Predlog za novi telefon umesto p910??

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Predlog za novi telefon umesto p910??

Post od araphel »

Reshio sam da u skorije vreme zamenim p910 buduci da me je malo smorila olovchica i touch screen,a i otkako je popravljen chini mi se da se ponekad ne ponasha najnormalnije,pa shto je sigurno sigurno...

Moja razmishljanja su otprilike ovakva:mora da bude smartphone,buduci da su mi potrebne neke od funkcija koje obichni fonovi nemaju,zatim pozeljno je da nema touchscreen,ili pak ako ga ima da poseduje i tastaturu(pozeljno qwerty ali ne mora),znachi kao treo ili e61.WIFI mi je jedna od onako najbitnijih stvar.buduci da chesto koristim net a ovde kod mene dzabe wifi ima na svakom koraku,naravno dobar zvuk i mogucnost mp3 kao zvono se podrazumevaju!kamera nije neophodna ali necu se naljutiti ako ima jednu,ali nikako dve!!!znachi 3g u smislu video telefonij me ne interesuje i nemora chak ni da podrzava 3g uopshte sve dok ima wifi!!!

trenutno se premishljam o par modela,lomnica mi je vec preporuchio neke,ali hajde da chujem i druge ideje.....

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

araphel,
i-mate JAMin
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/963/i-mate/JAMin
Sve to i mnogo vishe!
pozdrav
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Sve je to ok,Gameforce,ali Jamin nema tastaturu,a kao shto rekoh umorio sam se od nepraktichnosti touchscreena i olovchice.Telefon zaista ima dobre specifikacije ali ga nedostatak tastature kolje u mom sluchaju.

moja ideja je bila HP 6515,a Lomnica mi je preporuchio Nokia e61 ili e60

posle sam provalio da ovaj HP nema wifi ali ima gps....

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

araphel, IPAQ 6515 NI U LUDILU :uhuh: imao sam ga i najgore smece koje je proslo kroz moje ruke a proslo ih je dosta.... ili e61 ili e60 ili treo w700 cini mi se da ima wi-fi :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

araphel,
pogledaj ovde http://www.clubimate.com/
(ja razmisljam debelo o nekom od modela)
recimo ovaj
http://www.clubimate.com/t-JASJAR_technical.aspx
zver
pogledaj pod products za druge modele :)
pozdrav
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa logican nastavk P990 ili ako netjes sa touchscreen-om onda ti je Lomnica dobro preporucio... :wink:

Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@araphel: how about this: http://www.mobilnisvet.com/mobilni/845/i-mate/K-JAM
Imao sam ga u ruke (tj. bio je qtech, ali to je isto to, jedan je sa mreze drugi nije) i mogu reci da je fin telefon. Ne znam sta da kazem o njemu (ako te nesto zanima, pitaj) ima wi-fi, nema GPS, sve ostalo je default (mislim winmobile, touch screen, qwerty... itd...).

Ne znam kako su ostali display-evi ali ovaj je bash veliki i jako se lepo vidi (nisam ga probao na suncu kako izgleda, cackao sam ga "indoor" ali mi se bash dopao.

Edit: I, da, ima procesor na 200 i kusur mhz-a (to sam zaboravio da kazem). Ne znam koliko ce ti se ovo dopasti, ali mogu ti reci da nije "spor". Koliko sam ga ja cackao, nije mi to iskopalo oci (tek sam posle pogledao koji procesor ima i zacudio sam se kada sam video samo 200mhz-a).

POz 8)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

dali se samo meni cini ili je ovde araphel, spomenuo da zeli da ima qwerty ili obicnu tastaturu??!! :dry: ..............E61 za malo para puno kvaliteta i obilje funkcija :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

hmmm...ovaj jasjar je skroz ok,osim velichine mozda...ali cena ovde mu je preko 1000e!!! :blinky:

p990 mi se nikako ne svidja i takodje je skoro iste cene kao i jasjar u izraelu!

ma 6515 je otpao jer nema wifi,za sada mi je e61 favorit mada nisam ljubitelj nokie,mada kad bih uspeo da nadjem taj jasjar za normalnu cenu,ne bih se ni razmishljao!!!!

Treo 700 ne mogu nigde da nadjem u GSM varijanti,na par sajtova sam video da chak tvrde kako i ne postoji,ali na 650 sam vec duze vreme nalozen i rad bih ga uzeo,mada neznam koliki bi to zaista bio napredak u odnosu na p910

Kjam mi se mnogo dopada....ma videcemo,ajde ako neko naleti na josh neku ideju shta bi moglo,nek napishe ili josh bolje ako je neko koristio neki od ovih aparata nek napishe iskustva.....

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

nisi napisao dali imas neki limit sto se kesha tice? treo 650 nije napredak na razliku od p910 to stoji ali verujem da moze da se nadje treo 700 za neku pristojnu cenu do 450 jura :disgust:
ali i dalje glasam za E61 8) prosao mi je kroz ruke i odusevio se kvalitetnom izradom kao i display'om i funkcijama 'ala nokia stil :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa limit bi mi bio u rangu 600 evra ali imajte u vidu da su fonovi ovde malko suplji,pa recimo e61 koshta oko 400 eura! :blinky: :uhuh:

kada bi mi neko u skorije vreme dolazio iz BG bez razmishljanja bih poruchio da donesu neshto!

taj e 61 stvarno deluje odlichno i recimo vishe mi se svidja shto je tastatura uvek na raspolaganju za razliku od k-jam kod kojeg mora da se slajduje i tako to.Znachi poenta je na dobrom aparatu kod kojeg je moguce pristupiti shto je vecem broju osnovnih funkcija sa par tastera,buduci da kad sedim na motoru bash i nemogu da ostavim volan pa da cheprkam po kontaktima.Vec imam dobar jabra bt hheadset pa bi recimo shto opseznija voice controla aparata dobro doshla!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

moja preporuka bi bila e61.taj mob mi se mnogo svidja samo što nemam para da ga uzmem.ono što mi se još više kod njega svidja je to što nema kameru!
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ako ti nije recimo bitna kamera,a mozda volis mjuzu,ja bih sacekao na SE W950 !!! :D :D :wink: Jeste da nije bas PDA,ali bio bi glavni lik,hehehe :D

Ne znam kakvo je stanje sa BlackBerry u Izraelu?Izasao je neki novi model sa kamerom,ne mogu da se setim naziva sad...

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Ja sam uzeo E61 i za sad je fenomenalan... Dodushe, josh uvek smo na "medenom mesecu", ali, stvari deluju obecjavajucje... Nisam pretpostavljao da je tako brz, buducji da sam pre njega imao 6630, koji je zaista brz... Toplo preporuchujem E61!

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

araphel, pa p990 je super s obzirom da si vec u tim vodama.....e sad ako su telefoni tamo malo skuplji ne smem ni da pitam koliko kosta p990? :shock:
A ja bas mislio da su kod nas visoke i bezobrazne cene 8)
5130+Koss the plug....

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

araphel,a jel si razmisljao mozda o ovom (iPAQ HP 6315): 8)
Slika
Slika
Slika
Moj cale ga ima vec oko 2 godine i prezadovoljan je,ekran (touch screen) je dosta kvalitetno odradjen i mislim da ne bi trebalo da imas problema s tim,mislim da bi trebalo da ima sve sto ti treba pa i vise,naravno wifi se podrazumeva,word,excel,bluetooth... :P 8)
Jedino,nisam siguran dal ima Mp3 kao zvono,a cena mu je oko 500-600$!
Ovde imas bas sve opisano:
http://h18000.www1.hp.com/products/quic ... 61_na.HTML

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ej ovo uopste nije lose McLaren, on ce ga tamo 100% naci ali gde se to ovde kupuje? 8)
5130+Koss the plug....

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Video sam ga pre par meseci u jednoj radnji (naravno u BG-u),al kad bih ti rekao u kojoj verovatno bi mi obrisali post! :chytry: :wink:
Ako te zanima mogu da ti posaljem na pp! :wink:
A ovaj sto ga moj cale trenutno koristi nije kupljen u Srbiji,nego mu je burazer doneo iz Amerike!8) :roll: :wink:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma ja nisam naleteo na to cudo uzivo, a cuo sam da su osetljiviji ekrani kod pda uredjaja nego kod mobilnih sa touch screenom. A koliko mu drzi baterija? Kod pda cuo sam ume da drzi 4-5 sati sto je zbilja jadno :ohmy:
5130+Koss the plug....

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

McLaren,vidjao sam ga ovde i nije preterano skup i svidja mi se ta forica sa dodavanjem qwerty tastature ali ne bi mi verovao koliko su ga korisnici ovde napljuvali i kako loshe mishljenje o njemu vlada!Drago mi je da chujem da je tvoj cale zadovoljan ali to je prvi takav komentar koji ja chujem o ovom aparatu i iskreno malo se plashim da se upustim u tu avanturu.

Masterokrata,kao shto rekoh,p990 mi se nikako ne svidja a i apsolutno necu da uzimam aparat sa 3g i drugom kamerom,jer znam kakav sam i to ce samo da mi izvuche josh vishe para jer cu se onda cimati da nabavim i zeni neki 3g pa cu da se blesavim malo i onda ce da me smori,al kad stigne rachun.... :blinky: Mislim nije to ovde skupo,ali dok se predplatish na uslugu,pa nabavish drugi 3g fon(da bi mogao da video-razgovarash,jelte :) )...ode mas' u propas' :lol:

Najbolje totalno bez 3g i kamere,ali kazem ako ima onu jednu pozadi to i nije strashno...

Odgovori