Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od bandiof »

E ovako, doslo vreme da menjam moju dragu l920, sve ove gore navedene gledam kod domacih operatera( sve mi jedno kod kog svi u lopovi) budzet mi je oko 30000 uz moj poket koji placam oko 2500 svi se uklapaju u cenu. Sad najvise me zanima vasa preporuka za ove android uredjaje jer se iskreno plasim da uzmem andoid jer sam se vec jednom opekao, dok na l950 gledam kao sigurnu opciju. Svaki savet je dobrodosao☺

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od Tyrael »

Ne mozes da se opeces sa novim jakim android telefonima, jedino ako uzmes neki slabiji imaces probleme i pljuvaces android kod drugara bez potrebe. Npr taj Z2, NE MOZE ti se desiti da ti zalaguje/stuca/zabode.
Inace uzmi Honor 7 pa nam reci jel dobar, sve nas zanima :D

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od somi92 »

Ako ti nije bitan operater, u vipu je nexus 5x mislim 23k uz 2600 paket, sa njim nema greske, bolji od svih navedenih androida.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od miodrage »

Lumia950, na prvu loptu!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od Baraba »

Da li je tebi nešto bitno kod telefona? Kamera? Zvuk? Baterija? Sistem? Aplikacije? Podrška? Skener otiska prsta? Nešto?
U stvari, najbolje za tebe 950. I da uzmeš nešto drugo, imaćeš utisak da si pogrešio, a 950 je najnoviji i ima najbolju kameru od svih pomenutih.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od El Laki »

bandiof Ako hoćeš da pređeš na android i ako se uklapa u cenu kao što somi92 reče, 5x je najbolji izbor.

U suprotnom ti je L950 najbolja ili kako si ti rekao sigurna opcija i pravi upgrade. Upoznat si sa sistemom, znaš šta možeš da očekuješ.

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od bandiof »

somi92, El Laki, Znam video sam taj nexus, ali ima tu par stvari koje mi se uopste ne svidjaju,a to su, onaj kabl za povezivje ima dvostruki tipe-c konektor, sto je po meni idiotski, onda izrada kazu da je bas plastikaner i na sve to ogranicenje na nekih 10gb memorije. E sad, ovi uredjaji koje sam naveo mi deluju kao dosta kompletnije pa sam za njih pre svega trazio preporuku ili savet, a sto se tice lumie , ja sam prilicno zadovoljan ali postoje sitnice koje su pocele bas da me iritiraju,a to je nedostatak pojedinih aplikacija zbog kojih moram da imam jedan android uz sebe...jedino sto se plasim kod androida je da ne krene da mi stuca posle par meseci.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od El Laki »

Z2 sigurno neće praviti probleme. Sony ima jako dobru optimizaciju, brz softver, ažuran je sa podrškom čak i za te starije modele. Huawei je druga priča.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od Apolo »

Na tvom mestu ja bih odmerio P8. Meni licno jako dobar telefon, ekran, dizajn, kamera verujem da je odlicna posto sam video samo slike na testu ovde na sajtu i svidelo mi se. Kao rezervu bih uzeo Honor 7.
Festina lente.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od kvaka33 »

Sa sotverom Huawei modela nema promasaja,daleko su po fluidnosti ispred mnogih vodecih firmi
Sto se tice apdejta znaju da kasne ,dobro vest je sve manje I manje
Ta prica kako su neki modeli dobili lolipop pre huawei modela je komedija
Dobro znamo sta su dobili i kakav lolipop apdejt ,verzija 5.1.1 koja je najbitnija je stigla na vreme I to je najvaznije "beta"verzije koje su unakaradile mnoge modele 5.01 I 5.0.2 ne mozemo ni nazvati apdejtom,tako da ostavimo klincima se pale I zare ,njihov problem ,lako se proveri ko je kada dobio finalnu verziju
Evo bas danas sam imao priliku videti 5x,zanimljiv telefoncic ,nista posebno kao ni predhodnici
Odlican telefon za developere I one koji vole se zezaju sa romovima ,bio I ostao ,dobar telefon,I nista vise od toga
Z2 sjajan model ,mator ,ali pouzdan ,zaobisao bih ga bas zbog godista ,nista drugo
Honor 7 ,na zalost nisam imao prilike ikada videti ovaj telefon ,sem u izlogu
P8 je druga prica ,rame uz rame sa premium modelima drugih firmi u svakom smislu ,sjajan model,nema mu se nista veliko zameriti,naravno nadje se, ali nadje se I kod mnogo skupljih modela,nema savrsenog ,dobra cena
Lumie,eh te lumie,od 1520 nisu napravili nesto po mom ukusu ,uvek sam se pitao da li bi ti telefoni (mislim na premium modele) napravili dar mar sa androidom u njima,ubedjen sam da bi
Ako si ljubitelj wp onda nema dileme sta uzeti od pomenutih modela
A ako ipak zelis da se posvetis androidu p8 bi bio odlican izbor,ne brini se neces imati probleme sa usporavanjem lagovima itd
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Komsija Gerasim
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Sub, 17. Dec 2011. 15:41
:: Mate 7
Lokacija: Nis

