Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

Ćao društvo, da napišem par reči u vezi mojeg odabira.
Prvo, još ništa nisam pazario. :D

Ono što sam istraživao jeste pokrivenost uređaja na kojima mogu da poteram onu igricu sa početka priče. Feral je updateovao listu za iPhones, i sada mogu svi, ali manja je podrška za Android uređaje. Fora je da uređaji koji su noviji i jači mogu da je instaliraju ali često se restartuju ne mogu da je pokrenu, koliko sam uspeo da pročitam na redditu i drugim komentarima.
Posao mi je takav da često stavljam neke baze da mi se procesiraju, sto traje po sat-dva i onda imam prazan prostor, a pošto nisam na wifiu na telefonu (korporativna politika :disgust: ) treba mi nesto offline da igram, a i volim ovu igricu jos od kad sam bio klinac.
Shodno tome, ostaje mi u parametrima ova lista uređaja ispod, treba da ima veći ekran i solidne low light performanse.

Na oglasima se nude novi Pixel 2XL za 340 eura, da li je vredno platiti 600 eur za 3XL? Tu su još Note 9, S9+...

https://www.feralinteractive.com/en/mob ... id-devices
Nokia Lumia 1520

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Ako je budzet 600€, onda idi na OnePlus 7 Pro, bez razmisljanja. Ako ne zelis edge display, tu su 7 i 7T.
U suprotnom i Pixel 2 XL ce ti zavrsiti posao. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Evindzer »

Uzmi Piksel 3XL ako imaš para.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od niko1a »

Koliko vidim 1+ nece da mu radi ni jedan iz serije 7.. za Pixel 3XL je puno 600€ po meni, dobar je on i sve ali puno mi je to para za njega u ovog trenutku, ako ti je LL photo bitan onda od ovih najbolje da uzmes 2XL, osim ako ti ta podrska od godinu dana vise ne igra veliku ulogu, onda se ispruzi sa 3XL, al opet po meni je to velika razlika u ceni u odnosu na realnu razliku u uredjajima.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Mislim da ta lista nema veze sa vezom. [emoji4]
Na njoj je Mi6, a gde su 8, 9, 9T/Pro...
OP6T takodje, a obicne sestice nema, a isti hardver je u pitanju.
Mnogo je mobova trenutno koji su hardverski daleko ispred pojedinih sa liste. [emoji4]

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od niko1a »

Adams napisao:Fora je da uređaji koji su noviji i jači mogu da je instaliraju ali često se restartuju ne mogu da je pokrenu, koliko sam uspeo da pročitam na redditu i drugim komentarima.

Shodno tome, ostaje mi u parametrima ova lista uređaja ispod, treba da ima veći ekran i solidne low light performanse.

Na oglasima se nude novi Pixel 2XL za 340 eura, da li je vredno platiti 600 eur za 3XL? Tu su još Note 9, S9+...

https://www.feralinteractive.com/en/mob ... id-devices
Zasto je tako kako jeste, i jeli bas sve tako ne znam, ali sam se samo vodio njegovim parametrima. Deluje cudno naravno, ali kapiram i da bi mu bio totalni fail da na kraju ne moze da radi sa tel ono sto je zamislio.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Slazem se. Deluje nelogicno zaista, ali za svaki slucaj najbolje bi bilo da proveri da li radi na svim modelima, koji su hardverski dovoljno snazni naravno.
Jer bilo bi besmisleno birati samo modele koji se nalaze na spisku, a da tu igru podrzavaju i drugi noviji modeli. [emoji4]

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

Joxy napisao:Mislim da ta lista nema veze sa vezom. [emoji4]
Na njoj je Mi6, a gde su 8, 9, 9T/Pro...
OP6T takodje, a obicne sestice nema, a isti hardver je u pitanju.
Mnogo je mobova trenutno koji su hardverski daleko ispred pojedinih sa liste. [emoji4]
Zapravo je to jako čudno. Verovatno je prilagođavanje iOs modelima mnogo lakše, pa su najnoviji iPhones odma dobili podršku, dok niko novi za Android. Moguće da su Android modeli previše različiti pa im se ne isplati. Čitao sam ili na YT zvanicnom nalogu ili na PlayStore gde je lik na Op7 (obican, ne Pro) instalirao i platio, ali nece da mu učita igru i Feral mu odgovara u fazonu, jbg pise tačna lista uređaja za koju imate podršku, tako da ne bih da se ispalim tu, jer sto se tice brzine i fluidnosti, meni i S7 radi super, ali ekran je premali.

@Envidzer, imao bih pare za 3XL za nekih mesec dana, ali me zanima da li ta razlika izmedju 2XL vredi skoro 300 eur. Da li 2 Xl ima neke falinke koje su standard (tipa mogucnost pojave pink linije kao na S7 edge) da bi ga trebalo zaobići?
Nokia Lumia 1520

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

U principu ne vredi tolike razlike jer je kolicina rama ista pa onda ispada da je razlika samo S835 vs S845.
Sto se tice hardverskih problema, 2 XL ih ima sa ekranom i to me je svojevremeno najvise odvratilo od kupovine, iako mi je 2 XL jedno vreme bio u najuzem izboru.
Evo par primera.
[spoiler]
https://www.google.com/amp/s/www.androi ... 13985/amp/

https://www.google.com/amp/s/www.thever ... ounterping

https://www.google.com/amp/s/www.thever ... blue-shift
[/spoiler]
Mnogo vise o tome mozes naci na netu. Pogledaj malo detaljnije.
U principu kome to ne smeta ili ne primecuje, za njega je Pixel 2 XL i dalje odlicna kupovina. Mada, ako retko menjas telefone onda se svakako isplati ici na 3 XL, makar samo zato sto je noviji model i sto ce duze imati podrsku.
Inace, na koliko otprilike vremena oni azuriraju tu listu podrzanih modela?

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

Uh, nisam znao da je toliko kilav sa ekranom, od svega sto se tice ekrana najvise mrzim burn-in.

Sto se azuriranja modela tice, kad su izasli novi iPhones, bukvalno su posle 10 dana azurirani na zvanicnom sajtu, ali Android modeli su ostali isti, bez promena. iOs podrzava od iP5Se do iPad mini 2, izgleda da im je jednostavno bas lako da podese sve.
Nekako mi je high risk 600 eur za 3XL jer nema podrsku u SRB i ovde je manje popularan, tako da kapiram da ce mu cena bas ljosnuti.
Nokia Lumia 1520

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

A mozda neki iPhone? 11 bi bio idealan, samo ne znam kolika ce mu biti cena kroz mesec dana. [emoji4]
Od ovih ostalih sa liste ili Pixel 3 XL ili Note 9. Ako je kamera bitna, isao bih na Pixel 3 XL u tom slucaju. Za point and shoot to je idealan mob. [emoji4]

Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Superiorni »

Bratac, kazes do 600€. Ja bih izbor suzio na iPhone X ili XR. XR imam u kući, X sam koristio. Nema greske sa oba, mogu se naci za 550-600. Druga opcija Note 9. Brutalan telefon za oko 450-500€. Inace koristim ga duze vreme i nemam nameru da ga menjam. Meni se Samsung S10 serija ne svidja zbog te rupe u ekranu. Koristio sam malo S10e i otarasio ga se. Jeste sve to full ali rupa je odvratna.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

@Joxy, za 11 nema sanse da dobacim, a i ne bih dao toliko para iskreno.
Za Note 9 neko napisa na prvoj strani da je los LL, sto mi je malo neverovatno, s obzirom na f1.5

@Superiorni, nisam nesto pominjao iPhones, jer kako sam nesto gledao, oni su losi u low light uslovima, a meni treba nesto da bude malo bolje od Samsug G S7. Iskreno, kada dajem vece pare, najradije bih ulozio u iPhones, jer oni najbolje drze cenu, ali ne bih da dam vece pare, a dobijem losiji output.

P.S. Zasto pominjem samo LL. U sustini, kako sam nesto ispratio, svaki telefon preko 300 evra moze da napravi solidne upotrebljive slike u dnevnim uslovima, kod LL se pravi razlika...
Nokia Lumia 1520

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od niko1a »

Pogledaj malo oko Iphone i LL, ako bi ti vec odgovarao Iphone, dobili su sad neku Neural cam il kako se vec zove, radi slicno kao i Gcam night sight, postavljao je neko primere u Ipnone X temi cini mi se. Odradi dosta dobro LL koliko sam video.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Adams napisao:@Joxy, za 11 nema sanse da dobacim, a i ne bih dao toliko para iskreno.
Za Note 9 neko napisa na prvoj strani da je los LL, sto mi je malo neverovatno, s obzirom na f1.5

@Superiorni, nisam nesto pominjao iPhones, jer kako sam nesto gledao, oni su losi u low light uslovima, a meni treba nesto da bude malo bolje od Samsug G S7. Iskreno, kada dajem vece pare, najradije bih ulozio u iPhones, jer oni najbolje drze cenu, ali ne bih da dam vece pare, a dobijem losiji output.

P.S. Zasto pominjem samo LL. U sustini, kako sam nesto ispratio, svaki telefon preko 300 evra moze da napravi solidne upotrebljive slike u dnevnim uslovima, kod LL se pravi razlika...
Onda Pixel 3 XL. [emoji4]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Batak »

Ja bih izbegao Pixel (iako veoma cenim stock Android) iz prostog razloga, nema garancije. Dati 600e za telefon upitnog kvaliteta (svi znamo da su Pixeli uvek imali tu i tamo neke probleme) je ludost. Uzmi Note 9 sa validnom garancijom i da te ne boli glava.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

Juce uvece u svratio u jednu poznatu radnju tehnike da kupim HDMI kabal, na sve sto nije na sok ceni imaju popust 15% na visa karticu Banca Intesa. Ja u fazonu, vauu, daj da vidim sta imate u ponudi od telefona, naravno svi noviji telefoni su ''sok cena'', sem tipa iPhone XR.
@Joxy @Batak, da tolike pare za nesto gde nemam ni ovlasceni servis, u takvim situacijama, komforna zona mi je tek negde kod 2Xl, koji, kako sam video, imas bas lepe mane.
Jbg, opet se u Srbiji vrte Samsung i Iphone kao nesto sto je najpouzdanije, najrasirenije i najsporije gubi cenu.
Nokia Lumia 1520

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od znemanja »

Adams, Lično bih birao između Note 9 i iPhone XR. To su proverene kupovine sa garanicijom. Lično ne bih ništa razmatrao što nema garanicju. Pri tome, kako što si naveo, najmanje gube na ceni pa posle nekog vremena ćeš najmanje izgubiti kod prodaje Samsung S i Note serije i iPhone-a.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

@Znemanja, da, tako cu i gledati. Prema nekim poredjenjima na YT, cak ni iPhone 11 nije neka razlika u odnosu na XR, tako da ce spasti knjiga na 2 slova, pogotovo za toliki novac. Pogledacu jos malo pa cu doneti odluku.
Nokia Lumia 1520

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

Cao, evo mene smaraca opet, 27. 11. je bio update ovog sto igram pa su dodali da podrzavaju neke uredjaje:
• Adds support for the following devices:
• Google Pixel 3a
• Google Pixel 3a XL
• Google Pixel 4
• Google Pixel 4 XL
• Huawei Honor 10
• Huawei Mate 20 Lite
• Meizu X8
• OnePlus 7
• Samsung Galaxy S10
• Samsung Galaxy S10+
• Samsung Galaxy S10e
• Xiaomi Redmi Note 5
• Xiaomi Mi 5
• Xiaomi Pocophone F1

U kakvom su odnosu S10 i Note 9 sto se tice slikanja, prema nekom laickom poredjenju izgleda mi da S10 bolje hendluje low light od proslogodisnjh verzija.

Takodje, kako vam deluje ponuda jedne zvanicne prodavnice tehnike za Huawei Mate 20 PRO za 59 hiljada sa zvanicnom garancijom itd. To je oko 500 eur, dok se P30 Pro moze naci u oglasima za oko 560 eur.
Nokia Lumia 1520

Odgovori