E50 i E60

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

E50 i E60

Post od Nabukodonosor »

pozdrav svima. Hteo bih da kupim jedan od ova dva telefona pa bih voleo da cujem neke informacije iz prve ruke o jednom od ova dva. Ili o oba ako neko ima oba. :uhuh: fala. 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

E50 je 6630 sa vise interne memorije,boljim ekranom i novijim Symbianom a skuplja je od doticne 50% sto je nerealno,posebno sada dok je taj noviji Symbian vise mana nego prednost!!
A E60 ti je ovako super telefon,samo ako ti ne smeta sto nema kameru i sto jos uvek ima malo aplikacija za 9.1 3rd Edition Symbian,mozda je on bolja kupovina jer ionako kamera na E50 nije nesto mocna ali ti znas sta ti vise treba!
Pozdrav 8)

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

E60 - kome treba telefon sa maksimalnim mogućnostima, a ne fotoaparat, mislim da ima najbolji odnos cijena-ponuda. Sve, ali sve nove tehnologije su tu, plus najbolji Nokijin ekran, plus jedini od nove serije koristi MMCmobile kartice, tako da onima koji prelaze s telefona kao što je 6630 nudi dodatnu uštedu (skoro svi ostali su sa miniSD karticama sada...). Rekao sam milion puta - kad ne budem siromašan, i imao koju kintu da bacim, uzimam E60 da je ne mijenjam duže vrijeme. :)
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Stigao mi je E50 danas sa eBay-a i mogu da kazem da je telefon stvarno ekstra.Iako znam sta sam ocekivao i iako je sve tacno sto je Lomnica_city naveo,prezadovoljan sam! :)
Ima zanimljivih opcija,zna se vec dovoljno,svi koji koriste Symbi,da sad ne pametujem previse...
Nije nista posebno,ali meni je dovoljno.Mislio sam uzeti N73 ali je cena bila previsoka.E50 sam uzeo cisto sto me odusevio dizajn i sto je cena bila popularna,podseca malo i na stari 6610i(brojcanik).
Najveca mu je mana to sto da biste ubacili i izvadili mem. karticu,morate svaki put skidati zadnji oklop.Ima jos sitnijih mana,ali to je zajednicko za sve telefone,savrsenih nema :uhuh:
Kameru jos nisam testirao,ali mp3 i acc reprodukciju jesam.Telefon svira sasvim ok,cujnost je i vise nego dovoljna!Cuje se i dovoljna doza basa u dance pesmama...
Sve u svemu,prve reakcije na telefon su pozitivne s moje strane...Pozdrav :) :) ;)

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

@Lomnica_city
Zasto je noviji Symbian vise mana nego prednost?

Ja vec par godina unazad imam 6600 pa rekoh vreme je da ga promenim. Pa se dvoumim izmedju ova dva. Bilo bi lepo da E60 ima kameru, opet ona ponekad zatreba.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Lomnica_city napisao:sto jos uvek ima malo aplikacija za 9.1 3rd Edition Symbian
Verovatno je na to mislio, mada ce se po mom misljenju veoma brzo pojaviti aplikacije i za njih...
PozZ

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,bas na to sam mislio!Bas je slaba ponuda .sisx aplikacija i od programa koje ja koristim,nema ni 10% u .sisx formatu pa zato kazem da to nije jos uvek neka prednost,bolje sacekati malo,bar par meseci,to je i mene odvratilo od N73!
Pozdrav 8)

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Nabukodonosor napisao:Bilo bi lepo da E60 ima kameru, opet ona ponekad zatreba.
Vjeruj mi, sad imam N-gage QD bez kamere, i nisam ni jednog momenta zažalio što je nemam. Imao sam fon s kamerom prije njega, i mislim da nisam snimio pet fotki s njim. Imam džepni Pentax aparatić koji sam papreno platio prije nekih 4 godine, i još se nije pojavio na našem tržistu telefon koji ima i približan kvalitet snimka. Dok se ne napreduje još u tehnologiji digitalne fotografije, kamere na telefonima su čisti modni detalj (osim na 3G telefonima, što pozdravljam).