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od Komsija Gerasim »

Od ova 4 uredjaja za p8 mogu sa sigurnoscu da kazem da ce da ispuni ocekivanja. Od izrade preko sofvera i hardvera, ekrana i kamere. U njegovoj temi ima samo pozitivnih utisaka, tako da mozes i tamo konkretno da vidis. Inace verujem da ni sa jednim od ova 4 neces da pogresis a i od ponudjenih androida ni jedan nece da te muci kako vreme ide.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od rock9855 »

Ako ti odgovara W10 i imas sve aplikacije koje ti trebaju onda je L950 pravi upgrade. Hardverski je bolji od gore svih pomenutih i nema hardverskih mana. Ekran, kamera, baterija su extra. Mala zamerka je plasticni zadnji poklopac pa nema premijum osecaj u ruci ali to ne mora biti minus jer je baterija lako izmenjiva i ti poklopci pa se mogu lako zameniti ako se osteti. W10 jos nije dovrsen i ima bagova ali nije jos komplet zavrsen, ispeglace se za par meseci kad izadje zvanicno za ostale wp uredjaje.
Ako ipak zelis promenu na android po meni je G4 bolji izbor od svih gore pomenutih

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od bandiof »

Hvala na savetima i meni je favorit za sada P8... Lg izbegavam, a i g4 je malo skuplji od ovoga sto gledam,a i ruzan mi je, do duse mozda uzmem u razmatranje g3 jer ga dosta povoljno daju u vipu i to je jos verzija sa 32gb i 3gb rama... al sam nesto skeptican prema njima, mnogo mi deluju plasticno i nezno bar se ovaj moj koj je kao bio flagship sav raspao :uhuh: ... Dal zna neko kakav ovaj Lenovo vibe shot?...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od Apolo »

Meni je P8 perverzija u svakom smislu ali dizajn je ono sto prvo bode oci. G4 je odlican uredjaj ali je dizajn po meni licno srednja zalost nakon G3. G3 trenutno koristim, upravo verziju koju si naveo i sto se samih performansi tice prezadovoljan sam uredjajem. Konstrukcija deluje pomalo nezno, da ne kazem krhko ali bice da je zato sto sam pre njega koristio Lumiju 830 koja ima metalni ram. Nakon metalnog rama vecina uredjaja mi u ruci deluju kao obicni plastikaneri.
Festina lente.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od filip11314 »

Ma zaobiđi G3. Nije ništa posebno telefon. Nije ni dostojan naslednik G2. I ja ti preporučujem p8 ili z2. Nekako mi je tu tesna borba, šta znam. Čini mi se da niko na forumu nema taj Lenovo. Meni deluje kao sasvim pristojan telefon, ali ne mogu ništa više od toga da ti kažem jer ga nisam nikad ni video.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od El Laki »

Imao je Vibe Shot drdekzar , može da iznese utiske. Znam da je meni pričao da je odličan telefon, nije ga razočarao definitivno.

bandiof koliko je G4 skuplji od P8/Z2 u tom paketu za koji gledaš?

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od drdekzar »

Lenovo vibe shot za svaku preporuku, koristio sam ga mesec dana i nijednom nije zakocio, odlican hardver, odlicna baterija i perverzno dobra kamera.Meni se na prvi pogled svidela izrada i izgled(ja sam imao crveni).
Lenovo isto sada ima jako do ru podrsku, update redovno....

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Sony Z2 vs Huawei P8 vs Honor 7 vs Lumia 950

Post od bandiof »

El Laki, pa od p8 za 100€ ,a od z2 za 200, ali mi se ne svidja pa ga i ne uzimam u razmatranje.
Razmisljao sam par dana i pokusacu da radim ove iz telenora da mi daju bar 10k popusta na honor7 ili ako nece onda cu p8 ili vibe shot u mts-u...mada mi se svidja z2 al mator je on vec :disgust: ne znam pocetkom januara cu imati mogucnost da pazarim pa cu videti.

Odgovori