Potrebna preporuka za kupovinu telefona

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
korben42
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 01. Maj 2019. 12:58
:: Huawei P30

Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od korben42 »

Ćao svima. Koristim trenutno Huawei P30 koji predajem dalje, koristio mi je sjajno, planiran za posao a koristio sam ga i privatno... ovih dana sam u potrazi za novim telefonom. Kako ne bih mnogo dužio, navešću vam prioritete telefona kakav želim, pod rednim brojevima i važnosti, pa je u cilju da pronadjem telefon koji ispunjava što više kriterijuma, u cenovnom rangu do 70.000. Kopam već par dana ali zašto jednostavno ne pitati iskusnije ljude...

1. Dual Sim, koristim privatnu i poslovnu SIM karticu (memorijska mi nije potrebna)
2. Što veći kapacitet baterije i brže punjenje, to bolje
3. Što se tiče kamere, optički stabilizator i noćni režim, generalno slika sa što manje šuma
4. 3.5mm audio jack je velika prednost, to mi je sve što mi treba kad sam kod kuće a ne na poslu
5. Kvalitet izrade kućišta, da nije neki plastikaner
6. Lično sam oduševljem AMOLED ekranom, ali sumnjam da mnogo telefona ispunjava ovaj kriterijum

To bi bilo to, pa dajte neke predloge, što konkretnije to bolje. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od m@c|-|oR »

Xiaomi Mi 10:
1 - da uz XEU ROM
2 - da itekako
3 - nja, onako, možda bi se tebi svidelo
4 - ne, ali uz telefon ide USB-C na 3,5 mm adapter
5 - da
6 - da
Najbolje je da svaki telefon probaš lično. Od onih koje izabereš pročitaj pripadajuće teme.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od Him »

Vrlo nevoljna preporuka, Samsung izbegavam iz mnogo razloga, prvenstveno zbog baterije i exynos-a, zagrevanja, i tako to, ali jedino sto bi mogao da pogledas a da ima amoled, 3,5mm, nocni rezim, i da nije plastican vec glastik (sta god to znacilo, a treba da znaci mesavina plastike i stakla) je nesto od samsunga. Ali moras kompromis sa baterijom da napravis. Preporucio bih ti npr Huawei P40 seriju, ali bez Google to jednostavno nije to to. Ostalo, Redmi, Xiaomi, Realmi, i takvi za mene nikada nece biti opcija ni u kom segmentu. I da znas, Xiaomi ne dozvoljava vise opciju instaliranja Google na kinesku verziju njihovih uredjaja a blokirace i one koji su instalirali da se ne zbunis ako kojim slucajem odes ipak na Xiaomi.

korben42
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 01. Maj 2019. 12:58
:: Huawei P30

Re: Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od korben42 »

Hvala na odgovorima. Apsolutno ne mogu da se odlučim, prošli put je bilo znatno lakše.

Samsung A71 mi deluje odlično medjutim čuo sam da je kućište smeće, neka jeftina plastika što nije izbor za te pare i takodje da nema stabilizator, da li je to tačno?

Samsung je bukvalno, ili uzmi telefon oko 40.000 pri čemu ima boljih u tom cenovnom rangu ili daj 100.000 i kusur pri čemu opet ima jeftinijih koji sjajno pariraju... izmedju prazno.

Ono što me brine je to što nisam ispratio sva ova dešavanja oko Google podrške, nisam toliko u ovim sferama... Kako po tom pitanju stoje Xiaomi telefoni? Znam samo da modeli poput Huawei P40 i sl. nemaju Google podršku.

Favorit mi je Xiaomi MI 10T Pro, ne pronalazim ništa bolje za te pare...

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od Him »

Zeleo sam i da ti predlozim Samsung a71 ali sto se tice Samsunga nisam bas najkompetentniji jer mene taj proizvodjac uzasava. Xiaomi je na crnoj listi, Trump udario ban zadnjeg dana svog mandata, ali ne po pitanju Google, vec je uveo da svi americki invenstitori povuku svoj kapital iz Xiaomi i nemaju prava da ulazu. Medju investitorima je i Qualcomm, Intel, itd. sto je veliki udarac za Xiaomi i Xiaomi je tuzio americku vladu. Imaju prava da kupuju sve komponente, saradjuju sa Google, itd. Optuzeni su kao i Huawei da su mariona kineske vlade i vojske, tj da saradjuju sa njima. Sta ce biti dalje ne znam, ali zasad je sve ok sa Google. Ako kupujes Xiaomi moras da obratis paznju da uredjaj bude GLOBAL verzija a ne kineska jer su mnogi kupovali kinesku verziju i ustedeli tako znacajno i onda instalirali Google servise. Xiaomi ce, od prvog marta koliko se secam, blokirati takvu mogucnost instaliranja Google. Sto se tice Huawei, Huawei nema prava saradnje ni sa jednom kompanijom koja koristi americku tehnologiju za proizvodnju komponenti ili softvera. P40 serija je osakacena za Google servise, ali bukvalno osakacena, jer nije problem u Google aplikacijama samo sto ih nema, vec i u tome sto dosta aplikacija zavisi od GMS-a i ne rade ok ili potpuno ne rade kada ih instaliras. Ima alternativa u Huawei AppGallery a postoji i metod na koji instaliras Google ali nije to to. Ovo ti iz iskustva kazem jer sam par dana koristio bratov P40 i nije to to. Ima najava da amerika nema u planu da skoro dozvoli Huawei da ponovo radi sa americkim firmama a ima i najava da ce razmotriti sve oko Huawei ponovo jer americke kompanije zele da saradjuju. Sto se tice samsunga tu najvise moze da ti pomogne @znemanja nas moderator ovog foruma, on je u tim vodama i koristi pretezno samsung proizvode. A sto se tice kvaliteta izrade A71, ne verujem da je toliko los, uostalom stavis na njega neki bolji silikon i miran si cak i da je losa izrada. Svakako osakatili su nas banovanjem Huawei ali sta je tu je. Mada i da je Huawei u "punom pogonu" ne verujem da bi i oni nesto posebno ponudili s obzirim da su u zadnje dve godine i vise i oni sa cenama isli u krajnost.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od rock9855 »

Nisi napomenuo jel kupuješ u zvaničnim radnjama ili može i preko oglasa.
Ako je ovo drugo onda bi ti preporučio OP 8T.
Ako možeš da preživis 3.5mm port onda ispunjava sve tvoje uslove.
M10 je isto ok ali treba da budzis dual sim...
A71 u toj klasi do 70k ne bi razmatrao. Preskup za ono što nudi

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od znemanja »

Pogledaj S20 FE, koliko sam video on je na sniženju, košta oko 75.000 u legalnim radnjama. Ma oglasima sa garancijom operatera je oko 470-500€.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Potrebna preporuka za kupovinu telefona

Post od Roda92 »

Da iskoristim da pitam ovde da ne otvaram temu, kakvo je vase misljenje za honor 10x lite ili xiaomi poco m3, u pitanju je poklon za dete gde bi se samo igrale igrice?

Hvala

Odgovori