Iphone ili Samsung

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Iphone ili Samsung

Post od Drakenzen »

Zdravo ljudi, iako sam mislio da ovaj dan nikad nece doci ipak sam dosao do dileme koji sledeci telefon uzeti.
Koristim samsung kao sto mnogi koji su bili ovde znaju jos od legendarnog note3 modela. Trenutno imam note 20 ultra ili kako se vec zove i koristim ga otprilike godinu dana ali iskreno pocinje jako da mi smeta to sto moram da ga stavljam na punjac minimum jednom dnevno odnosno ne moze jednostavno da izdrzi do nocnog punjena.
Razmisljam se iskreno izmedju S21 ultra ili kako vec jer citam da su ljudi prezadovoljni na bateriju ili iphone 12 max pro ili kako vec.
Razlog zbog kog zelim da promenim telefon je upravo trajanje baterije, necu vise da gledam koliko imam baterije na telefonu u toku dana a i drugi razlog je famozno i opste poznato to sto radi samsung kada izadje novi model (osakati stari).
Druga stvar koju imam na umu je takodje da zelim dobru kameru i iskreno bitno mi je da mogu da otvaram velike pdf fajlove ali kapiram da danas svaki telefon to radi ok.

Ako neko ima neki predlog slobodno recite, jer ja iskreno sam vec u nedoumici par dana, pada mi na pamet kako je lepo radio sony (dal z3 ili z5 premium, ne secam se iskreno) koji je bio kao tacan kao sat.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone ili Samsung

Post od znemanja »

Nema greške ni sa S21 Ultra ni sa i Phone 12 Pro Max. Ako si ranije kristio samo Smsung modele, tj. Androdi OS, može ti iOS biti malo nezgodan, zatvoren za korišćenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iphone ili Samsung

Post od Drakenzen »

I ja vidim da će to biti samsung, ali me iskreno interesuje kako se pokazala baterija?

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Iphone ili Samsung

Post od Night »

Trenutno koristim 12 pro max, i mogu reci da mi je baterija mnogo bolja od bilo kog samsunga kojeg sam koristio (poslednji s10+). Sto tice iOSa, trebace ti neko vreme da se naviknes, ima nekih nelogicnosti, ali nista sto ne moze da se resi obicnom google pretragom. Kamere na 12 pro max modelu su odlicne. Nesto sto bih mogao da istaknem je night mode, koji perfektno radi svoj posao. E sad, zavisi jesi li spreman da promenis sistem, i odreknes se 120 hz refresh rate-a . :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone ili Samsung

Post od znemanja »

Baterija je bolja na iP12 Pro Max, ali je poprilično dobra i na S21 Ultra, S21 Ultra ima osetno bolju bateriju u odnosu na Note Ultra i S20 Ultra. Mislim da posle 120Hz koje imaš na Note 20 Ultra neće ti se dopasti ekran od 60Hz na iP12 Pro Max. Kamere na oba modela je odlična, naravno Samsungova kamera ima dosta bolji zoom, veću pikselažu i generalno dosta sposobniju kameru u pro modu. Bukvalno dva modela sa kojim nema greške. E sada ako baš želiš neku promenu onda razmisli da dodaš malo više novca i idi na iP13 Pro max, a ako ti je ipak komotnije u Android vodama, S21 Ultra je bez greške model.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iphone ili Samsung

Post od Drakenzen »

Iskreno nisam siguran da primecujem toliko tih 120hz jer telefon baguje nekako stalno.
Ruku na srce najradije bih uzeo fold z3 ili kako se zove vec, neobican je i lep na svoj nacin. Ali kad sam procitao kako slabo drzi baterija rekao sam ne hvala.....
Druga opcija je i nova serija Iphone 13, ali on izlazi tek za 2 nedelje u prodaju a ja bih uzeo ove nedelje telefon drugi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone ili Samsung

Post od znemanja »

Kako misliš izlazi za 2 nedelje? uveliko je u prodaji iP13 serija.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iphone ili Samsung

Post od Drakenzen »

Mislim ovde kod mene stize na lager za 2 nedelje, mozda se nisam lepo izrazio...
Inace ima li neke drasticne razlike izmedju ip12 i ip13?

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Iphone ili Samsung

Post od Night »

Naravno da je 13 bolji od 12, al’ ja iskreno mislim da ne opravdava razliku u ceni, ako ti nije neophodan 120hz ekran, manji noch i onaj cinematic mode. Ali opet, sa druge strane iphone 13 serija ima dosta bolju bateriju. Ako novac nije problem, izbor je jasan. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone ili Samsung

Post od miodrage »

Posto kod mene samo iPhone igra, onda se 13 namece kao logicna varijanta. Ja mozda i ne bih isao na PM, nego na obican. Po svim recenzijama, ima brutalno trajanje baterije. E sad, tu su pitanja za tebe - do koliko para, koliko zelis kamera, da li ti treba 120Hz... Sve su to stvari koje zavise od licni preferencija svakog kupca.
Naravno, posto si toliko dugo u Android vodama iOS moze da ti predstavlja poteskocu, ali u svakom slucaju, iPhone uvek mozes bolje da prodas :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iphone ili Samsung

Post od Drakenzen »

Elem pošto se nisam mogao lako odluciti koji od ova dva ja sebi uzeo s21 ultra a suprugi ip12 pro max.
I taman cu moci vremenom da se upoznam sa sistemom dok ga ona koristi a ja sigurna sa samsungom.
Prvi utisak u odnosu na note20 ultra je da 120hz u full rezoluciji stvarno pravi razliku, lepše radi telefon i to je to. Za bateriju treba par dana dok se vidi šta I kako Ali tipujem da će biti ok.
Sto se tice jabuke stvarno je zanimljivo i lepo radi telefon, kamera je nešto novo u odnosu na samsung i jedva čekam iskreno da ih testiram u svim uslovima pa da vidimo šta I kako, na prvu loptu ima dosta nelogocnosti u samom sistemu ali dođe i to vremenom na svoje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone ili Samsung

Post od miodrage »

Neverovatno, ali meni je u iOS-u kao i Windowsu sve bilo logicno, i odmah tu, kako da sam ih oduvek koristio, a na Android ne mogu da se sviknem pa to ti je. No da ne sirimo raspravu dalje. U zdravlju ih pocepao, mada sam ubedjen da ce iPhone ili duze da traje, ili da ces ga bolje prodati ako za to dodje vreme i potreba :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori