Zamena Xperie T za Galaxy s3?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Bandicoot »

Imam ponudu da zamenim xperiu T za galaxy s3 uz neku malu doplatu, da li se isplati zamena?
Najbitnija mi je brzina telefona, da radi bez lagova, i seckanja.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Sale_M »

Nemoj to da radis,S3 nije ni malo brzi od T,ja mislim da je cak i sporiji u nekim stvarima.Ne preporucujem ti da radis zamenu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Coni »

Ma kakva zamena, ne dobijaš praktično ništa, samo malo veći ekran (i bolji ali to je već subjektivno), opet procesor, grafika....koliko se to primeti u svakodnevnom korišćenju? A i T je mnogo lepši.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od znemanja »

Bandicoot, Moj savet je ne menjati, s3 je suviše plastičan, ništa se ne dobija zamenom, ako pak želiš nešto da promeniš bolje rešenje je Nexus 4.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od weska88 »

Pa kakav treba da bude celican i da ima 346 grama da bi valjao samsung?Ja sam presao sa s2 na s3 sem veceg displeja u realnom radu nisam mnogo sta primetio,sada imam i s4 i s3 dok nestavis jedan pored drugog nema razlike u normalnom radu,da se nelazemo s3 je bolji dosta od xperije ali ja nebih menjao ako ti nije zapelo za bolji displej...meni se cini da su to samo nijanse u radu koje su za prosecnog korisnika nebitne 8)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Sale_M »

weska88 napisao:da se nelazemo s3 je bolji dosta od xperije ali ja nebih menjao ako ti nije zapelo za bolji displej...meni se cini da su to samo nijanse u radu koje su za prosecnog korisnika nebitne 8)

U cemu je to bolji S3 majke ti?Jedino ima malo veci ekran,sve ostalo je na strani T. :uhuh:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Baraba »

Zamenio bih. Ako ti se ne svidi svakako ćeš lako prodati S3, lakše od T.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od user8 »

weska88 napisao:Pa kakav treba da bude celican i da ima 346 grama da bi valjao samsung?
Pa treba imati dobar kvalitet, kada vec ima lepu cenu. Kupiti telefon za 500 EUR, a on izgleda kao Kineska kopija - mislim smesno !!!
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od mazzy »

Sale_M, sve ostalo na strani T .... sta to ?
Jedino je kamera na strani T, iako je i to diskutabilno jer je kamera na S3 super.

EDIT: e sad, rekao je da mu je bitno da ne laguje tj. da je fluidan. Ne znam kakva je T na tom polju, ali S3 bas nije za pohvalit... Iako, sve zavisi od korisnika... meni nije toliko "uzasan" kao sto neki kazu .

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od weska88 »

U cemu je to bolji S3 majke ti?Jedino ima malo veci ekran,sve ostalo je na strani T.
Pa realno sve ima bolje,necu nabrajati jer je sve bolje...s3 je klasa za tu xperiu! Mozes i nemoras to da prihvatis ali je tako ;)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od iLuka »

ja sam imao oba jos uvek imam s3 lte, i ja bih zamenio... meni je bolji samsung, kamera, ekran, veci je...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Sale_M »

Neces da nabrajas jer nemas sta da nabrojis osim velicine ekrana,sto se brzine tice da su 50-50,nekad je T brzi nekad S3.Ekran je odlican na T,kamera je bolja u to sam se licnno uverio,zvuk je dobar na oba.Sve u svemu su slicni telefoni,ali ne vredi doplatiti tipa 70 eura koliko traze u zamen i uzeti S3.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od mazzy »

S3 ima gorilla glas, bolju bateriju (i izmjenjivu), veci ekran... eto ima i quad core naspram Dual Core u xperie ali to ne mora da znaci da je brzi ..ali u svakom slucaju, vise volim da imam quad... mozda ce u nekim igricama ili aplikacijama posluziti .
I na kraju, S3 ce vjerovatno cijenu bolje drzati .....

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Bandicoot »

Danas cu da idem da vidim kakav je fon, da detaljno uporedim sa xperiom T, javicu veceras da li sam zamenio, u pitanju je doplata 60 e

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od weska88 »

Bolji ekran! veci uglovi gledanja na s3,na xperiji se boje isprane sa strana pritom i veci ekran na s3.Baterija je vece,ima bolji procesor hteo to da prihvatis ili ne tako je...nije sve u pikselima,kamera je bolja na s3 bar meni.Baterija izmenjiva,za godinu dana videcemo cenu polovnog jednog i drugog.samsung potvrdio 4.4 za s3 pa sta treba jos da pisem...sve su to nijanse koje nekom znace nekom ne.

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od kovach81 »

Bandicoot, ja bih menjao ali za S3 LTE :) Ili cekaj G2 da padne cena,telefonu se ne moze naci nijedna mana :) em ekran boli glava,em baterija extra,em vrhunski procesor,em kamera koja je bila boljka uvek kod LG-a i ona stvarno na zavidnom nivou :)

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Bandicoot »

Isao sam danas da vidim fon, i odustao sam od zamene, osim ekrana koji je bolji na s3, nema nista drugo sto bi me nateralo na zamenu, iako s3 ima quad-core proc nije nista brzi od XT, cak je XT u nekim situacijama brzi od S3, dok je kvalitet izrade smesan u odnosu na xperiu.
A sto se tice uglova gledanja to mi je totalno nebitno, zbog toga sto ja gledam direktno u telefon, a ne pod uglom od 90 stepeni.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Coni »

Zanimljivo, ortak kupio s3 lte pre mesec dana, a pre toga koristio Neo sa 2.3 i juče svratio u goste, kaže da je bio zadovoljniji starim telefonom. Najviše baterijom, koja je po njegovim rečima dosta duže trajala pod istim uslovima. Jeste offtopic ali eto, bilo mi je malo neverovatno šta čujem.

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od weska88 »

Coni, Pa naravno da je losija baterija kada ima tri procedora vise i veci ekran,ja ne razumem koliko baterija treba da traje na 4 procesora 2gb rama i displejom od 12-13cm dijagonale,ja moj punim skoro svaki dan nekada dodje i do 2 dana sa 4 sata upaljenim displejom...ej treba gledati u njega 4 sata...@user8 treba da bude u oklopu i da se greje,meni hd2 ispao ulubio se ko serpa ili u staklu pa da nesmes da ga gledas da se ne razbije na kraju ja vidim da vecina sto ima celicne i staklene telefone nosi silikonske maske kao i ovi sto imaju plastikajnere...

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Zamena Xperie T za Galaxy s3?

Post od Chobby88 »

Ima isto jedan cpu,koji ima dva jezgra vise.
2gb rama nemaju nikakve veze s potrosnjom baterije.
Uostalom nista ne opravdava slabije trajanje baterije,jer xperia ni u jednom segmentu ne zaostaje za s3,nijanse su u pitanju.

Odgovori