Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
MikyRuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 00:28
:: 06652525252524

Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od MikyRuma »

Pozdravljam vas. Nov sam na forumu i treba mi malo bolje misljenje oko telefona. Dvoumim se izmedju ova dva telefona, cini mi se da je za nijansu bolji Lenovo, mada nije los ni ovaj HUAWEI. Zahvaljujem se unapred, poz.

MikyRuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 00:28
:: 06652525252524

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od MikyRuma »

Bas niko nista? Hitno mi je, posto bih sutra otisao u MTS da uzmem telefon, a dvoumim se...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od bata bogdan »

Ne znam kakav je taj lenovo, ali bih lično pre uzeo mate 7 , proveren fon, dobra baterija, dobra izrada, premium garancija, nema greške sa Mate 7.
Čak je eto i u najavi update na Lolipop i novi emui.
Huawei

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od Tyrael »

Ne verujem da imaju ljudi iskustva sa tim Lenovo modelom,na papiru svako moze reci da deluje super,a za Mate 7 verujem da mozes pronaci mnogo prilicno zadovoljnih komentara,verovatno ti ne odgovaraju ljudi jer samo znaju da je Mate super a za Lenovo ne znaju sta da kazu

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od filip11314 »

Lenovo ima sigurno bolju kameru od Mate7. Za ostalo ne znam, tu su negde. Ja bih pazario oba. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od bobpp »

Imao sam prilike da se susretnem sa K920.Ukratko klasican proslogodisnji flagship,tu negde u u rangu sa recimo S5,manje vise.Mate nisam video uzivo pa ne mogu da poredim.
Ako te nesto zanima oko Lenova pitaj.

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od Tyrael »

Ja samo mogu da kazem da me ni jedan telefon nije odusevio ni blizu kao Mate 7 kada sam ga video i uzeo da prevucem malo levo desno :D nisam koristio ni jedan od ta dva ,samo sam video Mate u prodavnici i eto,ljubav na prvi pogled,ne verujem da ce me skoro neki tako oduseviti

MikyRuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 00:28
:: 06652525252524

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od MikyRuma »

bobpp, Druze, reci mi kakav je procesor taj? Primamljivo je 3gb rama, al' taj quad mi je sumnjicav. Recimo ovaj Mate ima octa core, al' ta 2 gb mozda budu malo, kroz godinu dana. Posto i sami vidimo da aplikacije rapidno napreduju i svaki telefon manje-vise kroz godinu i po, dve postaje los...

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od bobpp »

Mislim da je tu procesor stavka koja najmanje treba da te brine :) .
SD 801/Adreno 330 je prilicno poznata i isprobana stvar.Bez problema pokrece sve na telefonu ukljucujuci i 2k ekran i 4k snimanje.Nema seckanja i kocenja a Antutu sam imao blizu 45000.
Pokusacu nesto vise da napisem veceras,neke utiske iz prve ruke ako hoces da sacekas.

MikyRuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 00:28
:: 06652525252524

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od MikyRuma »

bobpp, Vazi, nije problem, imam vremena do sutra. Hvala unapred
Poslednja izmena od Ninolina u Čet, 17. Sep 2015. 19:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od bobpp »

Prvi deo
Izrada
( + ) - Aluminijum (negde kazu i Al/Mg legura),napred G3 staklo,veoma uski okviri oko ekrana pa je i dosta "kompaktan" :) za 6".Nema krckanja i uvijanja,sve sastavljeno kako treba. Veoma tanak (7,7 mm).
( - ) - Eventualno kao minus bih mogao staviti izbocinu kamere za koju je neko mislio da bi lepo izgledala ako bi imala crveni okvir :) .Ali to je vec stvar ukusa kao i cetvrtast dizajn celog uredjaja.

Ekran
( + ) - Odlicna rezolucija (2k),zasicene boje,odlicni uglovi.Ekran je laminiran.Osvetljenje do fantasticnih 850+ nit.Postoji podesavanje zasicenosti,kontrasta i boje.Dobro vidljiv na suncu.
( - ) - Nesto slabiji kontrast.Ne posebno strasno ali moze se primetiti.

Baterija
4000mah traje recimo od 1 - 4 dana :) .U pocetku verovatno jedan dan (ali mislim da je tesko potrositi za manje od 24h ako se bar ponekad ispusti iz ruku) a kad malo dosadi moze potrajati i po 3-4 (malo razgovora,poruka,sinhronizacije i wifi).Ekran je veliki potrosac pa bateriju isprazni za oko 8h,sve ostalo je umerenije.

