Samsung do +- 300e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
tikica86
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 07. Jun 2015. 23:55
:: samsung s3

Samsung do +- 300e

Post od tikica86 »

Potrebna mi je pomoc, kao sto naslov kaze, najbolji izbor samsung telefona za cenu +- 300evra. Telefon koristim za pozive, video pozive, youtube, pinterest, pretrazivanje...nista specijalno. Bitno mi je da ne punim bateriju svaki cas.
Cena koju sam navela,ne mislim da bude u prodavnicama, negu u oglasima na sajtu.

Hvala

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung do +- 300e

Post od Evindzer »

Nov, polovan? 🙃
Ne znam kako se kreće A70, ali ako je oko 300€, traži njega. Jeste dosta velik, ali ima odličan ekran, prosečnu (za društvene mreže upotrebljivu) kameru i dosta dobru bateriju, bar po rečima dvoje poznanika koji ga imaju.
A50 i one ispod njega bih preskočio, imaju ih neki moji drugi poznanici, pa sam i ja imao prilike da ih vidim, i ne sviđaju mi se, nisu brzi, boje na ekranima su im nekako plastične i prenaglašene (verovatno da bi se maskirao slab kvalitet), kamere su loše, a za baterije ne znam, nisam pitao.
Ne znam nikog ko ima neki od njihovih naslednika, pa ne znam ni kakvi su, a možda su i skuplji od 300€.
Pogledaj eventualno i cene za Nout 10 Lajt, i on je dosta velik, ali trebalo bi da je dobar, a ima i olovku. 😉

tikica86
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 07. Jun 2015. 23:55
:: samsung s3

Re: Samsung do +- 300e

Post od tikica86 »

Nov bih zelele, ili kako se u oglasima vidi star 1 dan ili par dana sa garancijom.
Ne bih bas ni da bude mnogo velikih dimenzija.
Zaboravila sam da dodam da mi je pored navedenog bitna i memorija.
U cenovnom rangu koliko sam videla pojavljuju se A71 i A51, slabije sam vidjala A70 i A 50.
Ne znam sta je bolji izbor od navedenih?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung do +- 300e

Post od Evindzer »

A71, naravno. Sve i ako se ne razumeš u komponente, razumeš se u to koji je skuplji. 😆
Kao što rekoh gore, ne znam ništa o njima iz prve ruke, ali A71 bi trebalo da je dobar, ako je suditi po njegovom prethodniku. Pogledaj ih negde uživo, pa vidi jesu li ti preveliki i dopadaju li ti se.
Inače, dobar Samsung i manji model ne idu u istoj rečenici već duži niz godina. 😂
Eventualno, potraži S10e na KP, pa im traži da spuste cenu na oko 300€, možda ti upali. 🙃
Mada, čini mi se da su ovde pisali da mu baterija nije za pohvalu.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung do +- 300e

Post od Apolo »

Нашла си баш Самсунг и још да има добру батерију :) Што се тиче димензија одмах да знаш да ћеш морати направити компромис јер данас су ти 90% телефона "цигле". Ту спадају и А51 и А71. Али гледајући спецификације на папиру требало би теоријски да имају добру батерију, ту бих онда пре саветовао А71 али кажем још једном димензије су у рангу "цигле". Најбоље би било да уживо видиш неки од њих па пресудиш да ли ти одговара. S10e саветујем да избегаваш, користио сам га кратко и продао због катастрофалне батерије коју сам неретко пунио и по 2х дневно.
Иначе ако би разматрала неки бренд који није Самсунг онда бих ти препоручио Huawei P30 који сам такође користио и био презадовољан, комплетан телефон у свом ценовном рангу али он је мало изнад 300е у огласима.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung do +- 300e

Post od znemanja »

U taj budžet se uklapaju A51 i A71 koji će u potpunosti zadovoljiti navedene zahteve. A51 i A71 su naslednici od A50 i A70 koji su bili jedni od najprodavanijih Samsung modela.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

tikica86
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 07. Jun 2015. 23:55
:: samsung s3

Re: Samsung do +- 300e

Post od tikica86 »

Znaci izbor se svodi na ta 2 modela.
Vidim u oglasima a51 8gb/128gb cena 250e, a a71 8gb/128gb cena 330e.
Vredi li da dajem 80e vise za a71 u odnosu na a51?

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung do +- 300e

Post od Drafer »

@tikica86
Veća baterija, veći ekran, bolje kamere...
Ja koristim A71 pola godine i sasvim sam zadovoljan
A što se tiče razlike u velićini, pogledaj ovaj link:

https://phonesized.com/compare/#1392,1391
Android 12

Odgovori