Sta posle Galaxy Nexus

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Sta posle Galaxy Nexus

Post od Tacty »

znaci, trenutno vozim samsung galaxy nexus i telefon ostaje u kuci, nasledice ga moja zena posto joj se raspada nokia e71... ja bi sad trebalo da uzmem sebi nesto drugo, i u principu bih ovog puta zaobisao android...nije da imam neke posebne primedbe, ali malo me razocaralo sto ovaj nexus nece dobiti 4.4 pa je to moj sitan gest protesta :D

e sad sam se zagubio u alternativama...ono sto je sigurno da ne bih isao ispod ekrana od bar 4.5", to mi je neki minimum nakon galaxy nexusa...iphone stoga otpada...nokia lumia, ali koja? koji model moze ocekivati apdejte bar u neko dogledno vreme, koliko vidim i ovi danasnji modeli nece bas dugo dobijati apdejte? glupo mi je da danas kupim telefon koji ce kroz par meseci da ode u penziju...blackberry z30, ima li uopste smisla? ima li na vidiku nekih novih nokia u dogledno vreme?

bas sam se malo smorio, reklo bi se da nikad nije bilo bolje sto se izbora tice, ali nekako ispade da izbor i nije bas toliko sirok...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od znemanja »

Ako si bio zadovoljan korisnik galaxy Nexus-a logičan nastavak bi bio Nexus 4 ili pak 5-ica kada dođe kod nas. Lično mislim da ćeš se pokajati ako sa stock androida, koji si imao na galaxy nexus-u, pređeš na WP8 koji još uvek nije zreo OS.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Nikola Vapa/CA »

Ako android nije prioritet,mozes ustedeti vecu sumu novca a kupiti odlican telefon.U pitanju je Samsung Ativ S za 170-180 e.Hardverski Sg3 za duplo manje novca.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od hibiskus »

sve zavisi koliko para ces da das. BB Z30 je odlicna masina i BB10 je odlican OS pogotovo ako dosta komuniciras. Takodje imas mogucnosti za instalaciju android aplikacija po "narodskim" cenama :), sto je velika prednost BB10 os-a u odnosu na win 7/8. Sa druge strane telefon je trenutno smesno skup u odnosu na dual core i 720p ekran koji nudi. Mozda bi bolje bilo da probas Z10 njemu ce cena konstantno da pada

edit: nije toliko sve isto i dosadno, koliko mi nemamo para da "istrazujemo". Pratim par stranih foruma o mobilnim i znam dosta likova koji mobilne menjaju ko carape. Kkao izadje neki novi odmah ga kupuju, kupuju dodatke, dokove, tastature, ne zna sta sve ne...

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Tacty »

budzet nisam nesto specijalno ogranicio...kupio bih i iphone, ali me ubi onaj ekrancic koji jos ima ima i cudne proporcije...mislim na ip5 itd...

sad da preciziram sta mi je bitno...pre svega kvalitet razgovora, ako lose cujem sagovornika ili on mene, telefon ode u kantu a proizvodjac na vecnu black listu...dobra mail podrska, najvise za pop3 zapravo...surf mi nije toliko bitan...kao ni muzika, slusalice ne podnosim...kameru koristim za slikanje na dnevnom svetlu kojecega sto se povremeno kaci na web sajt, ova na nexusu je zavrsavala posao za to, ako je bolje od toga ihaj...relativno cesto strimujem muziku preko bluetootha, tako da bi voleo da imam tune in, neki jazz radio, classic fm ili nesto vec od toga...od ostalih aplikacija mozda viber i whatsup, skype ,nemam bogzna sta drugo bez cega ne mogu da zivim...

z10 mi se svidja iako je taj ekran sad vec ispod onog sto mi je neki minimum...vise me brine sto kazu da je os prepun svajpovanja a nisam siguran koliko bi mi se to dopalo...

za lumie vise nisam siguran koliko su dobra kupovina Danas, jer se najavljuje nova generacija jaceg hardvera...sve nesto imam utisak da mi je los tajming za kupovinu novog telefona :cry:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od 1808 »