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Roy Fokker, pa covek i kaze da kamera ponekad zatreba, a ja sam zaista nekoliko puta bila u prilikama da mi je kamera na fonu zabelezila momente koji su mi i dan danas mnogo vazni i dragi...A ipak cesce imas telefon uz sebe nego digitalac... :wink: :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

ninolina napisao:A ipak cesce imas telefon uz sebe nego digitalac... :wink: :D
Speak for yourself. :D :P

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Ne znam, ali cini mi se po slikama da je E60 malo poveliki, a? Ajde neka kaze neko ko ga ima. Licno ne volim male telefone, i imam 6600 koji mi savrseno lezi, ali ne volim bas ni prevelike.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Tesko da ga neko s foruma ima,a da nije biznismen,jer ipak nema kameru,a uglavnom svima je ta stavka bitnija od nekih drugih.
A i jeste malo povelik za razliku od E50 koja jeste malo duza,ali je elegantna do bola i dosta tanka :wink: Izgleda i dosta sofisticirano zbog metalne maske... :)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Ja imam E60 gotovo od momenta kada se pojavio. Ni jednog trenutka nisam zazalio sto sam ga pazario! Ukoliko mozes da zivis bez kamere u telefonu, E60 ti je apsolutni "best buy"! Imam fuji finepix 5600 i pored njega mi zaista nije bitna "telefonska" kamera... Inace, E60 ima zaista najbolji ekran koji sam imao prilike da vidim na telefonu. Prosto neverovatna finoca prikaza, zaista. Ako imas prilike da ga pogledas izbliza, odusevice te. Nije uopste prevelik, bas je "taman". A i svidja mi se njegov jednostavan dizajn. Kada ga ostavis na stolu niko ne blene u njega :) posto uopste ne deluje "besno" ... a bas je besan...
Slazem se sa Lomnica_city, slaba je ponuda .sisx u odnosu na .sis ali samo za sada, polako sve vise i vise pojavljuju aplikacije i za OS9.1 ... U jednom trenutku ce odnos biti u korist 9.1 :) bar se ja iskreno nadam :D
Green, ne smatram sebe za nekog teskog biznismena, a ipak ga imam :)
Zaista, sve moje preporuke idu ovom modelu...

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Vec sam pomislio da niko nece vise nista da kaze o njemu. :D

:D :D :D :D :D :D :D :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Evo danas sam drzao u ruci E50 ali mi nisu dali da ga ukljucim. :blinky: Jbg, Chachani, sta ocekivati. Kod mene u KV-u barem hoce da ti ubace karticu da vidis kako radi telefon, jerbo telefon se ne kupuje zbog izgleda. Al sta ces im...Inace ekstra lezi u ruci. Cena oko 250 eura. Ali ipak 99% cu E60. A inace u celu dilemu je bio ubacen i N70 (to nisam hteo da pominjem) ali kada sam ga danas video, drzao i probao jedno 5 minuta (dao mi decko sto radi u radnji njegov da vidim), definitivno ispada iz konkurencije. Telefon ima po meni los ekran (isprane boje), ocajnu tastaturu (mala je, a kada idem levo-desno ili gore-dole radi sve samo ne ono sto ja pritiskam...mnogo lose resenje)....samo je fensi telefon, nista vise.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Koji idioti,E50 je smartphone,on radi i u offline modu bez SIM kartice i nista mu se ne bi desilo i da si ga upalio i mogao si da ga isprobas!
Pozdrav 8)

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Jbg, ne da covek. Jos mi kaze "ne diraj dzojstik, danas vas deset da ga pomeri i ode u k...."....pa reko ja "toliko o kvalitetu istog...znaci ja posle 10 dana mogu da ga bacim jer ce da mi se zezne dzojstik?!"...ma bolidi.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Nabukodonosor, neces videti pravi izgled ekrana na n70 ukoliko ne namestis osvetljenje na max ...... makar je tako kod 6630 - izgleda mnogo bolje,a ne trosi bateriju nesto mnogo vise nego obicno....... meni da ne daju da probam tel u radnji izasao bih momentalno ..... pa ipak ti njima treba da ostavis pare, a ne oni tebi :D

pozdrav...

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Idiotizam. Ajde da je SE, ali Nokia... :lol:

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Nabukodonosor, samo ti negde napecaj e60 i zamoli ih da ti ga daju da ga ukljucis :) Posle 5 min ce te osvojiti :)

Odgovori