Android ili ne ?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Android ili ne ?

Post od Lela »

Pokusacu da objasnim sta ocekujem od svog buduceg telefona, mada vise ni sama nisam sigurna sta trazim i sta mi u stvari treba :P

budzet - kada budem imala novca, nadam se da mi nece predstavljati problem do 250 evra, recimo. Vise ne bih htela da dam za mobilni 8)

namena - razgovor, mnogo razgovora 8)

internet - koji podrazumeva dobar ekran, sa kvalitetnom rezolucijom, pretpostavljam da to podrazumeva touch screen, lako kuckanje po tom istom ekranu :D mogucnost otvaranja pdf fajlova, pretrazivanje strucnih sajtova...

volela bih da ekran ima zastitu protiv grebanja, ali koliko sam videla samo skuplji telefoni imaju gorilla glass...

necu preveliki telefon, volela bih da manipulisem jednom rukom i da bude pristojne velicine, da moze da se nosi u dzepu :) recimo, velicina SG Ace plus mi odgovara.

kamera - prosecna, prepostavljam oko 5 MP

baterija - koliko sam shvatila, android trosi pa trosi, a ja svoju Nokiu 2730 mogu da ispraznim za par sati (muzika+net :D), tako da mislim da trajanje baterije ne moze da bude bitna stavka pri odabiru telefona.

i na kraju, iako sam po inerciji sve vreme gledala android telefone, jer se ''podrazumeva'' da su oni sada ono najbolje (da li?) iako sam se zamalo odlucila za SG Ace 2 za mene i SG Gio za muza, vise uopste nisam sigurna da li je to pravi izbor :(

hvala unapred na predlozima :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android ili ne ?

Post od miodrage »

Lela, sad cu ja kao i obicno da predlozim iPhone4, ali uklapa se u sve sto si navela.
Cena je trenutno oko 300€ za SIMFree, i oko 230€ za zakljucane (Gevey), ali ce u svakom slucaju da nastavi da pada... Ovo vazi za polovne uredjaje, ali novu "cetvorku" tesko da imas negde da kupis, a i velika je amortizacija. Na polovan telefon, jedva da je ima.
Za razgovore i net posluzice svrsi savrseno, ekran je prilicno dobar, a ako stavis i neku zastitnu foliju od 200 din, onda je zasticen kao beli medved. Nije preveliki, velicina je 3.5" tako da u principu bi svako, osim mozda nekoga sa izuzetno malim rucicama mogao da ga koristi jednem rukom. Kamera je 5 MPix, i pravi sasvim dobre slike.
Baterija ce sigurno da ti traje od ujutru do uvece, ma koliko da ga mucis - e sad, ovo moze da bude kupovina macke u dzaku kod pazara polovnih uredjaja, ali, i za to ima raznih Cydia tweakova kojima se dosta toga moze otkriti ili pretpostaviti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Android ili ne ?

Post od Behemoth »

Slazem se,I4 je pravi izbor za tebe.Jos ako nadjes beli pun pogodak :)
Kao druga opcija,ako ti nije preveliki,Samsung Galaxy S2,jedan od najboljih telefona,i moze da se nadje za oko 250e.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Android ili ne ?

Post od loki13 »

Lela, od onvih telefona po toj ceni mozes lagano da nadjes:
Nokia n8 ,3.5 inca ekran,12 mpx odlicna kamera,vrlo kvalitetno odradjen telefon
SE arc s -android,komforan ekran,beli je pun pogodak za zensku osobu
Sasmung galaxy s plus -android,4inca ekran,sasvim solidan telefon
Sasmung ace plus - po velicini ekrana negde izmedju n8 i galaxy s plus,mozda trenutno i best buy u nizoj srednjoj klasi.
D500&E71

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Android ili ne ?

Post od Lela »

hvala na odgovorima!

prvo, mislim da nemam dovoljno znanja da bih se upustila u kupovinu polovnog telefona :( zbog toga se ne bih usudila u potragu za iPhone4

SGS2 mi je prevelik :? i preskup

SG Ace plus ima 158 ppx density (ako se tako pise) ? zar to nije preslaba rezolucija ? On mi se najvise i svideo, ali mi je kao glavni minus ta cifra od 158 pred ocima :?

Nokia N8 - preko 300 evra, hmm..

SGS plus isto preko 300 evra - znam zasto ga nisam uzela u obzir - nema blic...

odoh da pogledam karakteristike SE arc s ;)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Android ili ne ?

Post od janka_88 »

Lela, nisam baš upoznat sa cijenama u Srbiji ali sam potpuno siguran da ne ide preko 300evra... čak mislim da ne prelazi cijenu od 250evra za nov uređaj. Nemoj da ti budu mjerodavne cijene na sajtu, tako isto vrijedi i za Arc S. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Android ili ne ?

Post od Deksi »

Moji predlozi su N8 i xperia u, zagledaj malo tu xperiu, nova se moze naci za 200 eu.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Android ili ne ?

Post od Lela »

Soni Xperia U sam gledala ''uzivo'' - cini mi se da ima mali ekran i nema mogucnost prosirenja memorije, kartice, koliko se secam...

SE Arc S - 360 evra :?

i da - SG S plus ima amoled ekran, to mu je glavni ''plus'' :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android ili ne ?

Post od miodrage »

Lela, pa samo rec fali, i meni zaista nije problem sa bilo kime da odem po neki iUredjaj (pod uslovom da si iz BG ili SU)
N8 je takodje dobar izbor, a preko oglasa se nadje i za 220€.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android ili ne ?

Post od sugarcoated_ass »

Ako ti Xperia U ima mali ekran onda ce ti i iPhone, kao i svi sa 3.5" ili manjim ekranom biti mali. Onda bi moj predlog isao ovako - Xperia Arc, Alcatel OT995, ili ako mogu i polovnjaci - Xperia Arc S, HTC Sensation, Galaxy S2... E sad, posto su to oni preveliki, hvataj neku sredinu i gledaj neke od 3.7"... Desire S, Xperia Neo, i sl.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Android ili ne ?

Post od Lela »

kao sto rekoh - primer odgovarajuceg ekrana mi je SG Ace plus 8) e sad ne znam tacno koliko inca ima, ali sam ga isprobavala i shvatila da je ok.

e da i N8 sam imala u rukama i delovao mi je ok - ali opet ta cena... :( evo nazvah prvu prodavnicu - 260 evra 8) znaci, padace jos...

miodrage, hvala na ponudi!

edit - neverovatno - sad sam pogledala - ace plus, N8 i Sony Xperia U imaju 3,5 inca ekran, a vizuelno deluje drugacije :)

dakle 3,5 inca je sasvim ok.

i sada mi se sve vise svidja Nokia N8, jer nije toliko skupa kao sto sam mislila :D a ima i amoled ekran i gorilla glass i fantasticnih 12 MP ;)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android ili ne ?

Post od sugarcoated_ass »

Eto, problem resen! ;) Ako ti se svidja - kupuj! :)

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Android ili ne ?

Post od Lela »

a to sto nije Android :D i sto ima OS Symbian Anna ?

je li to dobro/lose/svejedno :oops:

koliko je SG Ace plus bolji/losiji od N8 ?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android ili ne ?

Post od sugarcoated_ass »

E to vec neka piskara neko ko se malo vise razume u NokiJe posto ja bezim od njih ko djavo od plusa. :D Losa iskustva sa nekim modelima... to tebe ne treba da brine. ;)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Android ili ne ?

Post od janka_88 »

Lela, Symbian Anna, odnosno noviji Symbian Belle ima sasvim potrebne stvari za prosječnog korisnika. E sad još bi bilo poželjno da nam kažeš šta ti je neophodno na telefonu od aplikacija? Office dokumentaciju bez problema možeš bez problema otvarati na N8 kao i pdf dokumente (sa nekim aplikacijama bolje radi nego fabrički Quickoffice), bolju autonomiju baterije nego Ace kao i bolji ekran i kvalitetniji prikaz. Što se tiče internet pretraživanja tu se N8 kao i ostali Symbian modeli ne može baš pohvaliti nekom brzinom i stabilnošću sa fabričkim browserom ali zato su tu Opera Mini i Opera Mobile koje će odlično raditi. Nekome je Symbian mana a nekome prednost, Android ima mnogo više aplikacija i igrica ali sa slabijim modelima tu je i izbor svega toga puno ograničeniji nego na jačim modelima. Za neko bolje iskustvo korištenja Androida trebala bi se odlučiti za SE Arc ili Arc S ali su malo veći što si već navela da ti baš i ne odgovara. :)

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Android ili ne ?

Post od Lela »

uh, uh, od aplikacija... iskreno, ne znam :oops:

navela sam ono sto mi je neophodno - dobar browser, Operu mini koristim i na ovom sokocalu od 2730, pa pretpostavljam da ce na Nokii N8 savrseno funkcionisati.

igrice me ne interesuju, ne znam koje druge aplikacije dolaze u obzir :?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Android ili ne ?

Post od janka_88 »

Lela, i više nego dobar će biti Opera Mobile koja će odlično otvarati sve zahtijevnije stranice bez problema. :) To ti sve govorim iz ličnog iskustva jer sam duže vrijeme koristio N8. Za Symbian imaš dosta aplikacija za društvene mreže, npr. za Skype nema mogućnosti video razgovora za razliku od Androida koji to može pa eto to mu se može uzeti kao mana. :) Odličan je kao multimedijalni uređaj jer pravi zaista fenomenalne slike i imaćeš u svakom trenutku mogućnosti napraviti slike dostojne jeftinijeg digitalnog aparata. ;) Ako te nešto posebno za taj model bude interesovalo ima posebna tema za navedeni model a i ja sam na raspolaganju kao i ostali sa foruma koji su malo upućeniji u navedeni model da pripomognu. :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Android ili ne ?

Post od Ninolina »

Ja glasam za ARC S. U oglasima imas za oko 230 evra star 1 dan. To su telefoni koje je neko uzeo uz paket kod nekog od operatora i imaju garanciju kao da si ih ti kupila samo gledaj da kupiš neki uz koji ces dobiti i fiskalni racun. I ja sam moj ARC S kupila u ovakvoj varijanti i super me služi. Mislim da sa njim nećeš pogresiti. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Android ili ne ?

Post od Baraba »

Ninolina, +1 za komentar, još da nađe beli :)

Jedino ako joj je baš bitna kamera neka ide na N8, nema bolje kamere ni kod duplo skupljih modela bilo koje marke.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Android ili ne ?

Post od Ninolina »

Baraba, i kamera na ARC S-u je odlična. :-) Za sve sto je navela kao važno ARC S je super izbor, a plus sto je zaista lep. Pravi izbor za devojku sa zahtevima koje je navela. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori