[XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

[XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od 95Darko »

Dakle, zanima me, koji od ova dva telefona? Oba su oko 200€ (na kp)..

Gledajući recenziju na YouTube, prednost daju Mi A3.. Jedna prednost u ovom slučaju jeste duplo vise memorije, ali mislim da sa 64 GB nece biti problema sa memorijom.. Takodje, jos jedna mana za Mi A3 je 720p ekran, dok je kod RN7 1080p.. Po ostalim karakteristikama, Mi A3 je navodno bolji

Ali zanimaju me i druga mišljenja, kakva je baterija, kamera, itd, ako neko ima lična iskustva sa jednim ili oba telefona

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od pero0000 »

Imao sam iskustva sa A3. Telefon je zaista odličan za taj novac, čak šta više. Ekran je takodje odlican(Super Amoled) i uopšte se ne vidi da mu je rezolucija 720p. Nije prevelik, nije premali...bas onako potaman...barem za mene i moju saku. O kvalitetu zvuka ne mogu suditi, posto nisam kompetentan za to. Što se tiče jačine zvuka, ona je za mene dovoljna da je i ja cujem, iako imam 30% oštećen sluh. Kamera(fotografije)za moje potrebe je odlična, video nisam probao.Na mene je ostavio izuzetan utisak, tako da ga opet kupujem za par dana. O drugom telefonu RN7 ne mogu ništa da kažem, pošto ga nisam ni video, a kamoli koristio.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od 95Darko »

Hvala, vec dugo razmišljam da uzmem RN7 (koji se smatra najboljom kupovinom za tu cifru), ali onda videh ovaj po istoj ceni, odgledao par videa i sad me vuce da uzmem Mi A3..

Reci mi kako te baterija sluzi, jel igras neke igrice na njemu (posto ja igram par pa me zanima mogu li jedan dan da izguram)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od pero0000 »

Malko sam mator za igrice, a baterija mi je sa mojim nacinom koriscenja trejala dva puna dana. Ne igram igrice, ne slusam muziku i ne gledam filmove preko telefona. Nisam bas neki reper za poredjenje, a i nacin koriscenja telefona je individualna stvar, tako da nece svima baterija isto trajati jer ne koristimo svi telefon na isti nacin.
I napisao sam vec, da sam ga prodao, ali cu ga opet kupiti...
Zaboravih da naglasim i da ju me izrada odlicna.

Najbolje je da ako mozes oba pogledas, probas uzivo i da sam odlucis koji ti najvise odgovara. Najvise zbog velicine i prikaza na ekranu.

Послато са SM-T510 уз помоћ Тапатока

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od liman3 »

Ako si koristio do sada 1080p ekran definitivno ćeš primetiti razliku. Ja sam juče uzeo u ruke A3 I razočarao se ekranom.
Sa RN7 sam bio jako zadovoljan. Ekran, iako IPS, prilično dobar. Sve ostalo lepo radi + GCam za slike.
A3 mi se čini sasvim pristojno ali mi smeta taj ekran.
Još jedna stvar, Xiaomi i Androida One. Prošli modeli A1 a pogotovo A2 imali su dosta bagova vezanih za android, što nije slučaj sa Xiaomijevim MIUI.
Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od sugarcoated_ass »

Razočaraćeš se ekranom na A3 definitivno. Nije problem sama rezolucija. Pa i moja žena je prešla sa 1080p kod Huawei P Smart na 720p kod Motorole One, a i poredio sam sa mojom Nokijom 8.1. Problem je što ekran koristi PenTile matrucu displeja i time rezolucija deluje niža.

To bi značilo da nema standardne RGB pixele nego svaki pixel ima još jedan dodatni sub-pixel pa budu RGBG ili RGBW, ne znam kako je kod ovoga. Time su sami pixeli veći i rezolucija deluje više qHD ne HD.

Poredio sam sa ženinim Mortorolom i iako su iste rezolucije vidna je razlika, naročito kada je tekst u pitanju, a složićemo se da je u vremenu društvenih mreža, porukanja i uopšte surfovanja netom to najzastupljenije. :)

Što se tiče prikaza boja i kontrasta to je taman onako AMOLED-ski napucano, a za ostalo mislim da je sasvim korektan uređaj. :)

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od 95Darko »

Taj ekran me brine samo..

Inace koristim trenutno Honor 8 Lite, na njemu je valjda 1080p..

Sad sam u velikoj dilemi... Mada generalno meni je bitna baterija, fluidnost (da ne baguje) i kamera, ostalo manje-vise.. Opet, ne volim nesto preterano velike telefone, tu opet A3 ima prednost (a i plus: manji ekran - manja potrošnja)..

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od niko1a »

Pa vidi negde da pogledas uzivo A3 pa ces resiti dilemu oko ekrana, smeta li ti ili ne.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od Joxy »

^ Upravo tako.
Uzivo vidis oba i onaj koji ti se vise svidi njega pazaris. I moj glas bi isao za A3, mislim da ta rezolucija ekrana ne bi smela da predstavlja problem. [emoji4]
Sa druge strane jeste bezveze da u 2019. ti guras 720p ekrane u mob, ali pogledaj ti to lepo sve uzivo pa ako ti ne smeta nema razloga da ne pazaris A3. [emoji4]

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od 95Darko »

Vidim imaju u VIP-u, svraticu do njih

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: [XIAOMI] Redmi Note 7 (4/128) ili Mi A3 (4/64)

Post od Joxy »

Odlicno. Pisi utiske. [emoji4]

Odgovori