Note 10+ vs iphone 11 pro max

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od kocapro »

Znam da su to dva razlicita sveta ,jasno mi je da je to vrlo tesko za poredjenje ali svaki savet mi je dobrodosao bukvalno svaki ,godinama sam koristio samsungove najskuplje uredjaje nikada nisam koristio iphone sad sam poceo mnogo da se dvoumim da li da kupim note 10+ ili da predjem na iphone 11 pro max ,da li je istina da se iphone vrlo tesko povezuje sa windows racunarom jako mi je bitno prebacivanje videa i slika sa telefona na racunar , koji je bolji ekran ,kamera ,video kamera,brzina pri radu ,unapred hvala na odgovorima :)
Forever !!!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Baraba »

Nije pitanje Android ili iOS (ne pitaš da li iOS ima ovu ili onu opciju) i podrazumavam da ti olovka nije bitna i da sve ostale funkcije imaš na iOS i da ti ništa neće faliti, da ne koristiš dual sim, e tebi bi možda prijala promena posle nekoliko godina Samsnuga, osveženje. Ekrani su egal, možda i malo svetliji na suncu kod iP, kamera malo bolja na iP (prednja dosta bolja ako koristiš video poziv i wide kamera vidno bolja), zvuk bih prednost dao Samsnug, najbitnija stavka baterija je mnogo bolja kod iP. Slike i video možeš prebacivati lako. Brzina je na strani iP bez dileme.
Ako smem da bude malo bezobrazan i predložim baci pogled na OnePlus 7 Pro/7T Pro, posle tih telefona sve ostalo laguje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Green »

Nista ne laguje, vec masa samara majmuna na taj 90Hz refresh rate. U raspravu ne ulazim, ne interesuje me to sto je takav ekran brzi koju stotinku. Ako je vec brzina pitanje zivota ili smrti, smanje se animacije na .05x ili se iskljuce i eto brzine.

Sto se teme tice, ako su slike i video bitni, iPhone je ipak bolji izbor.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od znemanja »

Ako su video i fotke primarna stavka, iPhone je bolje rešenje, za sve ostalo Note 10 Plus je bolja kupovina.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od djole1989 »

Nemanja baterija je isto na strani ip koja ke duplo bolja nego na note


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Joxy »

Green napisao:Nista ne laguje, vec masa samara majmuna na taj 90Hz refresh rate. U raspravu ne ulazim, ne interesuje me to sto je takav ekran brzi koju stotinku. Ako je vec brzina pitanje zivota ili smrti, smanje se animacije na .05x ili se iskljuce i eto brzine.

Sto se teme tice, ako su slike i video bitni, iPhone je ipak bolji izbor.
I meni ovo ide na zivce. Ok, razlika postoji definitivno, ali tih 90 ili 120Hz pojedini prikazuju kao stavka bez koje ne moze da se zivi. Nema ti mob 90Hz ekran? Druze, menjaj taj krs. [emoji23]
Bukvalno se odabir moba kod pojedinaca sveo na to da li ima 90/120Hz ekran. Toliko novih, odlicnih modela koji su napljuvani zbog toga sto nemaju takve ekrane. I buduci S11 kada slucajno ne bi imao taj feature, bio bi fail decenije, bez obzira na sve druge karakteristike.
Sto se mene tice u ovom duelu Notara odnosi pobedu. Mnogo lepsi mob i za mene licno bolji izbor, iako su nijanse u pitanju. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od znemanja »

djole1989 napisao:Nemanja baterija je isto na strani ip koja ke duplo bolja nego na note


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
Moguće da je nešto bolja, ali duplo sigurno nije.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od kocapro »

au al ste napljuvali note 10+ ,po svim testovima koje sam gledao foto kamera je bolja na note 10+ a video je mozda malo bolji na iphone ,nemam pojma sta da radim ,razmislicu jos ,ne mogu da verujem da je baterija toliko losija kod note 10 + :|
Forever !!!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Joxy »

