Ericsson NH238

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Ericsson NH238

Post od Markom86 »

Pozdrav! Ja sam Marko iz BGa, studiram etf, 3.god, smer telekomunikacije, ali prakticnog znanja manjka, te vam se obracam povodom ovog matorog telefona iz 1994...
Sticajem okolnosti zbog moje zainteresovanosti za Svedske kocke tj i ericssone od prvog pa do modela t39, i volvo serije 7 :D dobio sam ovaj primerak telefona. SVe lepo prikljucio radi kao blesav (16 mu je godina) normalno bez NiMH baterije od 6v koja je odavno na nebesima, vec na ispravljacu za klavijature :D
Nego izvinjavam se na duzem uvodu, rekoh red je, imam problem, ovaj telefon bih fore radi nosao sa sobom, bateriju cu sam napraviti, nego me muci kartica, tj on nema sim karticu u klasicnom obliku, slikao sam sve, ovo sto lici na sim i vadi se otprilike ne menja nista na telefonu, on prijavljuje da je sopstveni broj 061xxxxxx koji je, kada pozovem sa drugog telefona nepostojeci, a i kada izvucem ovaj "sim" kao sto rekoh nista ne menja, sve isto.
AKo neko od vas iskusnijih zna kako da ovo sredim, bio bih jako zahvalan i castio u pivu. Nakupac nisam, samo ljubitelj...

Slika

Slika

Slika

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Markom86, oces da mi prodas? :D
Taj Ericsson (kao i svi N serije) radi na NMT mrezama koje nisu imale kartice nego je broj upisan u telefon, a taj 061xxxxxxx je broj tadasnje analogne mreze Mobtela, koja je zvanicno iskljucena 2006. tako da sad i da hoces ne bi mogao da ga koristis.
Pozz
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Post od Markom86 »

Hvala na odgovoru, velika steta, no iskreno se nadam da cu uspeti da prebacim antenu (bar tako deluje, a nisam probao) na 868 :D
Kao sto rekoh telefon mi se mnogo svidja, posebno slova prastara na ekranu, tako da ide u vitrinu :) zajedno sa GH768 koji isto radi :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Markom86, zasto bi prebacivao antenu na 868? Ne vidim svrhu, cak i ako antene koriste isti navoj.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Post od Markom86 »

Svrha je cisto fore radi da viri iz dzepa, i zbog prijema kada kampujem, vise imam poverenja u polu i cetvrt talasne dipole nego u mikrotrakaste antene :) Nikakav pametan razlog svakako :oops:

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Besposlen POP i jariće krsti........ :unsure: a neces moci jer nije isti navoj.....

Odgovori