SE k700i vs Nokia 6600

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
cvrle
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 00:40

Post od cvrle »

Alo ljudi! Oladite malo sa pjuvanjem SE K700i :x :x Koristio sam i K700i i 6600 i nokija se pokazala veoma lose.
1. 6600 je ogroman telefon, sto kaze Cyber treba ti oruzani list, a K700i je tel normalnih dimenzija;
2. Kamera na 6600 ne moze da se uporedi sa kamerom na K700i,koja ima mnogo opcija i raznih okvira za slike;
3. Ekran na K700i je odradjen extra!!!! Animirane ikonice su odradjene super i ne koce uopste, na 6600 ikonice su uradjene ko na onim starim kompovima PC 386 itd. :P Bedno!!!
4. K700i se moze koristiti kao mp3 player, a reprodukcija zvuka je odlicna!! A ni radio mu nije los, moze da posluzi za ubijanje dosade.
5. Jedino sto 6600 ima je Symbian i MMC
Ja iskreno nisam pristalica Symbian telefona jer su se vec pojavili na netu neki virusi i cuo sam da su nekim ljudima ti virusi ozbiljno ostetili tel i karticu.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

cvrle napisao:Ja iskreno nisam pristalica Symbian telefona jer su se vec pojavili na netu neki virusi i cuo sam da su nekim ljudima ti virusi ozbiljno ostetili tel i karticu.
Iz ovoga proizilazi da si vrlo neupućen i da nisi ni približno uspeo da osetiš čari operativnog sistema na mobilnom telefonu. Ništa lično, to i onako nije za svakoga...

A ako sledimo tvoju logiku, ne treba ni kompjutere da koristimo jer postoji preko 100.000 virusa i drugih malicioznih programa..? :lol:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nemoj da se rugas decku,neki ljudi stvarno ne zele da rizikuju da daju 200-400 evra za Symbian telefon i da strepe pri instalaciji svakog programa,posebno onih krekovanih i potpuno razumem takve ljude ali takodje postoje vrlo dobri antivirusni programi koji,ako se redovno apdejtuju stite telefon od virusa i onda mozete biti 99% spokojni.A ko ne zeli takvu"sekiraciju"onda je tu K700.
Pozdrav 8)

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Pa bre ti ces za komp samo da dignesh sistem a za fon ti treba flash il softwer novi pa puknesh 20€...symbian uopste nije tolika prednost,a k700i ima mnogo vecih u odnosu na 6600...vec su nabrojane+josh neke ! :dry:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lomnica_city, nikome se ja ne rugam, samo sam izneo zapažanje. Lepo sam rekao, telefon sa OS-om nije za svakoga, iz prostog razloga što tako nešto treba znati koristiti. Ako će da strepi svaki put, mada ne vidim razlog za to, onda zaista ne treba da se igra sa tim. Onaj ko ne zna da zaštiti komp od virusa, neće znati ni telefon...

Cyber, treba mnogo da se zezne telefon da bi morao da se radi fleš... Symbian nije prednost onome ko ne zna da iskoristi njegove mogućnosti...

Naterali ste me da odem u OFF, izbrisaću sam sebi post kad budete pročitali šta sam napisao, a određeni ne treba da pišu o nečemu što ne razumeju ili su tek površno upućeni.

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Aj kazi shta ce ti symbian ako si glup za njega....pa bar pola populacije nezna ni sajt za dnwld ni shta je symbian ! Oni uzmu 6600 i onda kad puste mp3...razocarenje...josh pa nemogu da nadju player pa se vrte po netu.... :? ...pa sad smisljaj....a to n vs se nije tema ovde tako da je batalimo(te) ! :)

volim sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2005. 00:01

Post od volim sony »

ljudi verovatno imaju strah od simbian aparata.. :wacko: ja ga nikada nisam imao ali uskoro hocu pa bi ja u ovome slucaju uzeo nokia 6600 zbog krsa aplikacija i mogucnosti prosirenja memorije :| imam odlican foto aparat (naravno sony :) ) pa imam i kamru (opet sony) :) zbog toga meni neigra ulog tel sa 1,2...MP :uhuh: jer se ni jedan nemoze porediti sa foticem... :uhuh:
vise sam za tel. tipa mobilna kancelarija... :?

vapa
Banned
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 19. Mar 2005. 16:56

Post od vapa »

Ne mogu se porediti babe i zabe,kamion i frizider,to su dva totalno razlicita telefona.Telefon sa symbian os-om ima neogranicen broj mogucnosti,stalno se pojavljuju novi programi i igrice tako da vam on ne moze nikada dosaditi za razliku od k700i koji nema cak ni prosirivu memoriju.Mp3 bez dodatne memorije je prakticno beskoristan,takodje i dzojstik ima mnogo reklamacija.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Auu shta vi poredite,ma daj bolje da modus stavi ovu temu pod lock da se ne bi dalje prosipale glupsti ovde i svakojaka mishljenja,svako ima svoj ukus i ovi modeli nisu bash za poredjenje,zato bolje da ode LOCK na temu.. 8)

volim sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2005. 00:01

Post od volim sony »

sve je to ok ali ja bih ipak uzeo nokiu pa kud puklo da puklo... :D
mada mi se k700 jako svideo. da ima prosirivumemoriju ja bih glasao za njega mada misl da je presudno kod nokie sto je simbian

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Ja otvorih ovu temu da se uverim u svoje mishljenje...al' :uhuh: ....sada sam negde na sredini ! Symbian i mmc vs bolji Cam mp3 + radio ! I to je to ... meni ovo drugo vishe odgovara ali svako ima svoj ukus ! 8)

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

vapa napisao:Ne mogu se porediti babe i zabe,kamion i frizider,to su dva totalno razlicita telefona.Telefon sa symbian os-om ima neogranicen broj mogucnosti,stalno se pojavljuju novi programi i igrice tako da vam on ne moze nikada dosaditi za razliku od k700i koji nema cak ni prosirivu memoriju.Mp3 bez dodatne memorije je prakticno beskoristan,takodje i dzojstik ima mnogo reklamacija.
Uf kako ovo nisam ranije primetio ! :uhuh: Prvo kaze da se ne mogu porediti pa onda pljuje k700i ! eeeee :chytry:

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Aj jes' da je tema zastarela ali zelim da dokazem pristalicama Nokie da SE ima bolju kameru .... pa evo slika NOKIE 6600 :
1. - Slika
2. - Slika
A evo slika SE-a -
1. - Slika
2 . - Slika
Pa ?!!! :?

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Cyber napisao:Uradi photo sa k700i na rezoluciji 1260x960(extended) i vidi sta je slika...
A to sto je symbian i nije neka prednost , a velika mana je N-e je zato sto se za svaki drugi format(mp3,mp4...)mora skidati download......ma k700i u svakom slucaju !
Tebi mozda nista neznaci,ali mnogima(i meni)znaci dosta.......Da li si imao symbian telefon da vidis koliko je symbian dobar?
Miskoni napisao:Cyber, oba telefona su već uveliko prisutna na tržištu, još malo pa će u penziju. Čemu vodi ova rasprava? Ovakvih polemika je bilo koliko hoćeš na forumu. Ti imaš K700i, obožavaš SE, očigledno ne voliš Nokiu, zanima te koji je bolji, pa pljuješ 6600, zatim toplo preporučuješ K700i, pa te onda ponovo zanima koji je bolji... Nije mi jasno zašto si uopšte pokrenuo temu? Treba ti potvrda da si kupio "bolji" telefon? :uhuh:
Cyber, sto si uopste postavljao temu.Prvo pitas,a kad cujes odgovor koji se tebi nesvidja,onda ti krivo i ljutis se.........
Cyber napisao:Pa rock mozda su tebi zastareli ali su ova dva fona i dalje najprodavanija trenutno....pa sam rast cene k700i-ja(koja stvarno neverovatno brzo raste)svedochi o tome...eto i razlog za uporedjivanje ! :oops:
Nije tacno,Dj Boris ti je lepo rekao,a i 6230 je prodavanija nego svi SE-i zajedno.....
Cyber napisao:Aj kazi shta ce ti symbian ako si glup za njega....pa bar pola populacije nezna ni sajt za dnwld ni shta je symbian ! Oni uzmu 6600 i onda kad puste mp3...razocarenje...josh pa nemogu da nadju player pa se vrte po netu.... :? ...pa sad smisljaj....a to n vs se nije tema ovde tako da je batalimo(te) ! :)
Mi nepricamo o pola populacije,vec si ti postavio temu,a ti znas sta je symbian(iako gresis sto kazes da nije neka prednost)..........

I na kraju moje misljenje je da je 6600 bolji...........
Poslednja izmena od Spyker u Sre, 05. Okt 2005. 19:00, izmenjeno 1 put ukupno.
iPhone + CX300

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dobro je ispala ova slika u 1,3Mpx na K700 ali mi ova u VGA deluje malo bledje nego ona sa Nokie!?
Mozda bi trebalo da promenis softver na tom K700,ja sam imao mnogo cistije slike u VGA!
Pozdrav 8)

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Bash ne deluje bledije ! Meni deluje mnogo lepshe ... neverovatno je da kad sam slikao sa 6600 i pogledao sliku, a zatim istu prebacio na k700i mnogo se bolje videla...znachi i ekran je bolji....Allien dosho sam do toga ne hvataj me za svaku rech sad !

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

A da josh jedna stvar ... kazi mi koja je najnovija verzija softwera za k700 ! Ja sam na Vodafonu a verzija mi je ona R2AYOO4 !

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nemam pojma,prodao sam K700 sad vec odavno a tebi bi investicija GODINE bila da odneses telefon na dekastomizaciju sa tog glupog Vodafona!!!
Pozdrav 8)

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Cyber, i jedne i druge fotke su loše (primećuje se mala rezolucija i nedostatak detalja - pogotovo kod Nokie), ali ako se malo pažljivije zagledaš, primećuje se da su sa SE kao "isprane" i vuku na neku od boja (prva u roze - zbog cveća i stepenika, a druga u plavo - povukla od neba)...
Prema tome, ovde (po meni) Nokia ubedljivo odnosi pobedu, iako su fotke manje rezolucije - bolje su izbalansirane boje...
Nemoj generalizovati stvari - ovim primerom nisi nikome ništa dokazao, baš suprotno...
Poslednja izmena od Sasa_NS u Sre, 05. Okt 2005. 20:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

I ja se slazem.Cini mi se da su nekako na k700 mnogo svetle slike...A ova sa ruzama je prosto katasrofa...
iPhone + CX300

Odgovori