Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
maskerox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2012. 22:48
:: Alcatel Idol X

Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

Post od maskerox »

Kao što naslov teme i glasi, došao je red da se zameni G Flex 2 koji me uspešno služi već skoro godinu i po dana.
Razlozi su baterija koja je zaista dosta slaba i činjenica da im posle nekog vremena počinju crkavati matične ploče, pa bih hteo ipak da to predupredim.
Inače, telefonom sam veoma zadovoljan, pre svega izgledom i performansama, a pored baterije, zamerke sam imao na osvetljenje ekrana na jakoj svetlosti i na fotografije noću, dok prednja kamera bolje da i ne postoji...
Dakle, ono što bih sada hteo je da se zadržim na dijagonali 5.5 (eventualno do 5.7), kvalitetan ekran, dobru autonomiju baterije koja bi podržavala quick charge, kvalitetnu kameru koja može da odradi posao i noću, kvalitetnu izradu i svakako fluidan rad. I da, otisak prsta, a da sve to bude do max 300 eur, a po mogućnosti oko 250 (preferiram nove telefone). Od onog što sam gledao Mi5 bi u potpunosti odgovarao mojim potrebama, samo da ima neštoveći displej, dok mi je Mi5 plus trenutno preskup.

Svaka sugestija je dobrodošla.

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

Post od Apolo »

Sam si dosao do zakljucka, za te pare Mi5 mislim da je najbolji izbor, jedino sto ces morati preci preko toga da ima nesto manji ekran. Inace telefon je masina.
Festina lente.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

Post od Zligor »

i ja sam za Mi5. jedina alternativa mozda honor 6x
http://www.gsmarena.com/huawei_honor_6x-8388.php
na KP 245e

maskerox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2012. 22:48
:: Alcatel Idol X

Re: Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

Post od maskerox »

Honor 6X nisam zapazio do sada. Pd Huawei-a sam gledao P9 i Honor 7 i 8, a to je sve u višoj cenovnoj klasi, a generalno mislim da je i Huawei postao precenjen poput Iphone, Samsung i HTC. Sad sam na brzinu isčitao specifikacije i test na gsm areni i najveće zamerke su neki kompromisi poput nedostatka quick charge opcije, NFC-a, dual wireless, infrared-a i sl, ali ni sa kamerom nisu baš zadovoljni. Uglavnom, nije loše, ali mi naspram npr. Mi5 to deluje kao baš mid mid range telefon...

A šta ima Sony u toj klasi?

Ono što mi se isto svidelo je npr. Alcatel Idol 4s, Leeco Le Pro 3 i One Plus 3, ali su baš egzotični kod nas, dok ovaj poslednji mislim da i nije u toj cenovnoj klasi...

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

Post od Apolo »

U tom rangu ne znam da li spada Sony X, ili XA... Ali mislim da ni oni nisu bog zna sta bolji od MI5.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

Post od vlade93 »

Ja bih dodao ako moze da prodje i polovan onda P9, ima do 300€ starih po par meseci, sa garancijom operatera u mint stanju.
Ako je baraba bio zadovoljan, to ne moze biti los telefon [emoji3] sala naravno.
On mi se cini kao dobar izbor za taj novac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

maskerox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2012. 22:48
:: Alcatel Idol X

Re: Šta posle G Flex 2, a da se ostane na ispod 300€?

Post od maskerox »

Ne znam, al je meni nekako nerealno da dajem 300€ za polovan telefon. U međuvremenu sam dobio ponudu za LeTV Pro 3 verzija od 32gb ROM i 4gb RAM (što uz ekran i ostale karakteristike meni u potpunosti odgovara) - 290€ sa godinu dana garancije. Jel ima neko iskustva sa tim telefonom, vidim da su mu sve recenzije prilično naklonjene...?

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Odgovori