Iphone 11 ili iphone x

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od vla-do »

XS ili XR

Da ne otvaram novu temu (ova je dovoljno približna), koji bi vi izabrali od ova 2? Ako pretpostavimo da su cenovno isti (ili da je razlika u ceni zanemariva), koji bi bio vaš pik i zašto?
Pao mi je na pamet i SE (2020), ali mi on ne deluje čudno pored telefona gde je ekran preko cele prednjice. Plus mi i baterija ne uliva poverenje.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od dachakragujevac80 »

Kako mislis XS i XR cenovno isti! ?

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od vla-do »

Po cenama koje sam ja našao na kp, razlika je 50€, zato sam tako napisao. Interesuje me koji je u vašim očima bolji i zašto.
Znam da čitam specifikacije sa neta, ali je telefon ipak više od specifikacija. 🙂

Iskreno, meni XS deluje bolji zbog ekrana i kompaktnosti (počinju me zamarati ogromni telefoni), on je ipak bio glavni kada su predstavljeni. Znam da ima slabiju bateriju od XR, a negde sam pročitao i da je imao problema sa wifi i punjenjem. Pa ako neko zna nešto više, neka piše slobodno. 🙂

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od dachakragujevac80 »

Da znas da si u pravu. Nisam odavno bio po oglasima,i stvarno je razlika u ceni ona koja kazes. U tom slucaju ne razmisljaj - XS uzimaj. XR je po svemu slabiji uredjaj. Pa i ta baterija nije neka velika presnost. E vec da si pitao za 11 i XS tu bi morao razmisliti. 😉

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od miodrage »

Ekran je na strani Xs, i kamera. Autonomija na Xr je bolja, i to nije zanemarivo.
Ostalo je isto.
Ponovicu svoj stav o ekranu, po ko zna koji put: Ja licno osim nesto dubre crne i jaceg konstrasta OLEd ekranu, druge razlike nisam video. Tacka.
Kao vlasnik Xr uredjaj, mogu da kazem da sam istim prezadovoljan, i vrlo je verovatno da ga necu menjati ni ove godine, a u decembru ce biti 2 godine da je kod mene
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od vla-do »

A zna li neko šta o problemima sa brzinom neta na wifi i 4G?
Što se tiče baterije, koliko je tačno XS slabiji od XR? Ima li ga ko, da napise i koliko traje ista. 🙂

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od dachakragujevac80 »

Nova baterija - tu negde oko dan (24 sata). Mada zavisi i kako ga koristis. Ali ne ocekuj previse.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od vla-do »

Da li na iPhone (kada imaš 2 kartice aktivne, naravno) podržava duple aplikacije tipa viber, whatsapp i ostale?

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od Borko1989 »

vla-do napisao:
Pon, 08. Jun 2020. 21:20
A zna li neko šta o problemima sa brzinom neta na wifi i 4G?
Što se tiče baterije, koliko je tačno XS slabiji od XR? Ima li ga ko, da napise i koliko traje ista. 🙂
Koristim XS skoro 6 mjeseci i nikakvih problema sa netom ili konekcijom. LTE/WIFI rade besprijekorno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 11 ili iphone x

Post od miodrage »

vla-do napisao:
Uto, 16. Jun 2020. 17:36
Da li na iPhone (kada imaš 2 kartice aktivne, naravno) podržava duple aplikacije tipa viber, whatsapp i ostale?
Ne koliko je meni poznato. Barem ne odjednom. Mozes da menjas brojeve, u samoj app, ali ti onda na drugom broju nece biti aktivna. Uzmi ovo moje pisanije sa rezervom, jer nikad nisam uspeo do kraja da vidim sta bi se desilo (pokusavao sa Globaltel eSIM)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori