N80 ili N73

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
mrm
Banned
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 23:09

N80 ili N73

Post od mrm »

Uzeo sam n80 pre nekih mesec dana,al danas vidim da je izasla n73 i mislim se da zamenim n80 za njega,al nisam siguran dal to da uradim.Molim za neki savet,dal to da uradim il ne? :blinky:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mrm, razlika u ceni je jos uvek bash velika...a poboljsanja koja nudi i nisu tolika...Ako ti je dosadio slajder i ne znas sta pametnije da uradis sa lovom, onda menjaj i bash te briga...Ako imas mogucnosti, sto da ga ne isprobas...Ne isplati se nikako ta zamena, bar za sada...razlika u ceni je ogromna... :o :shock:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mrm
Banned
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 23:09

Post od mrm »

Ninolina sacekao bih ja dok n73 ne stigne u vise radnji ,pasce njemu cena u narednih 2-3 nedelje ,dal je velika razlika u rezoluciji ekrana izmedju ova dva,vidim da imaju istu rezoluciju fotografija al ekran n80 ima vecu rezoluciju.Jel bi se mnogo primetila ta razlika?Slabo se razumem :blinky:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mrm, ne bi se preterano primetila razlika u rezoluciji ekrana...ali nije ti neki veliki pomak u funkcijama ako predjes sa n80 na n73... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mrm, nemoj to da radish... moj sawet sachekaj n95, nema nikakve potrebe vrshiti upgrade sa n80 to bi bilo samo bacanje para.. ja sam jedno vreme bio zagrejan za n93 znaci sad bih morao da dam jos 300e da bih uzeo n93 a i ovako i onako sam se nameracio na n95 pa cu kasnije morati da dam sigurno jos 300e to je vec 600e za 6 meseci... :ohmy: :uhuh:

mrm
Banned
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 23:09

Post od mrm »

Mirko gde si video najavu za n95 ,ja uopste nisam cuo da ga negde najavljuju? :?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

najavljen je ne zvanicno, tj kao glasina... medjutim pre par meseci [mart-april] su n93 i n73 bili najavljeni ne zvanicno sa slikama koje su "procurele" iz kompanije...
sem toga ortak drzi jedan od boljih stranih sajtova koji je posvecen mobilnoj telefeoniji pa sam razgovarao sa njim... n95 je bio najavljen za 4q 2006 a sada su ga pomerili za 1q 2007 :wink:

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

ej ljudi prichate o poboljšanjima a koja su uopste ta poboljšanja u odnosu na n80....ja vidim da je n80 nakrcaniji funkcijama (jedino autofokus nema)

points
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2006. 00:00
Lokacija: Gradiška, RS, BiH

Post od points »

Tako je, n80 ima i WLAN, a n73 nema. n73 će biti jeftiniji od n80 vrlo brzo.

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

ja da sam na tvom mijestu , ne bih mijenjao , jer n73 nije ni malo bolji od n80 , a razlika u cijeni je :o 8) :wink: :D

points
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2006. 00:00
Lokacija: Gradiška, RS, BiH

Post od points »

n73 bi trebao biti jeftiniji nego n80.
pts

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

ja sam u dilemi jel mi treba i auto fokus i velika rezolucija ekrana i wifi i lep i elegantan tel.. pa sad neznam sta da radim ( n80 mi je lepsi)... nega da vas pitam jel autofokus mnogo vazan pri slikanju sa telefona i da li ce biti velike razlike izmedju kvaliteta slike sa mobilnim koji ima i koji nema, i kakve ce biti te razlike?????????




razmisljam o kupovini kad im cene budu, otprilike, iste..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gallee, pa normalno da onaj sa autofokusom pravi bolje fotke, ali ionako su te kamere slabije nego prave ... vecina fonova ni nema autofokus pa im ipak uspeva da naprave "solidne" slike ...

poz...

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

b_udder, procitaj malo bolje moj post.

a kakve su razlike izmedju fotki i cega da se odreknem??? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gallee, pa zavisi sta ti treba ...... posto imam odlican digitalac ja bih se odrekao autofokusa .... razlika je u tome sto kamere sa autofokusom mogu da uostravaju objekte na razlicitim distancama, dok one bez imaju "zakljucan" fokus na, lupam, 60cm do beskonacno ..... sto znaci da ce sve blize od tih 60cm biti van fokusa ..... a ti vidi koliko ti to smeta ..... zaita ne znam sta jos da ti kazem ..... nadji negde fotke pa uporedi ...

poz...

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

b_udder, hvala shvatio sam

uzecu od druga k750 i uporedicu slike sa mojom 6630 (necu uporediti kvalitet slike vec te distence)
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

U ovoj temi je objasnjeno kako autofocus utice na kvalitet fotografije.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Post od kocapro »

Nokia N 73 je kompletniji telefon kao prvo ima bolju bateriju,zatim ima 3D stereo zvucnike,bolja kamera,narocito foto mod,bolje dimenzije,monoblok nece se nista pomerati kao slajd,veci displej ...Prednosti n80 su wlan i Upnp koji su jos uvek kod nas slabo zastupljeni i veca rez. displeja mada to kad se gleda jedan i drugi displej ne moze da se primeti ....Pozdrav....

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Mislim da bi mrm ipak trebao da se skrasi pored N80 jos koji mesec dok se zvanicno ne pojavi N95 :) Gledao sam karakteristike..... MONSTRUM od telefona :D :D :D

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Jager, ne razumem sta si se napalio toliko,mozda je taj n95,ili n75(ne zna se ni kako se zove)FAKE telefon,to sto si ti gledao na ovom forumu i na ostalim sajtovima te slike i njegove karakteristike to nista ne znac da mora da izadje,tako je bio i sa onim sonyericsson A1000 ako se ne varam,cak smo se posle mi salili onda je Green davao tom A1000 jos neke bolje opcije,MASTA MOZE SVASTA.Ova tema je o N80 ili N73 a taj n95(n75) imas temu o njemu pa tamo pricaj.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori