Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Zaključana tema
vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od vust »

Sta biste realno uzeli? Ima li smisla sada uzimati Iphone 5 kada Androidi nude toliko vise...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od iLuka »

Evo upravo drzim u ruci htc one, xperia z sam video po ko zna koji put malopre i mogu samo da ti potvrdim - uzmi iphone 5... Sa jailbreak-om ces dobiti skoro sve sto ima i android :)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Adams »

vust, Pa zbog cega si stavio iPhone 5 u izbor ako Android nudi ,,toliko" vise? :)
Mogao bi da nam napises nesto vise o tome sta te zanima najvise u vezi telefona, za sta zelis najvise da ga koristis pored poruka i poziva? Surf, gledanje filmova, muzika, kamera?
Nokia Lumia 1520

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od miodrage »

Mislim, ja sam dakako na strani iPhone5, zato sto sve sto ima veze sa Androidom organski ne podnosim. E sad, koliko je pametno uzimati iPhone5 nekoliko meseci pre izlaska naslednika... to vec ne bih znao da ti kazem... U principu, ne bi bilo lose sacekati (ako ti ne gori pod nogama), jer ce cene opet da padnu za nekih 10-ak%, sto moze samo da ti ide na ruku.
Ako jako zelis iPhone5, dobro pregledaj sve oglase, ja sam juce nasao jedan beli SIMFree 16 gb za 450€ - objavljen ovde na forumu - to je mnogo dobra cena!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od vust »

@Adams Pa dobro sad :) Nemoj me shvatati toliko bukvalno. Mislio sam na to da je android podlozniji raznoraznim tvikovanjima. Iphone moram da Jailbreakujem da bi radio kako zapravo moze da radi. Evo vidis i Luka kaze da sa jailbreakom mogu da imam skoro sve kao android. Na to sam mislio.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od iLuka »

Evo sad ce i kolega @baraba da se ukljuci, reci ce ti vise o svemu posto ja imam 6.1.3 a on je bez jailbreaka jos uvek... Htc one nije metalna masina kako sam ocekivao, kamera je diskutabilna jaaako dok je kod xperia z malo nejasno sve oko postojanja dve vrste display-a i koji ces "ubosti" pri kupovini :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od janka_88 »

I zato je najbolje rješenje Galaxy S4. :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od znemanja »

janka_88, +1
Definitivno S4 je možda najbolja opcija, kada se pojavi koštaće otprilike koliko i navedeni modeli oko 650 evra.
Preporučio bih Xperiu Z, ali taj problem sa ekranom poprilično iritira, s' druge strane HTC One ima tu problematičnu ultrapiksel kameru koja, po meni, daje očajne rezultate za telefon koji košta oko 600evra, a i ekran je mogao biti 5 inača.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od janka_88 »

Ja mogu već sad naručiti S4 za 600eur i da mi stigne prvih par dana u maju iz inostranstva tako da je cijena po meni izuzetno konkurentna. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od miodrage »

vust, da ti pojasnim oko JB - nekada davno, tipa pre 5-6 godina, to je bila da kazemo procedura. Onda se pre 3 godine ustalilo da ubacis telefon u DFU mode - cca 32 sec posla (i sve je nacrtano na ekranu sta i kako), dok je pre oko godinu dana ustaljen tzv 1-click-JailBreak koji je prvi predstavio legendarni GeoHot na iOS3.1.2 (2009. god).
Znaci JB nije bauk nego jednostavna i rutinska procedura. Jedan od trenutno najjacih hakera, p0sixninja je naveo da ima sve spremno za JB iOS7, o kome se jos uvek nista i ne zna. Toliko o tome, da je to neka misterija i sl.

Nazalost, na ovom forumu koji je objektivan koliko i Milojko Pantic u mecevima Zvezde i Partizana, velika vecina ce da ti predlozi Android uredjaj. Nadam se da neces otici na mracnu stranu!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Adams »

miodrage napisao:
Nazalost, na ovom forumu koji je objektivan koliko i Milojko Pantic u mecevima Zvezde i Partizana, velika vecina ce da ti predlozi Android uredjaj. Nadam se da neces otici na mracnu stranu!

:D :D :D

Salu na stranu, ako vec nemas neke konkretne zahteve, i ako ne zelis bas veci ekran ja bih ti predlozio iPhone 5. U krajnjem slucaju najbolje ce vremenom drzati cenu i lako ces ga prodati. :)
Nokia Lumia 1520

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Chobby88 »

Uzmi bilo koji koji sem ip5.
Nema sta da trazi pored njih sa sve jailbrake-om.
1080p ekrani vece dijagonale su svakako ugodniji za sve nego sto je to omaleni 4" sa ubogom apple rezolucijom.
Ja ne znam ko uopste poredi ip5 sa ovim novim telefonima,on vise nije merilo nizasta.
U vreme ip4 je i bio klasa za sebe,sada su daleko zaostali.
Eto,bio sam objektivan koliko i Miodrage. . .

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od sugarcoated_ass »

One Touch Idol X... kad izadje! :P :D

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od vust »

Dal je moguce da ce Alcatel da izbaci ovakav fon :D :D :D :D :D :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od znemanja »

Zašto ne bi bilo moguće, Alcatel se polako ali sigurno vraća na velika vrata, u ovoj godini je izbaci dosta jako dobrih modela.One Touch Idol X će biti njihov vodeći model za ovu godinu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Adams »

Sad sam pogledao o cemu se radi, uz nizu konkurentnu cenu ovaj model moze mnogo lepo da prodje na trzistu.
Ko li radi Alkatelu ekran, kameru i tako to?
Nokia Lumia 1520

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od sugarcoated_ass »

Sklapa ga TCL (4. najveci proizvodjac televizora), Alcatel brendira, a ko im bas radi delove - jbm ga ako znam. :D

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od vust »

Evo ga solidan video koji uporedjuje kamere. http://www.youtube.com/watch?v=d5NFpddZ958
Pogledao sam jos neke recenzije i poredjenja i mogu reci da nije toliko los HTC ONE kao sto sam mislio. Svidja mi se kako se ponasa sa slabim svetlom.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Adams »

vust, Pa pazi, tehnicki samo tu prednost u slabijem osvetljenju i ima u odnosu na ostale, i to jedva, u svim ostalim slucajevima po meni manjak megapksela ce doci do izrazaja. Daleko je to od onoga sto je HTC najavljivao i cak prozivao Nokiu 808. O.o
Da su lepo stavili 8mpx kameru sa xenonskim i LED blicem napravili bi hit sigurno.
HTC je uvek imao dobru izradu a kuburio sa baterijom i kamerom. Da su ga udebljali milimetar-dva, stavili jacu bateriju i ovu kameru kao sto sam naveo imali bi odlican konkurentan uredjaj u odnosu na S4. Koliko su bili u pravu videcemo do kraja godine kad objave koliko im se promenio profit. Ne znam tacno u kom periodu im je profit pao za 98%.
Nokia Lumia 1520

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od iLuka »

...za proslu godinu :)
gubitak od skoro 100% :uhuh:

ovo je prvi htc sa ovom kamerom tako da ce i proci kao neki tester :)

Zaključana tema