Tacty napisao:...sve nesto imam utisak da mi je los tajming za kupovinu novog telefona :cry:
Pa tako to izgleda kada si postavio kriterijume po kojima si eliminisao iOS i Andrid kao moguće opcije.
I kako onda očekuješ da napraviš pametan izbor? :blinky:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Behemoth »

I nemas neki izbor po ovom kriterijumu.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Tacty »

Behemoth napisao:I nemas neki izbor po ovom kriterijumu.
pa to me i nervira, kažem...okreni obrni ponovo se vraćam na android... :smutny:

ako bi bilo ajd nema druge nego android ponovo onda razmisljam o nexus 5...jedino me sad tu brine sta je lg zabrljao ovog puta...da ga ne ureknem ali samsung nexus je jedan od najpouzdanijih telefona koje sam sreo...za nexus 4 se to vec ne bi moglo reci sudeci po zalbama koje sam citao...

od ostalih jedino mi se na prvi pogled svidjaju htc one a donekle i lg g2 ( uz sve zadrske oko lg-a)...tu je eto veci izbor ali i tu knjiga pade na dva slova :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Sta posle Galaxy Nexus

Post od znemanja »

Rekoh ti ja da je logican nastavak posle galaxy nexusa-a opet nexus tj. neki android uredjaj.Lumie tu jednostavno nemaju sta da traze.LG G2 za sada, po misljenima korisnika istog, nema nijednu vecu manu, cena mu je fina tako da je on odlican izbor. Za ljubitelje stock androida tu je Nexus 5 koji je takodje jako dobar telefon. Dakle kada ukljucis android u pricu itekako imas izbora :smile:
Poslednja izmena od znemanja u Pet, 01. Nov 2013. 20:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od iKe »

Tacty, i kod mene je ista situacija. GNex ide ženi, ali moj izbor se već zna, što kaže znemanja, dilema je samo između G2 ili Nexus 5. Mada me sve više privlači Nexus, misli da ću kupiti G2, najviše zbog baterije, jer mi je dosadilo da punim telefon 2x dnevno.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od AnGeL oF LoVe »

Tacty.Normalno je da posle Nexusa ide Nexus.Ovog puta odlicni LG Nexus V.Odnos cena-kvalitet najbolji.
LG G2 Black,16GB

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od fannY »

Tacty, mislim da sad u skorije vreme nece izaci novi modeli ili ja nisam upucen.Tako da ili se strpi ili uzimaj G2 ili Nexus 5. :wink:

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Tacty »

iKe napisao:Tacty, i kod mene je ista situacija. GNex ide ženi, ali moj izbor se već zna, što kaže znemanja, dilema je samo između G2 ili Nexus 5
kad smo već kod toga, da ne otvaram novu temu, kako da najbezbolnije izbrišem sve kompromitujuće materijala sa gnexa pre nego što ga predam ženi :oops: šta bi sve trebalo uraditi da se preda čist telefon, a da se ne vraća u fabričko stanje?

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Spyker »

Zasto ne Note 3? Verovatno je najbolji telefon trenutno a i naslednik mu nece skoro.
iPhone + CX300

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od iKe »

Tacty , najboli način ti je da vratiš na fabričko stanje. Tako brišeš i svoj G nalog i sve lozinke, a ostaju ti slike i ostale stvari sa SD particije.
Dobar je i Note III, u stvari verovatno najbolji, ali meni lično je malo prevelik.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Tacty »

iKe napisao: Tacty , najboli način ti je da vratiš na fabričko stanje. Tako brišeš i svoj G nalog i sve lozinke, a ostaju ti slike i ostale stvari sa SD particije.
Dobar je i Note III, u stvari verovatno najbolji, ali meni lično je malo prevelik.
a zar ga to ne vrati na android 4.01, ili s kojim je već izašao iz fabrike? posle je smaranje raditi ponovo te apdejte...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Behemoth »

Ne,softver ostaje isti,samo se podaci na njemu brisu.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od Tacty »

@behemoth

znaci, settings/backup&restore/factory data reset i to je to?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sta posle Galaxy Nexus

Post od iKe »

Da, samo to.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori