Da li uzeti ovaj telefon, hitno

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Batak »

Ako ti se desi burn, odneses telefon u ProMobi i za sat vremena imas nov ekran.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Re_EDuCaTiON »

Stvar je u tome sto su se kod mene na telefonu pojavile linije posle godinu dana jasno su ze videle i hvala bpgu bio ne u garanciji u MTS pa su mi zamenili za novi original deo, odmah sam prodao telefon. Moj drug na S7 imao je nenormalne linije od tastature. Ja telefone ne menjam cesto i traju mi vise od 2 godine a to garancija nece da pokrije, a iz dzepa da platim amoled ekran koji je skuplji od lcd ekrana za 3 godine star telefon ne isplati se. Jeste bolji ekran i sve to stoji, ali LCD na G7 je jako dobar ekran, mozda i najbolji LCD ekran na android telefonu, ipak je LG poznat po dobrim IPS ekranima, a glavna stvar sto nema bur in i dodatnog troska. Amoled bih uzimao za sigurno kada bi menjao telefone na godinu dana, nego odosmo od teme da se ne ljute moderatori. :)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od pero0000 »

Negde sam pročitao da burn-ina ima i na ips ekranima. Ako se ne drži osvetljenje na maximumu, burn-ina nece biti. Imao sam(imam i sad) dosta Samsung telefona, dosta mojih poznanika ih ima i imalo je i nikom se jos nisu pojavili "duhovi".

Послато са SM-A530F

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Re_EDuCaTiON »

Amoled ekrani imaju burn in i to je permanentno ostecenje koje se ne moze popraviti jer se radi o fizicki izgorelom pikselu.
LCD ekrani imaju "ghosting" iliti duhove tj. zaostalom elektricitetu u pikselima, i ova pojava nije permanentna nakon praznjenja tj iskljucivanja ekrana ili pojacavanja osvetljenja do kraja ekran se vraca u prvobitno stanje.
V10 i V20 imaju ovaj problem ali G6 nema niti ima na internetu icega o ghostingu vezano za G7. :)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od niko1a »

i V serija je pocela da pokazuje probleme tek posle godinu dana koriscenja, a onda su se korisnici bas zalili i kukali u razocarenju, Lg i ekrani/maticne ne idu zajedno u istoj recenici ako je ona u bilo kakvom pozitivnom smislu :lol:

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Re_EDuCaTiON »

Ne gledam stvari tako, po tvom i Samsung i baterije ne idu zajedno, kao ni Apple i brdo stvari koje nisu radili kako treba, kompanije uce hvala bogu, nisam cuo skorije da je i jedan LG imao boot loop od novijih modela a opet se nekako svi uhvate za to.
A i ovo je IPS ekran koji znam da je dobar kod LG za poled ne znam koji sekoristi u V seriji. :)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od niko1a »

V20 je isto imao IPS pa su se zalili mnogi na njega zato i kazem, cak su se neki i za bootloop zalili, ja nisam imal problema sa LG ali ipak stoji to da se ne mogu pohvaliti sto se tice ekrana i maticne obzirom da su godinama imala problema

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Re_EDuCaTiON »

Za V10 i V20 sam vec pisao da imaju problem sa image retention ali G6 nije imao taj problem, a ni G7 bar ne do sada. :)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od niko1a »

upravo to, do sada, uglavnom su kratko kod korisnika a i ne prodaju se toliko kao raniji modeli pa da moze da se tvrdi ovo ili ono, iz tog razloga oprez sa Lg. kako god bilo bi dobro da rese stare boljke i izbace opet neki kompletan model.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od majkon80 »

Sasmungovi znaju da izgore verovatno je to taj efekat o kom ti pricas,mora da se udje u servisni meni i pogleda lepo crvena i plava boja i tu se vidi,super amoled toliko hvaljen a pola telefona ima tu manu,samo ljudi je ne vide

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od pero0000 »

Ja već nekoliko puta ponavljam, da se burn-in dešava samo kad se dugo drži osvetljenje na maximum. I da se meni i mojom poznanicima koji u velikoj većini koristimo i koristili smo Samsung telefone, nikad nisu "izgoreli" ekrani.
Nemojte dovoditi ljude u zabludu.

Послато са SM-A530F

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Re_EDuCaTiON »

Niko nikog ne dovodi u zabludu burn in je relnost i nesto sto se desava. Ja sam izneo licno iskustvo i razlog zbog kojeg ga izbegavam dokle god ne smisle resenje.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Batak »

Desava se, naravno. Ali je prednost sto Samsung to uvazava i dobijas nov ekran sto se kod drugih proizvodjaca ne desava.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od sugarcoated_ass »

^ Pod uslovom da si uzeo uređaj sa garancijom, a ne preko švercera.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Evindzer »

Od 2012. do sad imam bar po jedan telefon sa AMOLED-om i ni na jednom nisam imao taj problem - a osvetljenje je skoro uvek na maksimumu (ovaj Nout 8 je izuzetak, njega držim na oko 55% jer je veoma svetao). Naravno da se taj problem javlja i to dosta često, ali ne znači da će svaki AMOLED u jednom trenutku obavezno pregoreti. Moje iskustvo mi kaže suprotno.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Batak »

sugarcoated_ass napisao:^ Pod uslovom da si uzeo uređaj sa garancijom, a ne preko švercera.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Naravno, to se podrazumeva. Racun i menjaju ekran.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Da li uzeti ovaj telefon, hitno

Post od Night »

Mogu reci da je posle godinu i nesto dana aktivnog koriscenja, moj s8 je poceo da pokazuje burn in. Nije to toliko strasno, ali se vidi linija status bara, i navigation bara. Imao sam s4, s6, s7 i ovo je prvi model na kome mi se desilo nesto tako, i mnogo sam razocaran, jer bas pazim na to. Razmisljam o prelasku na iphone ili huawei.

Odgovori