Huawei P30 ili Htc u11

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Nikolica23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2015. 10:35
:: lg nexus 5x
:: Htc U11

Huawei P30 ili Htc u11

Post od Nikolica23 »

Pozdrav svima.
Da li posle dve god.koriscenja Htc u11 vredi preci na Huawei p30?
Inace sam zadovoljan sa kamerom na Htc-u kao i brzinom rada. Da li je kamera bolja od Htc-a kao i fluidnost.? Hvala.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od Sale_M »

Jeste, ne brini. Jedino sto nece biti bolje je zvuk na slusalicama, ali ako imas kvalitetne neke ne mora da znaci da ce se mnogo osetiti.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od cekicm83 »

Nikolica23, P30 je daleko bolji uredjaj ali ako ti nije hitna kupovina sacekaj da prodje 15 maj i da se vidi sta ce biti sa Huawei telefonima, da li ce izgubiti Google apk, pa tada odluci sta ces.Ili kontaktiraj svojom email adresom Huawei korisnicku sluzbu sa pitanjem sta ce biti sa Google apk na P30 telefonu i obavezno sacuvaj mail koji ti posalju kako bi imao na osnovu cega da se zalis ako kupis telefon a 15 maja pristup Google apk bude blokiran od strane Google. :wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od Sale_M »

Jbt, ti si covece ubio u pojam vise. Ko god hoce da kupi njihov telefon ti mu ovde izneses citavu istoriju odnosa izmedju USA vlade i njih. Moras da shvatis da nisu svi ljudi panicari, i da to sto ti navodis kao opasnost nije bas uopste tako realno. Opusti se malo...


Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od Joker123 »

P30 ti je dosta bolji i noviji uređaj i isplati se preći.
Stvarno cekicm83, donekle razumijem tvoju zabrinutost s obzirom da koristiš Huawei telefon,ali blago rečeno da pretjeruješ svakodnevno :lol:

cekicm83

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od cekicm83 »

Sale_M, Joker123, hahaha, boli mene uvce za moj P30 lite, niti panicim ne znam zasto mislite tako i zasto bih, ja sam samo za to da se ne provuku lagano dajuci kupcima pogresne informacije iliti ono sto ne znaju.Znaci samo kupcima reci onako kako je iliti reci "nismo sigurni".Isto tako zelim da svi koji kupuju Huawei sa Google servisima imaju pravni osnov za tuzbu ako izgube iste.Nije to panicenje, zabrinutost, glupiranje, preterivanje itd. boli me uvce zelim sto vise saboraca sutradan za tuzbu sa Huawei Srbija.Jeste da je malo pretenciozno ali zasto da ne.Ali ok smatrajte kako vi zelite.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od Joker123 »

cekicm83, Pa za sada radi skoro sve i na ovim novim telefonima bez Google servisa samo treba malo žongliranja i skidanja nekih app iz drugih izvora,a modeli izašli prije bana rade najnormalnije sa Google servisima i tako će vjeorvatno i ostati.A ako ne ostane,slažem se da imaš pravo na tužbu. :)

cekicm83

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od cekicm83 »

Joker123, sto nas bude vise veca je sansa da tuzba prodje.No meni nije to primarno vec da uputim sto vise ljudi da pre nego sto daju svoj novac, a nekome i nije bas jednostavno izdvojiti zivimo u Srbiji, dosta njih uzima P30 seriju i preko ugovora sa operaterima, se obrate Huawei podrsci kako bi imali kasnije sansu za nadoknadu.Iako su cene Huawei telefona veoma pale nekome je 500€ velika cifra pogotovo ako nije upoznat i za mesec dana mu telefon vise ne nudi korisnicko iskustvo koje je trazio.Ja sam tu sitiuaciju SAD vs Huawei pratio iz drugih razloga ali korona unisti to sto je mene zanimalo.Telefon kao telefon cu zameniti vrlo lako a ovaj dati nekom detetu da igra igrice.

Od sada Huawei korisnicku sluzbu mozete kontaktirati iskljucivo putem WHATSAPP- 381638183303.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od ciklon »

Цекићу, човече! И сам Гугл је рекао да Хвавеи телефони који су у продаји пре него што је бан ступио на снагу неће губити подршку њихових сервиса. Дај батали да на свакој теми мрачиш око тога.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od kefalo »

Ovako ja sam kupio neki dan P30, telefon je prebrutalan.
Drugi telefon mi je iPhone XS.
Da nemam sve od Applea, tipa apple watch, iMac dobro bi razmislio o XS da li da ga zadržim.
Biće i tema posebna, pokušaću napraviti koliko toliko sinhronizovano okruženje Windows 10-Android fon.
Inače android ovako kako je zapakovan u klasu uređaja kakav je P30 ima prednosti i nekif zaista dobrih stvari u odnosu na ios.

P30 je brz, kvalitet izrade stvarno dobar, baterijaaaaaa pojam za XS.

Ja sam inače bio vrlo vrlo blizu odluke da uzmem P40, ono što sam video na benchmark kanalu i na smartphone hrvatska meni je više nego dovoljno i uz ponudu telefon plus GT2 sat ja nisam imao dilemu.
Jedini problem je što ih moj operater nije imao, to se naručivalo pa bi čekao. A meni se baš baš žurilo :)
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

cekicm83

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od cekicm83 »

ciklon, nemas frke care, ni jedno slovo o huawei banu vise.Previse vas se buni.Samo na kraju da te ispravim.Google je napisao: TRENUTNO nam americki zakon dozvoljava da radimo na huawei uredjajima izaslim 16.maja 2019 ili starijim."

Evo celog teksta:

https://support.google.com/android/thre ... 4011?hl=en

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od ciklon »

Дакле, променили су причу. Ипак, и то што им се тренутно дозвољава подршка не значи да ће телефони одједном престати да раде. Ако и ти старији уређаји изгубе подршку, Гугл ће барем на мејл послати поруку обавештења или путем искачућег прозора у апликацијама.

И та твоја прича о тужби - какво задовољство налазиш у томе? И ти и свако ко је купио било који Хвавеи модел после увођења бана сте то урадили свесно. Не браним их, али вас нико није тукао по ушима да баш код њих пазарите.

cekicm83

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od cekicm83 »

ciklon, napisao sam da necu se vise oglasavati na ovu temu ali jos ovaj post i kraj jer mnogima smeta i izrazavanjem tog stava da sam preterao moja zelja da ljudima skrenem paznju na moguci problem nije vise prudutna.Neznam da li me trolas ili stvarno stojis iza ovih reci ili si samo neupucen ali kako god napisacu ti ovo.**be mi se za to da li ce moj Huawei izgubiti GMS dacu ga nekom detetu kohje nema tekefon i kome roditelji nisu u mogucnosti da pruze tako nesto pa neka dete igra oigrice ako nista drugo.Ja cu kupiti drugi i to je to.Kupicu i supruzi i deci i kraj price.Zasto sam pazario njihov telefon?Pre svega jer je moja Lumia izgubila podrsku.Drugo zasto sam se odlucio je po preporuci mnogih kao i na osnovu onoga sto sam i sam mogao da vidim je to da je kvalitet zavrsne obrade na visokom nivou.Daleko iznad ostalih.Telefon prelepo izgleda, baterija je za svaku pohvalu mnogo bolja od svih ostalih.E sada, nisam kupovao napamet vec sam prvo kontaktirao Huawei.Odgovorili su mi da je telefon siguran po pitanju google i da ce tako ostati i da se nista nece promeniti.Svima kojima sam skrenuo ovde paznju odgovorili su isto.Juce ih je lik kome sam dao savet da ih kontaktira ucinio to i dobio je odgovor da je P30 serija sigurna.Mislis li da su neupuceni ili se samo prave ludi?Takav gigant a i dalje upucuju ljude da prate njihovu stranici kao jedinu validnu a na njihovoj stranici stoji vest na google temu jos od 29.juna 2019 u kojoj pise da je Tramp ukinuo sankcije!Oni i dalje prodaju P30 seriju i tvrde da je sve u redu.Mislis li da treba tako?Cemu tuzba?Pa druze ne mozes tvrditi jedno a ispostavi se drugo a da je to nesto presudno na osnovu cega si kupio nesto!To se zove obmana kupca.Evo ti stranica Huawei Svedske za koju mislim da je najuredjenija zemlja iz licnog iskustva sto se zakona tice.

https://consumer.huawei.com/se/

Vidis da se prodaje P30 Pro jos uvek i to naznaceno da jos uvek ima google servise.Moja zelja je bila krajnje iskrena i dobronamerna, svako ko je ovde izrazio nameru da kupi Huawei sa GMS dobio je dobronameran savet od mene da prvo kontaktira mail Huawei i na osnovu odgovora odluci o kupovini.Nije zezanje odvojiti npr 400-550€ za fon i kroz mesec dana shvatiti da ga je neko obmanuo.Ovim je moja diskusija na ovu temu zavrsena jer necu da davim sve koji se bune.Svim postojecim clanovima sa Huawei telefonima na kojima postoje GMS zelim da vas u zdravlju sluze jos dugo.Hvala, prijatno, dovidjenja.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od kefalo »

Nikolica23, razmisli i o P30pro.
Sa ovom pameću, nakon tri dana korišćenja, ako razlika u novcu nije preterana, razmisli i o P30pro.
Baterija je bolja, testove sam video tek nakon narudžbe, mada i ova na P30 u odnosu na iPhone XS je mnogp bolja.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Nikolica23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2015. 10:35
:: lg nexus 5x
:: Htc U11

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od Nikolica23 »

Hvala vam ljudi na savetima.. Mozda i razmislim oko Huawei p30 pro.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od Joxy »

kefalo napisao:Ovako ja sam kupio neki dan P30, telefon je prebrutalan.
Drugi telefon mi je iPhone XS.
Da nemam sve od Applea, tipa apple watch, iMac dobro bi razmislio o XS da li da ga zadržim.
Biće i tema posebna, pokušaću napraviti koliko toliko sinhronizovano okruženje Windows 10-Android fon.
Inače android ovako kako je zapakovan u klasu uređaja kakav je P30 ima prednosti i nekif zaista dobrih stvari u odnosu na ios.

P30 je brz, kvalitet izrade stvarno dobar, baterijaaaaaa pojam za XS.

Ja sam inače bio vrlo vrlo blizu odluke da uzmem P40, ono što sam video na benchmark kanalu i na smartphone hrvatska meni je više nego dovoljno i uz ponudu telefon plus GT2 sat ja nisam imao dilemu.
Jedini problem je što ih moj operater nije imao, to se naručivalo pa bi čekao. A meni se baš baš žurilo :)
Uhh, kakav bi tek utisak na tebe ostavio OnePlus ili Pixel npr. [emoji4]
P30 je odlican mob ali cinjenica je da nije najbolja stvar iz Android sveta. [emoji4]
Svakako mi je bas drago da si zadovoljan izborom. Neka te dugo sluzi. [emoji4]

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Huawei P30 ili Htc u11

Post od kefalo »

Joxy,
Trebao je u novembru doći pixel 4 al čovek je otkazao put, a sad ko zna kada će i doći idući put.
One plus nije bilo kod operatera, iako ga je imao na kratko.
Sad sam dobio stvarno dobru ponudu.

I možda, zašto je P30 najbolji izbor.
Nije relano porediti mali iPhone XS sa velikim telefonima, a P30 je mali telefon.

Ako govorim o utiscima, Note 10 je po meni vrh.

Ali suština poređenja neće biti kamere, igrice, već svakodnevni rad u kancelariji, što veća i što bolja sinhronizacija i uvezanost Win10 i Androida. Kod Applea to je besprekorno. Samo uključim u struju i cepam :)

PS: Lažem, evo mi je pun iCloud, gledam sad kako da ga ispraznim, ne ide mi nešto :D neću da doplaćujem, plaćam OneDrive.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Odgovori