Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Goran70
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 14:48
:: nokia
:: huawei

Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Goran70 »

POštovanje svim ljubiteljima telefona...u nedoumici sam da li uzeti preko vipa ugovor na 2 godine i telefon od njih ili kupiti sam nov telefon i ugovornu obavezu kod njih bez telefona?Šta se vise isplati?
Hvala za vasa misljenja.Pozdrav

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Azimuth »

Zavisi koji telefon i koji paket.
Da li se više isplati ovo ili ono, to je na tebi. Stavi na papir i odluči. Niko ti ne može reći šta je po tebe bolje ili kako ti je lakše.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od sugarcoated_ass »

Odlično je Azimuth rekao. Mi ti možda malko samo možemo dati savet, ali moraš reći koji telefon ili do koliko para planiraš da doplatiš za uređaj i koji paket želiš uzeti. :)

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Freyr »

Skoro nikad nije isplativije uz ugovor. Realno i MTS i Vip daju ok popuste za ugovor bez telefona (MTS 50%) a telefon iz oglasa koga je neko drugi uzeo na ugovor sa 2 god garancije je obicno tu negde koliko bi ga i ti platio, cesto i manje, opet zavisi od mesecne pretplate.

Problem je iscimati se, naci telefon na oglasima, preuzimanje, vecina ljudi nece da se bavi time i od eu najblizu poslovnicu i zavrsi to za 20min.

Ja sam npr skoro gledao iPhone na ugovor, u Vip i MTS i usteda na 2 god je ~ 100 do 150 evra u korist ugovora bez tel i uredjaja sa oglasa u odnosu na ugovor uz telefon.
12 godina na forumu!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Baraba »

U VIP možeš uzeti telefon i popust, ako si informisan i snalažljiv, treba ti vaučer od Societe banke (u nekim poslovnicama poklanjaju), sa njim dobijaš popust na pretplatu, plus imaš telefone koji su već sniženi u VIP (tipa S7), i ako plaćaš kešom ili karticom dobijaš popust na telefon od 10%.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od sugarcoated_ass »

I onda ljudi pljuju Vip. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Baraba »

Ne znaju, oprosti im ako možeš @ass :D

Mi Max

Goran70
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 14:48
:: nokia
:: huawei

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Goran70 »

Hteo sam kupiti G8 Huawei.Preko paketa ga nema.Bas nesto zapeo na taj.Mada ima telefona dobrih na sve strane.

Edit:
Hvala za info čuo sam za to preko banke ali kazu u vipu da moram otvoriti racun u toj banci za popust.RAcun otvoren,primanja na taj racun itd itd...uslovljavanja i uslovljavanja...izgleda ipak bolje sam kupit u radnji nov telefon i n apopust pretplatu bez telefona na neku od mreza...Vidim mts daje 50% a vip i telenor 25% bez telefona.Znaci kupit telefon i na mts...Tako izgleda naisplativije...A da li je to tako?
Poslednja izmena od Azimuth u Čet, 22. Dec 2016. 09:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne pisi post za postom. Koristi opciju "izmeni".

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Azimuth »

Pročitaj pravila foruma. Imaš kod mene u potpisu link.
Sledeći put ide brisanje bez obaveštenja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od гари »

Baraba napisao:U VIP možeš uzeti telefon i popust, ako si informisan i snalažljiv, treba ti vaučer od Societe banke (u nekim poslovnicama poklanjaju), sa njim dobijaš popust na pretplatu, plus imaš telefone koji su već sniženi u VIP (tipa S7), i ako plaćaš kešom ili karticom dobijaš popust na telefon od 10%.
Da, ovo su prilično zanimljive mogućnosti.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Freyr »

Uz neke telefone i odredjene pakete rekao bih. Oprecne informacije sam dobijao tako da sam im poslao mejl pa cemo da vidimo. Izgleda da moze 25% na pretplatu i 10% na telefon za kes a dobijaju se i bonus Gb neta.

Ne znam da li ovo vazi za sve ili samo za produzenje ugovora, razni ljudi u okruzenju su dobijali razlicite informacije i ponude.
12 godina na forumu!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Baraba »

Freyr, evo tačnih informacija, moj slučaj:
1. Popust na pretplatu 20% sa SoGe vaučerom u toku trajanja ugovorne obaveze 24 meseca,
2. Telefon sa popustom 10%,
3. Dupli MB tokom trajanja ugovorne obaveze tj. 24 meseca,
4. 3GB doživtno (važi dokle god sam korisnik VIP mreže),
5. Prepaid broj (Vazan broj) sa kojim dobijam besplatne razgovore sa mojom brojem, bilo da zovem ili ovaj broj zove mene (ne troše se minuti ka svim mrežama ako zovem sa mog broja, moguće da ću ovo ostaviti kao fiskni da koristim jer je besplatno neograničeno),
6. Njihov novogodišnji poklon tj. staklo i prenostna baterija (Power Bank).

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od kvaka33 »

Kada vide kakv si krs od fona uzeo ,oduzece ti to sve [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od staff »

Baraba, 3gb dozivotno su neka starija promocija?
Da ne znas mozda da li ce produziti ove akcije ili ce ih ukinuti 1. januara? Pre svega mislim na dodatne gb uz telefon.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Deksi »

Na ovo pitanje moras sam sebi dati odgovor, papir i olovku u ruke i racunaj sta ti se najvise isplati. Svako od nas ti moze predloziti kombinaciju koju je on odabrao a dali ce se ona tebi svideti zavisi od tebe.
Ja nekoliko godina unazad telefon kupujem za kes a od operatera iskukam 50% popust. Kad saberem i oduzmem za 24 meseca to mi se naj vise isplati.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Baraba »

kvaka33, samsung bot, samsung trol :D

staff, jeste, uspeo sam da zadržim i dodam nove promocije. Ne znam.

Goran70, zavisi koji telefon kupuješ i koliko si spreman da prežališ love. Lično moj stav je da skuplje telefone ne kupujem na oglasu bez garancije i fiskalnog, nema teorije da iskeširam preko 400e bez garancije i fiskalnog. Kod operatera dobijaš validnu garanciju i miran si 2 godine ako se nešto desi, na oglasima juri telefone od ljudi koji su uzeli preko operatera i pordaju (ako imaju overenu garanciju i račun, po meni najbolja opcija). Na oglasima poput KP cene znaju biti skuplje nego u radnjama po Bg, to je van pameti postalo kupiti telefon na KP bez garancije (ovde to zovemo tolet papir garancija koju oni daju od 3/6 meseci). Ne plaćaju lokal, radnike, poreze... a cene skuplje nego u radnji (ne cene na ovom sajtu, malo pretrage "kupimobilni" i samo će ti se kasti). Sad izvagaj, da li je bitno da kupiš telefon kod operatera i uhvatiš neke bonuse, ili uzmeš popust kod operatera a telefon u radnji/oglasu sa garancijom i računom). Stvai na papir, matematika.

Goran70
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 14:48
:: nokia
:: huawei

Re: Uzeti paket sa telefonom ili bez njega

Post od Goran70 »

Hvala Barba za konstruktivno razmisljanje.Generalno imam losa iskustva kada i ako dođe do reklamacija.Toga se najvise plašim.
Zato sam preoprezan gde kupiti telefon.Jako rizično.Htedoh kupiti xaomi redmi ali me isprepadase u servisu da su delovi skupi i tesko se nalaze.Nesto bih uzeo da ne baguje i da baterija ima snagu da izdrzi vise od 1 dana.

Odgovori