Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od milke86 »

Pozdrav svima planiram da uzmem jedan od pomenutih modela pa me zanima vase mišljenje. Sto se izgleda tice slicni su barem meni.. Huawei nema Google servis ali predpostavljam da to nije veliki problem stvar navike. Ostalo dodajte vi svako mišljenje ili savet je dobrodosao.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Evindzer »

^ P40P, naravno, još nisam video uživo, a S20 i S20+ jesam, i nisu loši, onako, na prvi, vrlo kratki utisak. Da ja lično biram, odabrao bih S20 (ne S20+) jer je kompaktan, jeftiniji i nudi sve najbitnije što ima i S20+.
Što se tiče P40P, na primer, niko na internetu nije pomenuo da li HMS nudi mogućnost instalacije Votsapa, koji je meni glavna aplikacija za komunikaciju internetom - a tu je još i gomila nekih specijalizovanih aplikacija za crtanje, pisanje (po ekranu) i različite vidove obrade slikâ - tako da, u slučaju da svega toga nema, ne bih bio zadovoljan sa P40P.
Naravoučenije: napravi spisak onih aplikacija koje redovno koristiš, proveri negde koje od njih su dostupne preko HMS-a ili nekim drugim kanalima (i koliko lako i jednostavno ti je instalirati ih), pa donesi odluku u vezi sa P40P.
Računam da će Samsung imati nešto bolji ekran, a Huavei nešto bolju kameru, ostalo je sve estetika i vrednost u oku posmatrača/kupca. [emoji854]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Drafer »

Huawei ako uzmeš računaj da ćeš za par meseci izgubiti cirka 200€, a prodavaćeš ga kad tad, plus zezanje sa Google servisima.

S20 je smešan od 6.2¨za tu cenu, a Samsung S20 plus bi ja uzeo da sam na tvom mestu jer nebo i zemlja je kada su jedan pored drugog S20 i S20 plus.
Android 12

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

milke86, tezak izbor. S20 serija kod nas sa Exynosom koji je ove godine dosta losiji od Snapdragon verzije. P40 serija bez Google servisa. Ne znam, iskreno da uzimam tel preskocio bih oba proizvodjaca ove godine i okrenuo se nekom 'trecem'. Sa srecom sta god da odlucis.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

cekicm83

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od cekicm83 »

Samsung ako hoces funkcionalan telefon.Baterija jeste losija od Huawei sigurno ali mani se HMS i instaliranja sa trece strane.U HMS nema Whatsapp.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od znemanja »

Nije za poređenje, Huawei bez Gogole app je polufunkcionalan uređaj. S20 Ultra je preskupa za ono što nudi. Kada se cena normalizuje, Ultra će biti odličan izbor.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od djole1989 »

cekicm83 napisao:Samsung ako hoces funkcionalan telefon.Baterija jeste losija od Huawei sigurno ali mani se HMS i instaliranja sa trece strane.U HMS nema Whatsapp.
Moze da se instalira sve sto se tice drustvenih mreza kao i viber i whatsapp

https://youtu.be/kNZRoX345yY


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od artifex »

S obzirom da google aplikacije i servise dosta koristim, novije Huawei modele ni ne ispratim.
Cena ovog modela previsoka, s obzirom da je dosta osakaćen u odnosu na telefone drugih Android proizvođača.
Džaba ti i što možeš da instaliraš Maps, Yt, Photos kad ni u jednu ne možeš da ulogujes gmail nalog. Da ne pričam o third party aplikacijama koje koriste Gms...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

cekicm83

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od cekicm83 »

djole1989, znam to care, znaju to svi ovde, kada smo ubacivali custom rom zasto nebi umeli da ubacimo par aplikacija.Ali treba te aplikacije kasnije azurirati rucno itd.A ovi ameri koliko su pritisli Huawei novim i novim banovima na ovo i ono mogu lako da odluce da na serverima blokiraju npr. whatsapp koji meni najvise treba i sta tada.Ali na stranu to, zasto bi neko dao 1000-1400€ za telefon koji je osakacen u startu jer nema najkoriscenije aplikacije u svetu.Jednostavno ne ide.I avion moze da leti sa jednim ispravnim motorom ali se ne isporucuje kupcima sa jednim ispavnim vec sa oba.U slucaju da jedan ne radi niko ne bi popravljao nego vratio proizvodjacu. :wink:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od znemanja »

@Djole1989, nije tačno. Dosta stvari nije moguće instalirati. Push notifikacije ne rade, aplikacije banaka ne funkcionišu. Logovanje na google nalog za korišćenje alternative YouTube ne funkcioniše. Backup na Viber-u ne funkcioniše. Update aplikacija instaliranih preko apk fajla ne funkcioniše. Skoro nijedna domaća app nije prilagođena HMS-u. Bilo koja app koja se oslanja na podatke iz google mapa (aplikace za parkiranje, aplikacije koje traže pristup lokaciji i sl.) ne funkcionišu.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joker123 »

Nedostatak Gaps-a je,bar za sada problem za opstanak Huaweija van Kine,tako da iako gotivim Huawei ovdje bi išao na S20 plus.
Kroz neko vrijeme možda većina app bude dostupna i na njihovoj AppGallery ali za sada..nije to to još uvijek.
Meni nije problem da se cimam i skidam app iz drugih izvora a da to nije Play Store,ali ovi šugavi Ameri su se baš nameračili na Huawei i ko zna šta će im sutra zabraniti što se servisa tiče.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od djole1989 »

znemanja napisao:@Djole1989, nije tačno. Dosta stvari nije moguće instalirati. Push notifikacije ne rade, aplikacije banaka ne funkcionišu. Logovanje na google nalog za korišćenje alternative YouTube ne funkcioniše. Backup na Viber-u ne funkcioniše. Update aplikacija instaliranih preko apk fajla ne funkcioniše. Skoro nijedna domaća app nije prilagođena HMS-u. Bilo koja app koja se oslanja na podatke iz google mapa (aplikace za parkiranje, aplikacije koje traže pristup lokaciji i sl.) ne funkcionišu.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Druze telefon i dalje pokrece android tako da ce skoro sve splikacije raditi ako se instaliraju kao apk (do duse bez szuriranja) i aplikacije koriste google servise nece raditi kako treba ili uopste.... i to se slazem....i slaZem se da ne treba kupovati ovakav telefon....da kosta 600€ pa i da mu oprostis nedostatak google servisa i da se igras sa apk ovako malo veci promasaj nego sto je ultra kod samsunga ove godine...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od znemanja »

@djole1989, smesno je reći da je Ultra promašaj, jednostavno cena Ultre je previše za ono što nudi. Kada se cena stsbilizije, S20 Ultra i prdstojeći Note 20(Ultra) će biti telefoni godine. Što se tice Huawei bez gogole servis to je polufunkcionalan uređaj i ne opravdava kupovinu čak i za duplo manju cenu.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joker123 »

Šta će biti za neko vrijeme-vidjećemo,ali trenutno je Nemanja u pravu,iako nerado to priznajem. :)

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od milke86 »

Gledao sam na yt par predstavljanja kazu da moze fb insta viber whatsapp da se instalira.. Ja trenutno koristim Huawei p30 pro ali sam ga kasno uzeo i nisam dobio Huawei watch gt 2 sto bi sad sa p40 pro dobio.. To me je privuklo najvise.. Tipa uz moj paket bi me telefon izasao oko 70k sa sve satom..

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joxy »

^ Moj ti je savet da ako po svaku cenu zelis Samsung ipak ides na Note 10+.
Stvar ukusa ali po mom misljenju dosta lepsi mob i bolji izbor. [emoji4]
znemanja napisao:@djole1989, smesno je reći da je Ultra promašaj, jednostavno cena Ultre je previše za ono što nudi. Kada se cena stsbilizije, S20 Ultra i prdstojeći Note 20(Ultra) će biti telefoni godine. Što se tice Huawei bez gogole servis to je polufunkcionalan uređaj i ne opravdava kupovinu čak i za duplo manju cenu.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Tacno je da se gotovo svake godine Samsungovi modeli nalaze u samom vrhu kada je kompletnost jednog moba u pitanju, ali to se odnosi pre svega na verziju sa Qualcomm cipsetom.
Bice ove godine dosta dobrih modela, pre svega mislim na OnePlus 8/Pro koji stize uskoro i koji ce biti mozda i jedina alternativa (uz Mi10/Pro) na EU trzistu ko zeli mob sa Zmajem. Zavisi od cene ali vrlo je moguce da OP bude i bolji izbor u odnosu na kompletnu S20 seriju.
Trenutno najveci utisak na mene je ostavio Oppo Find X2 Pro, za mene je to hit godine. Bilo bi lepo videti taj model i na nasem trzistu, makar i samo KP varijanta.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od znemanja »

@Joxy, ne sporim, OnePlus će biti odličan izbor za one koje žele zmaja. No, moj post se odnosi na Huawei modele koji nikako ne treba porediti sa konkurentnim modelima. Svi konkurentni android modeli imaju Google servise dok Huawei modeli nemaju. Stoga se ne može porediti potpuno funkcionalan android uređaj konkurenata u odnosu na polufunkcionalan Huawei uređaj koji nema Google servise.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

Joxy, znemanja, upravo iz tih razloga sam i naveo iznad da bih licno (kad bih kupovao) preskocio modele iz P40 i S20 serije (sa Exynosom), i da bih mozda isao na Note 10+ kao sto je i Joxy naveo. Ako bih pak uzimao nesto od ovogodisnjih modela, tu je One Plus, Xiaomi (sa prilicno jako cenom), Oppo i drugi.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od znemanja »

@Fox, apsulutno, s tim što Exynos nije problem za 90% korisnika Samsunga jer i ne znaju razlike između Exynos i Zmaja, a i među onima koji znaju razliku jednostavno nekima nije ni bitno. S druge strane google servise koristi 99,99% korisnika i neodstatak istih na Huawei modelima je ogroman i trenutno nepremostiv problem. Stoga se nikako ne može porediti Huawei sa Samsungom ni sa bilo kojim drugim android konkurentom. Naravno, kome ne odgovara Samsung, tu su i drugi android proizvođači.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cekicm83

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od cekicm83 »

Aman ljudi pa i sami celnici Huawei izjavili su da im je u 2020 prioritet prezivljavanje.Kako mozete porediti, trenutno, Huawei sa bilo kojim drugim proizvodjacem Android telefona.Kao sto znemanja napisa, pa 99,99 % ljudi koristi GMS.Kupi telefon, instalira potrebne apk i koristi telefon na dalje.99% ne zna ni sta je android, GMS ili HMS.Toga su svesni i u Huawei.Huawei je ne svojom greskom doveden u ovu situaciju.Zalosno je to sto smo liseni telefona sa najboljim hardverom samo jer nemaju GMS.Evo vam link i ka izjavi.Ljudi se bore da prezive.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php? ... id=1636786

Odgovori