'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Evindzer »

UVODNE NAPOMENE
Dragi moji forumljani, znani i neznani. [emoji3526]

Dobio sam neke dugo čekane pare (ozbiljno, nikad u životu nisam video veću količinu evra na jednom mestu, a kamoli u svojim rukama [emoji2958]), i odlučio sam da od te gomile odvojim jednu sitnu gomilicu za novi lap top i novi telefon - pošto me je Nokija 3.1 Plus koštala pune kese živaca za ovih par meseci. [emoji849]

GLAVNI DEO POSTA
Kriterijumi za odabir budućeg telefona
Kriterijumi koje budući telefon mora ispunjavati jesu sledeći (i nepromenjivi [emoji6]):
° da bude legalan i sa legalnom garancijom,
° da ne košta više od 50.000 dinara,
° da bude sa što boljim Snepdragonom i
°° da nema obrvu, kapljicu, rupicu i slične idiotarije.
(Ako se kasnije setim još nečega, dopuniću komentar. [emoji38])

Kamera mi nije bitna jer znam da neću biti zadovoljan ničim osim najskupljim Samsunzima ili havajcima - a, znajući sebe, verovatno ni njima. [emoji1787]
Memorija mi takođe nije bitna jer mi je kombinacija 4/64 sasvim dovoljna - a u ovom cenovnom rangu svi su takvi, ili bolji.
UI mi nije od presudne važnosti, ali bi bilo izuzetno poželjno izbeći AO, koji mi se nimalo nije dopao na Nokiji 3.1 Plus.

Najuži izbor kandidatâ za budući telefon
Izbor je sveden na sledeće modele - i to upravo iz radnji i po cenama koje su date u sledećim u linkovima:

Široka Noklica,
https://m.gigatron.rs/mobilni_telefoni/ ... rna-143158
°prednosti:
Lep. Crne boje. Ekran od 16:9. Savršena veličina čela i brade za moj osećaj estetike.
° mane:
AO (dizgori gore od MS-a [emoji38]). HMD [emoji38]. Zakrivljen ekran. Kamera.

Soni XZ Premijum,
https://m.gigatron.rs/mobilni_telefoni/ ... 141-215176
° prednosti:
Kockast i konzervativno elegantan. Crne boje. Ekran od 4k (mada ne uvek [emoji24]) i od 16:9.
° mane:
Ogromno čelo i brada. Kamera. Baterija nešto manjeg kapaciteta za ekran sa toliko piksela.

Šauma Mi Maks 3,
https://m.gigatron.rs/mobilni_telefoni/ ... a_--166996
° prednosti:
Joksi će vam objasniti. [emoji6]
° mane:
Joksi će vam i to objasniti. [emoji16]

Šesnaesti Meizu,
https://www.winwin.rs/smart-telefon-mei ... 34350.html
° prednosti:
Jedan od najlepših modela sa ekranom od 18(,x):9. Crne boje. Noviji od drugih navedenih modela.
° mane:
Njihov pristup Androidu mi je nepoznanica sa iskustvenog aspekta. Ima ga samo u Vinu.

I na kraju, kao bonus, jedan modelčić iz čisto akademskih razloga [emoji1787].
Ima samo jednu prednost i sve ostalo mane, a i ne uklapa se u sve navedene kriterijume - ali ćete za časkić otkriti zašto je ovde [emoji39]:
https://m.gigatron.rs/mobilni_telefoni/ ... k_--167639

ZAKLJUČNE NAPOMENE
Vaš zadatak - ukoliko odlučite da ga prihvatite [emoji1787] - sastoji se u tome da iznesete svoja mišljenja, stavove, pretpostavke, zapažanja i lična iskustva (ako ih imate) u vezi sa pojedinima ili svima pomenutim modelima - kao i predloge za neki model koji se nije našao na gornjoj listi odabranih, a čvrstog ste mišljenja da bi bio neuporedivo isplativija kupoprodajna transakcija. [emoji16]
Nijedan vaš komentar neće biti suvišan i istovremeno će biti uzet u obzir prilikom donošenja gore opisane odluke. [emoji39]