Naravno da nije toliko losija. I to samo Exynos varijanta. Ako bi mogao negde da nadjes Snapdragon, mislim da u tom slucaju dilema ne postoji. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od znemanja »

Kamera generalno jeste nešto bolja na iPhone-u, ali ništa drastično, nijanse su u pitanju. Note 10 Plus je daleko kompletniji uređaj u odnosu na iP 11 Pro Max, tako da po meni, ne bi trebalo uopšte da imaš dilemu.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Joxy »

Samsung iako godinama unazad fura iste senzore, kamere su im uvek u samom vrhu, ne vidim da se rezultati nesto drasticno razlikuju od konkurencije, kao sto se predstavlja.
Pixeli jesu bolji na polju softvera, Huawei ima najbolji hardver, ali daleko od toga da su te kamere za klasu bolje. Samsung je oduvek imao odlicnu automatiku, sto je valjda i poenta fotkanja/snimanja telefonom. Izvadi mob, okini fotku, pici dalje, citava filozofija.
Tako da sa te strane mozda i nije realno poredjenje. Sacekajte S11 sa novim senzorom pa onda poredite.
A sto se tice ostalih stvari, kao sto napisah, za mene licno je Note uredjaj za sebe i verovatno bilo koji model kada bi se nasao na drugoj strani ne bi imao prednost u ovom trenutku.
Mozda mi se One Plus 7(T) Pro i vise dopada, mozda ima jos par modela koje bih takodje pazario pre Notare, ali jednostavno zna se - Note je Note. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Evindzer »

Joxy napisao: Note (je) uredjaj za sebe i verovatno bilo koji model kada bi se nasao na drugoj strani ne bi imao prednost u ovom trenutku. (...) jednostavno zna se - Note je Note. [emoji4]
Moj čovek. [emoji4][emoji1303]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Batak »

Kod One Plus telefona je glavna mana sto ekran nije ni blizu Samsungovih telefona i to mnoge ljude odbija. Lakse mi je da predjem preko lagovanja nego preko loseg ekrana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Green »

OnePlus laguje i ima los ekran. Da je ovo forum satire i komedije, pa jos nekako...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Joxy »

Batak napisao:Kod One Plus telefona je glavna mana sto ekran nije ni blizu Samsungovih telefona i to mnoge ljude odbija. Lakse mi je da predjem preko lagovanja nego preko loseg ekrana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
One Plus ima odlicne ekrane, pogotovo novi modeli. [emoji4]
7(T) Pro ima vrhunski ekran. [emoji6]

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od kocapro »

ne znam sta da radim ,nije mi jasno zasto je ovoliko skuplji iphone ,plasim se da rizikujem i da posle toliko godina prelazim na iphone
Forever !!!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od ~Arkan~ »

Pa pazi, jeste rizik, ali ćeš sigurno lakše prodati taj iPhone i izgubiti mnogo manje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Batak »

Green napisao:OnePlus laguje i ima los ekran. Da je ovo forum satire i komedije, pa jos nekako...
Mozda da pocnes da citas, za pocetak? Rekao sam da cu radije da svarim lag (koji je prisutan kod svakog Samsung telefona) nego los ekran (neujednacenih primeraka ima dosta, kao na nekim starim Samsung modelima). I daj bre, ne lozite se toliko. OnePlus radi vrhunski ali ekran nije na nivou Samsunga. Ne kazem da je sranje kao na iP11 ali nije ni najbolji.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Joxy »

Da li si video ekran na 7(T) Pro? Ako ono nije vrhunski ekran, ja zaista ne znam sta jeste. [emoji4]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 10+ vs iphone 11 pro max

Post od Batak »

Amoled ekrani su kroz istoriju imali mnogo problema sa nejednakim osvetljenjem, flekama i slicnim. Sada je to kod top modela svedeno na minimum i onda ti zapadne ovako nesto na OP 7. Nije svaki ovako los ali je stepenik ispod Samsungovih panela.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201911 ... 3b5ca8.jpg[/img]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odgovori