Telefon do 400€

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Mimi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Avg 2014. 00:07
:: Samsung Note N7000

Telefon do 400€

Post od Mimi »

Kupila bih nov telefon, u cenovnom rangu između 300 i 400€ (može i manje, naravno, ako je moguće naći dobar telefon za manje novca).

Kako se ne razumem mnogo u telefone, potrebni su mi saveti i preporuke.

U osnovnim crtama, ono što mi je bitno je da je baterija dobra i da može da izdrži bar ceo dan (uz stalno uključen internet, dosta razgovora i dosta razmenjenih mailova, zbog posla); da nije mali, bilo bi fino da je ekran od nekih 4,5 inča pa na više; da je kamera dobra (ne mora da ima više od 8 megapiksela, bitno je da su slike dobre), da je brz i da ne baguje, želim da kupim nešto kvalitetno što ću moći da koristim i naredne dve godine; da je kućište dobro, da se ne bi raspao pri nekom jačem padu; što se operativnog sistema tiče, do sada sam koristila Android i BlackBerry, ali dolazi u obzir i prelazak na nešto drugo.


Nadam se da neko ima neki savet.
Hvala unapred!

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Telefon do 400€

Post od Bandicoot »

Moj predlog je xperia z1, odlicna baterija, kvalitet izrade, brz je.. ispunjava sve navedene kriterijume.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Telefon do 400€

Post od bojke1 »

Moja preporuka ti je lg optimus g pro 2 u beloj boji.Ja sam ga kupio u petak i mogu ti reci da je telefon odlican.5,9 incha displey,3gb radne memorije,procesor na 2,2ghz.Sve otvara trenutno.Kamera odlicna od 13 megapixela.Uostalom pogledaj ove linkove sto cu okaciti

http://www.topmobilni.rs/proizvodjaci/l ... lg-g-pro-2

http://www.itvesti.info/2014/04/recenzi ... pro-2.html

Mene je izasao 330 eura sa dve godine garancije na hardver i na softver u radnji doktor mobile u knez mihajlovoj ulici.
Inace hardverski je isti kao note 3 ali je jeftiniji od njega za nesto vise od 100 eura.

Lazar2212
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 23:20
:: Capriolo Adrenalin

Re: Telefon do 400€

Post od Lazar2212 »

Mislim da Note 3 moze da se nadje za 400 e,Samsung Galaxy S4,ili za oko 280 eura LG G2.Mislim da ce ti G2 zavrsavati posao,baterija fenomenalna,solidna kamera od 13 mp,brz,ne baguje.HTC One E8,sve navedeno ispunjava. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telefon do 400€

Post od miodrage »

Ja cu da predlozim Lumiu neku, recimo 920, 1520 ili cak 930. Ovo su uredjaji koji ce da ti ispune svaki kriterijum. Na ovom forumu je naravno najveci broj Androidasa, stoga je vrlo logicno da ako ovde trazis savet da ces da zavvrsis sa jos jednim Android uredjajem, ja sam tu cisto kao glas razuma, i kao neka protivteza ovoj posasti.
Druga opcija je definitvno iPhone, s tim da bih ja sacekao da izadje novi uredjaj, i onda video kakve su mi opcije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

stevanj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2014. 14:23
:: S4

Re: Telefon do 400€

Post od stevanj »

Kao neko ko ne silazi sa telefona (posao, dosta razgovora) mogu samo da kazem da apsolutno nijedan telefon nece zadovoljiti ono osnovno a to je dosta razgovora, non-stop internet (bio on 3G ili wifi), sa ekranom 4.5" i vise, bar jedan dan ili vise.

Zato bih ja isao na Note 3 ili S4 (active) u kombinaciji sa extra battery kit-om koji je oko 5300 din (baterija + desktop punjac) ili kvalitetna externa baterija (Anker Astro 6000mah, $35). Samsung samo zbog dosta dodatne opreme koja se moze kupiti.

Sve pobrojano sa dobrom baterijom ne postoji.

Mimi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Avg 2014. 00:07
:: Samsung Note N7000

Re: Telefon do 400€

Post od Mimi »

Hvala vam svima na brzim odgovorima!

Nisam bila dovoljno precizna kada sam napisala "ceo dan", mislila sam na ceo radni dan, tako da mi je telefon pun kada izađem iz kuće u 8 i da se ne ugasi do 7 kada dolazim kući.

Lumia 930 koliko sam videla, probija moj budžet, 920 mi deluje nekako slabašno naspram ovih ostalih, a lumia 1520 mi se sviđa, mada je nekih 70 eura skuplja od LG G2 i Z1, pa ne znam da li bih dala toliko više.

HTC One E8 takođe, po onome što sam videla, premašuje moj budžet.

Nekako sam stvorila averziju prema Samsungu jer nisam bila zadovoljna sa par njihovih telefona koje sam imala.

LG optimus G Pro 2 mi je nekako preglomazan, plašim se da mi baterija ne bi dovoljno izdržala na njemu, pa bih se radije opredelila za G2.

Razmišljala sam i o tome da sačekam da izađe iPhone 6 i da spadne cena petici, pa da nabavim iz USA iPhone 5 (5s), ali bi to moglo da potraje, koliko znam iPhone 6 izlazi početkom septembra, a ja moram do tada uzeti novi telefon.

Summa summarum, sada se uglavnom dvoumim između LG G2 32GB i Xperia Z1 C6906. Može li neko da mi ih uporedi i kaže koji telefon je bolji izbor? Je li kamera na Z1 dosta bolja nego ova na G2?

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Telefon do 400€

Post od Bandicoot »

Kamera je bolja na z1, ali kada se na lg g2 ubaci "fix" za kameru onda su tu negde, baterija ce na oba izdrzati ceo dan, oba su brza. imaju isti hardver.. na z1 je bolji kvalitet izrade.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Telefon do 400€

Post od liman3 »

Z1 svakako ima bolju kameru ali G2 ima veći i bolji ekran a da je pri tom manji telefon koji bolje leži u ruci.Takođe G2 ima bolji zvuk u slušalici.Što se tiče baterije G2 je i tu malo bolji mada ne nešto previše.
Sve u svemu G2 je bolji izbor ali nije to neka velika razlika da bi požalila kad bi uzela Z1.Prilično su slični telefoni a na tebi je da izabereš koji ti se više sviđa,najbolje ih je držati u rukama da vidiš kako ti leže.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telefon do 400€

Post od miodrage »

Lumia 930 u vipu, uz Smart 1000 ili ekvivalentni paket je 27000 trenutno (40% popusta na sve telefone). Lumia 1520 nova preko oglasa je 350-380, sto se uklapa u budzet (naziv teme je telefon do 400 evra)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Telefon do 400€

Post od bata bogdan »

Mislim da je najbolja varijanta Note3 ili Lumia 1520...do 400e...baterija ...kamera i sve ostalo su na srani ova dva modela za razliku od sony i lg...
Huawei

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Telefon do 400€

Post od toda81 »

Takodje predlazem note 3
Note IV N9100 dual

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Telefon do 400€

Post od andriod »

Ako nisi zurbi 2 vikenda i mozes da dopunis malo budzet G3 32GB ili Z2.
I onda si mirna 2god.
Operator

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon do 400€

Post od Azimuth »

Zaobiđi G3 u širokom luku, displej je očajan.
Ako bi do maksimalne cifre onda Note 3 ili S5, ako bi malo manje onda Z1, ako bi još manje onda S4 i G2.
Mislim da više i nemaš nešto vredno pomena od Androida. Od WP te Lumie što je miogrande predložio. Ajfon je, barem zaključno sa 5s, loš što se baterije tiče a ostalo je precenjeno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon do 400€

Post od znemanja »

Lg G2 će savršeno obaviti posao, odlična baterija, kamera (uz fix) je jako dobra, izuzetan IPS ekran od 5,2 inča uklopljen u kućište koje je dosta čvrsto iako je plastično, a pritom telefon košta oko 300 evra što je odlična cena. Za klasu više je Note 3, S-pen je odlična stvar i može da bude jako korisna, a o ostalim karakteristikama je suvišno govoriti jer Note 3 nosi epitet najboljeg uređaja u Android svetu. WP telefone bih zaobišao, taj OS tek treba da se razvije i manjka mu jako puno aplikacija kada se uporedi sa androidom, a one koje postoje su ozbiljno osakaćene u odnosu na iste na androidu.
Dakle za 300 evra najbolji izbor je LG G2, a za 400e Note 3.
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 13. Avg 2014. 13:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Telefon do 400€

Post od Challenge »

To što je ekran kod G2 veći nego kod Z1, zanemarljivo je, ali da je True HD jeste. Medjutim kad je sunlight ratio u pitanju, Z1 je svemirsku godinu ispred. Ali, dobro, to možda nekom nije važno. Z1 ima opasno dobru kameru. Potrošnja baterije je skoro identična, kao i zvuk na tehničkim testovima, pa ne znam odakle ti @liman3 ideja da G2 ima bolji zvuk u slušalici. Na kraju, Z1 ima slot za SD karticu do 64 GB, a G2 je ograničen na internu memoriju. LG G2 sa 32 GB se može naći nov za 20 evra jeftiniji nego Z1. Eto, to je istine radi.

Ako ne smeta veličina ekrana, i ja preporučujem Note 3.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Telefon do 400€

Post od kenzoki »

ako kažeš da je bolje da cena bude bliža 300 nego 400 €, onda G2 vrši sav posao, a i više od toga.
da sad uzimam fon, to bi bila moja odluka, jer - Z1 nema bolju kameru od G2, ne znam otkud sad ta pitanja, čak se i na forumu pisalo o sumnjivom kvalitetu kamere Z1.
G2 ima bolju ergonomiju, ima primetno bolji ekran, fantastičnu bateriju, dobru podršku itd.
jedino je izrada na strani Z1, ali opet je pitanje kako se pri padu ponaša telefon koji je ceo u staklu :/
mislim da je sa takvim stanjem u mobilnoj industriji suludo davati više od 300€ jer već za te pare se dobija svemirski brod, sve iznad toga je čista mamipara proizvođača.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Telefon do 400€

Post od Challenge »

To su pojedinačne primedbe, a mogu se pronaći i za G2 kameru, ali pogledaj slike i testove po netu, pa ćeš videti da Z1 ima odličnu kameru. No, nebitno, da ne ugušimo temu. Mimi je ionako napisala da joj kamera nije prioritet, već dobra izrada kućišta, da joj se ne raspadne telefon ako ispadne. Tu ni jedan ne može ni primirisati Sonyu - otporan na vodu, prašinu i pad. Slažem se sa konstatacijom da se ne dobija mnogo više u telefonima preko 300 evra. Note 3 mi je privlačan u najvećoj meri zbog S-pen, što nema ni jedan drugi, nažalost. E, sad, da li to vredi 100 evra više, pitanje je, a odgovor zavisi od potreba korisnika.

Lazar2212
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 23:20
:: Capriolo Adrenalin

Re: Telefon do 400€

Post od Lazar2212 »

Umesto Note 3,ako hoces da prodjes jeftinije, LG G Pro 2. Neverovatno slicani telefoni,ali cenaaaaaaa... Usao u Shoping listu sa E8 xD Mislim da je to najbolje resenje,kao sto je bojke1 rekao za 330 e...Zavrsava sve poslove cak i vise,a taj veliki ekran je bolji od g2 za surfovanje netom. Tvoj izbor.

stevanj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2014. 14:23
:: S4

Re: Telefon do 400€

Post od stevanj »

@Mimi, sta god da odlucis gledaj telefon sa jakom baterijom. 'Dosta razgovora' moze biti 20minuta dnevno ili kao u mom slucaju 2 sata.

Ako nisi neki heavy korisnik u svakom smislu, onda mozes kako hoces.

Odgovori