Kamera
Senzor koji je upotrebljen ovde je Samsung ISOCELL S5K2P2XX,isti onaj sa S5 i Note 4 ali je dodata i opticka stabilicacija - OIS.Nisam siguran jesu li zadrzali i hibridni fokus - ponekad mu treba oko 1/2 sekunde a ponekad je dosta brzi.Zanimljivo,ukoliko se fotografise recimo jednobojni zid ili list papira skoro je trenutan...
( + ) - verovatno jedan od top 5 senzora koji su danas u upotrebi.Manuelna podesavanja (focus,okidac,iso,WB...).Video snimak 4k pri 100Mbps. Stabilnih 30 fps (pri dobrom osvetljenju)
( - ) - zvuk pri snimanju nije bas vrhunski- samo 96 Kbps.Rad OIS se ponekad vidi na snimku.Nema izbora rezolucije slike - uvek je 16MP.

MikyRuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 00:28
:: 06652525252524

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od MikyRuma »

Po ovome, telefon je odlican. Ti minusi su zanemarljivi, i imam jos jedno pitanje... Da li se pregreva? Obicno vecina telefona uz rad se pregreva, a pogotovo ako se koristi kamera...

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od bobpp »

Pa pregrevanje je prilicno relativno.Metalno je kuciste pa se svaka promena temperature dosta oseti ali... i da i ne.
Hteo sam to u drugom delu da napisem ali evo odmah:

Procesor
Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974AC 2,5 GHz
Adreno 330
( + ) - Ovaj CPU ( i GPU ) bez problema pokrecu sve na uredjaju.Nema nikakvog stucanja i seckanja ni u meniju ( tu je verovatno zasluzan i VIBE UI) ni kod raznih aplikacija.Verovatno svaku igru moze pokretati i po najvisim podesavanjima.
( - ) - izgleda da ovde ne postoji (ili je veoma visoko podesen) "thermal throttling" pa temperatura procesora moze da dodje i do 80 C bez pada performansi.Srecom to nije bas lako postici i uglavnom sve zadatke postize do "umerenih" 50C. Najvece zagrevanje je (sto je i uobicajeno) kod igara i kod snimanja 4k videa.
Ovo mozda i nije bas minus ali ne znam koliko trpe komponente i kako utice na visegodisnju upotrebu uredjaja.

MikyRuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 00:28
:: 06652525252524

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od MikyRuma »

Vazi druze, hvala ti puno. Idem sutra do MTS-a, na Bulevaru, pa sta bude. Pozdrav za sve

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Lenovo K920 ili Huawei Ascend Mate 7

Post od bobpp »

drugi deo

Navigacija,povezivanje
Navigacija je izuzetno dobra i metalno kuciste izgleda da ne smeta ni najmanje.Nisam puno koristio ali je vec u sobi nasao gomilu satelita (nesto tipa 25/18 i puno tackica na globusu
sta god to znacilo :oops: ).Takodje uz uredjaj dolazi besplatan Route66.
WiFi,BT,NFC - NFC nisam imao prilike da probam ali ostalo radi kako treba.
LTE takodje nema u mom "selu" ali verujem da i to radi ok.

VIBE UI

Ovo je vec stvar navike i ukusa.Meni se svidja ali nekom naravno nece odgovarati.Mozda je graficki malo saren u originalu ali sve to moze da se izmenja i prilagodi.
Ono sto je karakteristicno je da nema drawer vec se sve nalazi na pocetnim ekranima ali zato ima foldere gde mogu da se grupisu slicne aplikacije.
Medjutim,mozda i najbitnija stvar je sto pruza zaista velike mogucnosti upravljanja uredjajem da je rutovanje skoro nepotrebno - "permission control","safe zone","smart scene"."background app manager","power saver"... sve je vec u uredjaju.

Jos neke od zanimljivosti su i multi window,automatsko snimanje razgovora,double tap/swipe to wake,razne "3D" i "off screen" gesture itd.

Naravno,kome sve to ne odgovara ima mogucnost da iz menija pokrene "stock" Android ali tada gubi neke od funkcija koje pripadaju Vibe UI.

Ne mogu sada da se setim svega a i bilo bi predugacko pa ako ima pitanju tu sam.

Odgovori