PS: ako neko želi Nokiju 3.1 Plus iz Vipa, staru par meseci, sa kutijom, punjačem i kablom (bez slušalica, već su nekom prosleđene), a za male pare - stojim na raspolaganju u PP. [emoji854]

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja [emoji2]

Post od slavisaj »

Moj ti je predlog da uzmes Xiaomi mi9t. Trebalo bi uskoro da se pojavi u zvanicnoj prodaji kod nas u mi prodavnici. Vec ga ima na KP i moze se kupiti sa zvanicnom garancijom od 1godinu. Mislim stvarno realno ni ne treba vise.
Zasto ti predlazem ovaj model.
Ja sam ga upravo juce dobio, tj juce je stigao a narucio sam ga pre nedelju dana. Pre njega sam imao mix2s i jos uvek imam mi8. Telefon je odlicne izrade, ima snapdragon 730 koji je izradjen na 8nm , znaci da je dosta stedljiv. ne vidi se razlika u radu izmedju mi 8 i ovog telefona. Verovatno u nekim zahtevnim operacijama ce mi8 biti malo brzi. Ima 4000mAh bateriju, 3.5mm prikljucak za slusalice. nema notch niti neke rupe na ekranu. Kamera je jako dobro, moze i gcam da se instalira bez da se rutuje. Amoled ekran koji je bolji od ekrana na mi8. Senzor za otklucavanje u displeju, koji radi bas brzo, naravno nije kao onaj fizicki senzor, ali bas brzo otkljuca telefon. Ja sam moj od 128GB platio 350evra.
Ja sam prezadovoljan.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Joxy »

Evindzer, Za pocetak, svidja mi se post. Hvala Evi na poverenju! [emoji38]
Nisi naveo bitnu stvar, a to je da li je buduci mob naslednik samo Noklice ili planiras i da ti zameni Notaru? Posto mob koji cu ti predloziti to sigurno moze.
U pitanju je Mi Mix 3. Naime, pre neki dan je bio na snizenju u Mi Store radnji, ako se na varam sa 80k na 50k (nemoj me drzati za rec), sto je svakako neverovatno dobar deal kada je u pitanju nase trziste.
Moj ti je savet da odmah pozoves Mi Store, i Usce i Ada mall, da se raspitas da li je ostao jos neki primerak, iako cisto sumnjam jer je cena bila odlicna.
Sto se tice Maxa, ne znam da li si imao priliku da se poigras sa nekim modelom iz te serije? Dimenzije ne odgovaraju bas svakome, ali ako ti to ne predstavlja problem onda je svakako i on odlican izbor. Takodje ga ima na snizenju za 30k.
Tu je i Poco, snizen na nekih 37k ako se ne varam. Iako sjajan mob, ipak ne ulazi u izbor zbog obrve, znam. [emoji23]
Dobea varijanta je i ova koju je kolega Slavisaj predlozio, da cekas Mi9T. Trebalo bi uskoro da se pojavi na nasem trzistu, a cena ne verujem da bi isla preko 50k, dakle uklopio bi se u budzet.
To bi otprilike bilo to za sada. Proveri kakva je situacija sa Mix 3 u Mi Store pa pisi ovde, da znamo koje korake sledece da preduzimamo, tj koje modele da preporucujemo. [emoji4]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja [emoji2]

Post od pero0000 »

Meizu 16 ima u WW-u, ja ga gledao pre dve nedelje. A sto se tice predloga, ne znam...moram jos malko razmisliti? Mlogo si probirljiv ;)

Послато са SM-G960F

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja [emoji2]

Post od Green »

Od nabrojanih, Meizu sa rednim brojem sve u 16. Dobijas najbolji SnapD i vise nego pristojnu kameru, iako ti nije prioritet. S obzirom da ti nece biti primarni aparat, Flyme OS sistem ne treba da ti bude prepreka.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja.

Post od niko1a »

U Mi storu imaju razne neke akcije trenutno, ali najbolja je Mi Mix 3 za 50k, ako jos moze da se nabavi ako nisu sve prodali preporuka za njega, ne moz' bolje ako zelis da izbegnjes notcheve, rupe i slicne stvari, a ta cena je top.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja.

Post od vla-do »

Evindzer, podržavam predloge od kolega Joxy, Slavisaj i nikola. Mi 9T kao noviji, malo slabiji čip, veća baterija (ima da traje kao kriza), a Mix 3 jači čipset, malo slabija baterija, ali ima klizni mehanizam.
Znači biraš između jačeg čipa i kliznog mehanizma i iskakajuće kamere i jače baterije.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja.

Post od fannY »

Evindzer, moj predlog bi bio Mi 9 SE. S obzirom da imas Note 8 ovako kompaktan telefon bi ti dobro dosao kao sekundarni telefon.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja.

Post od Joxy »

Vidis to bi takodje bilo zanimljivo, dobro razmisljanje. Pridruzujem se predlogu za Mi9 SE ako gledas kompaktan mob kao sekundarni. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja.

Post od Evindzer »

Hvala na predlozima, narode, ne smem da pišem opširno jer TT mi ne dozvoljava da editujem post, pa ne bih da mi ostane gomila kucaćih grešaka, kojima sam sklon.
Tokom sledeće nedelje ću pogledati svaki od onih sa moje liste, kao i svaki od vaših predloga, pa će pasti neka odluka. [emoji4]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Joxy »

Prvo zovi Mi Store i raspitaj se za Mix 3 pa onda sve ostalo, jer takva se ponuda ne propusta. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Evindzer »

Evo me u Ušću, jeo, sedim na terasi i varim, pijem ostatak malog Knjaza i tresem duvan u neku tuđu čašu iz Meka. [emoji38]
Ko je u blizini, neka se javi da zajedno pogledamo Meizu sve u 16. [emoji23]
A što se tiče telefonâ, evo preliminarnog izveštaja:
° novi radnik u Samsungovoj radnji hteo da mi uvali S10+, naglasio sniženje svih S-ova za oko 30 hiljada; ja ga pitao može li S10e za 50k, ali pošto nismo bili na pijaci, propalo mi cenkanje. [emoji16]
° Soni XZP imaju u Gigatronu, poslednji model, crn kao što sam hteo - ali zapravo nije crn, već neke neobične plave nijanse, i uživo je mnogo manje impozantan nego na YT-u: niti je velik, niti težak, a ni glomazan - otprilike je širok kao Nout 8, samo nešto kraći. Međutim, ekran mu nekako vuče na žutu, pokušao sam da ga na brzinu podesim, ali bez velikog uspeha. Inače, telefon je izuzetno brz, brži od moje Notare koja mu je vršnjak po godini rođenja. [emoji854]
° u Komtrejdu su imali poslednji primerak Široke Noklice, izvađen iz tamne fioke i prvi put otpakovan na moje oči - nije video svetlost dana do danas. Telefon je perverzno privlačan, narode! [emoji33] Bočna zakrivljenja su vidljivija nego na N8, ali su od njega mnogo prijatnija za dodir i korišćenje jer je ugao zakrivljenja manji, iako je površina zahvaćena njima veća. Možda bih ga uzeo na licu mesta, da cena nije 54000, što je 14000 više nego u Vinu, u koji upravo idem da vidim Meizu i Široku.
° pre svih ostalih, bio u Šauminoj prodavnici, da potražim onih par preporučenih modela. Naišao na izložen Joksijev predlog - izgleda lepo, samo je bio prikačen onim idiotskim kablom, pa nisam mogao da se baš fino izigram. [emoji854]
Ali, ono što mi je pokvarilo utisak jeste ponašanje par radnika i civila, da li su mušterije, ili komšije, pa navrnuli da pozdrave komšiju radnika, ne znam - ali toliku količinu bahate i preglasne nekulture nisam odavno video, još od kad sam pobegao iz svoje rodne provincije, gde je takvo ponašanje reper za popularnost. [emoji2959]
Otišao sam, a da nisam pitao za ostale modele, takvim živim stvorovima koji su prekjuče sišli sa grane ne ostavljam svoj novac. [emoji36]
Toliko za sad. [emoji1]
Videću kakva je situacija u Vinu, i eventualno uveče da li u Šaumi ima nekog od radnika ko bar podseća na ljudsko biće, pa vam se javljam sa novim izveštajem. [emoji16]
A na vama je da, do tada, ovde glasate za koji ću se model odlučiti i da li ću uopšte uzeti bilo šta ili ću čekati Šaumu koju mi je predložio Slaviša.
'Aj, pa uzdravlje! [emoji16][emoji16]
Poslednja izmena od Evindzer u Uto, 02. Jul 2019. 12:40, izmenjeno 2 puta ukupno.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od slavisaj »

Ja bih ti ipak predlozio da sacekas da bude u prodaji xiaomi mi9t, telefon je prelep stvarno. Mnogo lepsi od mi8 kojeg isto imam ( jos jednom da napomenem). Mi9t je crni, ali ima onu kevlar saru. Ekran je odlican. Tek kad ga stavis u futrolu koja dolazi sa njim, kad je dotaknes ko da si dodirnuo nesto , nesto kao plish, na prvi dodir izgleda da je skliska, ali ne kliza se uopste, kako u ruci tako nikad je na stolu. Stvarno je futrola prva klasa. Iako jos ne koristim telefon jer hocu da otkljucam bootloader i predjem na XEU ROM (jos 3 dana moram cekat na otkljucavanje), samo ga drzim u ruci, naravno u futroli, koji mi daje veliki uzitak :D

Ne stvarno, telefon je prelep. Bila bi steta ne sacekati da se pojavi, ali bar proseci negde do nekih drugih prodavnica pa pogledaj da li imaju mozda neki da vidis uzivo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Evindzer »

TT i dalje brljavi, pa ne mogu da vam ispišem trista strana izveštaja. [emoji38][emoji38]
U svakom slučaju: Slaviša, izgleda da ga još uvek nema niko; Gari, poslao sam ti tri PP - ali neuspešno. [emoji1787]
TT dizgori. [emoji854]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Evindzer »

Danas odustao od Šesnaestog Meizua.
Sutra pada kupovina.
Pretpostavljate li šta će da bude? [emoji1787]

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Dream Weaver »

Mobilni telefon sa Android OS-om? :)

Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk
and justice for all...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Green »

Siroka Njoka... 8)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od vla-do »

Znamo da je široka, ali ipak mislim da je Šaomi Mi Mix 3 bolji. [emoji16]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Joxy »

I ja sam ubedjen da je Siroka u pitanju ali bih voleo da je Max 3. [emoji16]
Evi, da li si se raspitao u Mi Store za Mix 3? Mada sumnjam da je ostao neki komad. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: 'Ajmo, braćo, da čujem mišljenja

Post od Evindzer »

^ Jesam, bio je izložen, verovao ili ne. Imaš detaljnije u postu od prekjuče - kao i zašto sam brzo izašao iz radnje bez dodatnih informacija. [emoji19]
A po pitanju vaših pretpostavki - hvala što učestvujete. [emoji2]
Za sad ću samo reći da je ovaj čovek u pravu:
Dream Weaver napisao:Mobilni telefon sa Android OS-om? :)
[emoji23][emoji23][emoji23]
Poslednja izmena od Evindzer u Sre, 03. Jul 2019. 20:31, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori