Predlog za zamenu S2

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
avuckovickg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 04:40
:: Nokia N8

Predlog za zamenu S2

Post od avuckovickg »

Pozdrav svima, treba mi mala pomoc oko kupovine tj odabira telefona. Znaci, treba mi predlog za neki "zenski" (da nije previse kabast, ili sta ja znam) android telefon (po mogucstvu sa sto novijim OS, mada nisam siguran kako to ide, nemam iskustva sa androidom) do 150e polovan, eventualno neki evro preko. Stavio sam u naslovu S2 jer gledam da bude u tom rangu, ali naravno ako postoji bolji recite. Takodje, cuo sam da je tesko naci dobar, ocuvan S2.
Znaci bitno je da ima obe kamere (na pr Arc S moze da se nadje za male pare, ali nema prednju kameru, samim tim otpadaju Skajp i slicne aplikacije), sto noviji OS, solidnu kameru (prednost cu dati onima koji snimaju 1080p) i sto vecu internu memoriju.

Au al' izvoljevam :D. Hvala svima unapred :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Predlog za zamenu S2

Post od Azimuth »

Možeš lako naći S2 u savršenom stanju. Ja sam moj prodao nešto pred novu godinu, bio je bez tačkice.
Samo budi uporan, verujem da ćeš naći.
I da, u tom cenovnom rangu nema boljeg od S2.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Predlog za zamenu S2

Post od Behemoth »

S2 je besmrtan telefon,i verovatno nesto najbolje sto je ikad izaslo iz Samsunga.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Predlog za zamenu S2

Post od ~Arkan~ »

Uzimaj S2 slobodno evo ja planiram da Alcatel Ot Idol zamenim njime,bukvalno besmrtan telefon neverovatnih mogućnosti. :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Predlog za zamenu S2

Post od toda81 »

Moja preporuka je takodje S2 kojim sam bio prezadovoljan dok sam ga imao
Note IV N9100 dual

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Predlog za zamenu S2

Post od weska88 »

^isto sto kaze kolega! mene je dusa bolela kada sam ga prodao... :(

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Predlog za zamenu S2

Post od znemanja »

avuckovickg, S2 je besmrtan telefon, za ovih godinu koliko ga imam, nijednu zamerku nemam, nema app koju ne može da gura, bez problema gura i 4.4 KitKat preko gustom ROM-a. Mislim da je on ubedljivo najbolja kupovina za taj novac, jeste ga malo teže naći dobro očuvanog, ali redovno prati oglase i sigurno ćeš naleteti na primerak koji ti odgovara.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vojvodjanin81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 20. Feb 2013. 15:40
:: Samsung S5 G900F
Lokacija: Novi Sad

Re: Predlog za zamenu S2

Post od vojvodjanin81 »

avuckovickg, ja bih preporucio S2+ iz razloga sto je noviji model pa dolazi fabricki sa 4.1.2 jelly bean-om koji sasvim lepo radi i sto je najbitnije zaista baterija dugo drzi sto se ne moze reci za obican S2.Naravno,moj savet je da dodas jos malo i kupis nov,mislim da se krece od 180-190e.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Predlog za zamenu S2

Post od Sale_M »

vojvodjanin81 napisao:avuckovickg, ja bih preporucio S2+ iz razloga sto je noviji model pa dolazi fabricki sa 4.1.2 jelly bean-om koji sasvim lepo radi i sto je najbitnije zaista baterija dugo drzi sto se ne moze reci za obican S2.Naravno,moj savet je da dodas jos malo i kupis nov,mislim da se krece od 180-190e.
Ovde se slazem potpuno,bolje radi sa JB S2 + i ima i bolju kameru ako ti nesto znaci,plus baterijaa drzi duze primetno u odnosu na obican S2.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

okmomak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 16:26
:: Samsung Galaxy S2+

Re: Predlog za zamenu S2

Post od okmomak »

Slazem se za S2+. Ali razmisli i o Alcatel Idol X OT-6040D ili BLU Life Play. Pogotovo BLU. Novi su na trzistu, ali u opste nije za potceniti! Pogledaj i malo specifikaciju pa ce ti biti jasnije o cemu pricam. I ja se razmisljam za zenu :) Srecan kupovina :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Predlog za zamenu S2

Post od Azimuth »

Ne znam bas koliko to puno duze drzi baterija, al ajde.
Jedino sto obican S2 ima mnogo vecu zajednicu. Koliko je sve to bitno, ne znam.
Inace, i S2 ima 4.1.2 zvanicni :wink:
Koji god da uzmes od ova dva, neces se pokajati.

Artur
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 23. Jan 2014. 18:23
:: Galaxy S3 Neo
:: Nokia 3510i

Re: Predlog za zamenu S2

Post od Artur »

Zar kamera na s2 I s2plus nije ista? Tako sam barem ja shvatio

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Predlog za zamenu S2

Post od Sale_M »

Nije ista kamera,S2 + ima primetno bolju kameru od obicnog,imao sam S2 plus,testirao kameru.I za S2 Plus vec ima 4.2.2 update
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Predlog za zamenu S2

Post od bestboy »

Иста је камера али је графички процесор другачији на с2+ и слабији... :)
Модованим програмом за камеру на с2 ћеш доћи на исто. :)
Оно што уме да буде прави проблем, јесте снимање у уловима лоше осветљености. Тад се на неким моделима може приметити значајан пад броја слика у секунди. Проблем се лако решава инсталирањем Лг камере.:)
Слобода или смрт

avuckovickg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 04:40
:: Nokia N8

Re: Predlog za zamenu S2

Post od avuckovickg »

Pa i ja sam kao i hteo prvobitno S2, medjutim vidim da se ovaj sony xperia vrlo cesto pominje/trazi, u raznoraznim varijantama (modelima) :D, pa sam zbog toga pitao za njega. Sto se tice ovog Alkatela, on je ekstra, ali je ekran 5", kaze veliki joj mnogo :lol:

Nista, ako neko ima jos neki predlog neka kaze, a ja se bacam u potragu za S dvojkom :)

P.S. Hvala svima :)

Artur
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 23. Jan 2014. 18:23
:: Galaxy S3 Neo
:: Nokia 3510i

Re: Predlog za zamenu S2

Post od Artur »

Ako je od pomoci, i ja se dvoumim izmedju s2+ i xperia t, mada naginjem ka t koji ima 16gb, veći displej i bolji procesor i bolju kameru dok s2+ ima bolji displej, meni taster i funkcionalniju android verziju. Treba odustati od oba i kupiti S3, solmonsko resenje, kad je bal nek je maskenbal :D

avuckovickg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 31. Jan 2014. 04:40
:: Nokia N8

Re: Predlog za zamenu S2

Post od avuckovickg »

Ljudi, hvala svima na odgovorima, ali uprkos mom i vasem trudu, na kraju je ipak kupljen telefon koji se ovde nije ni pominjao -,- . U pitanju je Xperia J, a razlog je to sto nam je uleteo za smesno malo pare, tek kupljen, u kutiji sa garancijom koja vazi jos 20 meseci. Njoj se svideo, a kao zensko naravno ionako nema pojma koja bi razlika izmedju njega i note3 bila da joj stavim jedan do drugog, sem sto bi (valjda) primetila da je ovaj "malo" veci :D, a kamoli nesto drugo. Pusto zensko... A mi se namucili ovde :(.

Hvala jos jednom svima i veliki pozdrav :)

Odgovori