se onda dize frekv. Mozda si ti to pokusao na nekom fabrickom pa si video da ne moze. Moras prvo da proveris pa onda da tvrdis nesto. A i w s nije bolji kd skate-a...ima slabiji procesor i manji ekran..po cemu je bolji? Vidi se da se bas i ne razumes u telefone..nemoj dalje komentarisati kad se ne razumes. Bzvz pises neke dezinformacije i gluposti. Ostavi da neki koji se bolje razumeju pisu umesto tebe a ti jos malo istrazuj ;). I da...uzeo sam setcpu evo stoji mi max frekv 1036, sta cemo sad :)?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: ZTE Skate ili...?

Post od hirurg »

Joj pametnjakovica....al ajd vi me ucite...skate je najbolji cak ni dva jezgra mu nisu blizu....odlazim sa teme gdje su pametnjakovici ...skate je zakon pogotovo zte!
Sti se tice HTC telefona jedno da upamtite i onaj tattoo je bolji od kineza koji hvalite toliko....vidim da cpu ni ne znas koliki je a ekran je razlika u samoj izradi ogromna posto vidim da si klinjo necu da ti obrazlazem
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: ZTE Skate ili...?

Post od bachika »

hirurg, čekaj, nemoj sad bežati! NE POSEDUJEM wildfire s ali gsmarena kaže ovako link... Sad ja ne znam kako je wildfire S bolji ako imaju isti čipset (cualcomm 7227) a skate radi na 800 mhz. Dakle govorim o fabričkim podešavanjima! Čak i ekran skate-a ima više boja :wacko:

Nije da hvalim sad preterano skate ali za te pare nudi mnogo! I ne želim ja tebe da učim ili kako već... Ovo su čiste činjenice! ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: ZTE Skate ili...?

Post od hirurg »

Reci mi sta znaci razlika tih 200 mhz ? O kakvim bojama govorimo? Uocavas i to? Jesi uporedio kamere? Zvuk? Flash?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: ZTE Skate ili...?

Post od bachika »

Wfs nisam imao, malo sam se igrao sa njim i to je sve... Papir govori u korist skate-a. O kamerama danasnjih budget telefona uopste ne vredi raspravljati: NI JEDNA NE VALJA! Za zvuk nemam nikakvih zamerki...
Edit: flash nije funkcionalan na skate-u (ili nisam nasao neku developer verziju). Ali ako je to najznacajnija stavka...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: ZTE Skate ili...?

Post od Behemoth »

Bolje menjaj za HTC HD2,ubacis mu android i imas odlican telefon sa velikim ekranom.
Ove kineze ne bi uzeo da mi neko zalepi i 100e za njih.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: ZTE Skate ili...?

Post od Bodibiber »

A sto ne bi uzeo huawei ascend g300. Telefon je prelep sa sasvim pristojnim karakteristikama tj 1ghz procesor 512mb rama 4 inca ekran, 5 mp kamera... Huawei jeste kinez ali na svim mobilnim sajtovima ces videti da ga ljudi vrednuju za 2 klase iznad zte-a. Ako bi ga uzeo uz pretplatu kod vipa onda ces tek tada fenomenalno proci...uz smart 1100 koji je do kraja jula na akciji od 1115 dinara telefon dobijes za dinar sto je po meni fenomenalna ponuda

Odgovori