Ericsson t28s

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Ericsson t28s

Post od Markom86 »

Evo jos jednu temu, ako nije previse da pokrenem, koristim ga svaki dan pored Nokije e61i (ostali ericssoni su tu jednom nedeljno fore radi i jedan alcatel sa antenom na izvlacenje), ali pre 2 nedelje je fabricku bateriju poceo da puni u 3 stepena umesto postepeno, tj indikator pokazuje prazno, pola i punu, a baterija traje nekoliko sati (oko2, a pre je dan dva). Kupio novu li ion isto sve, zameni danas za dexcell li ion jos noviju (kazu da je svezija) opet isto, zakljucujem da je do telefona. Pomagajte sta da mu radim, bez ogrebotine je a na servisnom meniju pise da su vratanca otvorena oko 17000x i dalje radi odlicno...
Hvala unapred!

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Markom86, posto procitah da ste student ETF, odsek telekomunikacija...proverite potrosnju telefona na StanBy bez kartice, potrosnju tel u StandBy sa karticom, potrosnju telefona u pozivu...MOJ tip je PA (PowerAmplifier) odn izlazni stepen...
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Post od Markom86 »

Hvala na savetu, no napisah da prakticnog i uopste konkretnog znanja u vezi servisiranja mobilnih manjka, do sada sam se snalazio tako sto skinem service manual sa interneta pa po njemu trazim, ali za t28 ne mogu da nadjem...
Konkretno ne znam gde tj na koji nacin da proverim potrosnju, posto ne odustajem :) snasao sam se donekle tako sto sam izvadio karticu i pratio ponasanje telefona pa zakljucio da se potpuno isto ponasa... Mogu se snaci i izmeriti koliko struje "vuce" sa baterije, ali nemam nikakvu referentnu vrednost da bih ista zakljucio :wacko:

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

-U stand-by bez kartice ispod 100mA
-U Stand-by dok je u mrezi malo jace....
-Dok je u primopredaji(razgovoru) do 350 mA,kad probije izlaz npr hoce da ide i do 600-700 mA....

Naravno ovo je otprilike za taj telefon,posto noviji modeli,trose mnogo manje......

Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Post od Markom86 »

Rasklopio sam i zatekao ovo, ocistio sam, ali i dalje se isto ponasa :uhuh:

Slika

Slika

Premerio sam, ako stavim uredjaj na opseg do 600mA, odleti kazaljka do kraja i nece da se ukljuci telefon, a ako stavim na opseg do 3000mA onda pri ukljucivanju skoci do 250mA pa onda opadne na 125-130mA u standby rezimu bez kartice... :wacko:

Edit::
Danas sam pazario ericsson t39 (ne radi svetlo ekrana, nema mrezu) i jos 2 ploce za isti da se malo igram i ucim :) Nego poenta je da sam bateriju od t28 stavio u ovaj t39m i indikator baterije se isto ponasa, tj ide prazno pola i puna baterija... Izgleda da je definitivno do baterije i to je 2. po redu koja ne radi kako treba... Gde da nadjem sad tu bateriju Li-Polymer posto ocigledno na Li-Ion nece da rade...

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

To je veliki problem bio jos i dok su bili aktuelni.Jos tada su bile nove baterije sa indikacijom stanja i bez.Gde naci originalnu bateriju veliko je pitanje,cak i da je nadjes ona je verovatno jako losa jer stoji cirka 7-8 godina :cry:

Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Post od Markom86 »

Hvala! Znaci polovnu treba naci medju nekim krsevima (na pijaci) pa probati... Nije problem indikacija stanja meni koliko to da baterija traje max 2 sata... No vise je nema, vratili su mi pare i ispali jako korektni... Znaci da gledam t28, t29, t39, r320 sa baterijama, pa mzoda ubodem neku...
I ako nije problem jos jedno pitanje, a nije vezano za t28... gde ima povoljno 1,2V velicine priblizno AAA celije, da napravim baterije za matore eriksone sto imam NiMh naravno, nekako mi je u radio klubu preskupo 280din po celiji, a ide 4 komada...

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Markom86, cfl celije NiMH 750MAh 200,00 din po kom, NiMH 1100MAh 240,00 din po komadu...btw...kako ih mislite spojiti? Imate punkt aparat?
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Markom86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 14. Jun 2010. 16:23

Post od Markom86 »

Hvala na informaciji. Gde ih mogu kupiti? nemam punkt aparat, za sada sam to 2x radio i to tako sto sam ih prvo malo osmirglao vodenom smirglom na kontaktima i onda lemio, a nakon sto nanesem kalaj, odmah hladio na razlicite nacine, za sada ti spojevi rade vise od godinu dana...(na jednom jedinom ALcatelu koji imam sam umesto NiMh baterije stavio bateriju od n3310 LiIon i to odlicno radi) Divljacka varijanta, ali polako nabavicu opremu, sve to radim za svoju dusu (nikada ne prodajem te telefone, osim jednog r310 za delove sto sam dao jer je vec bio otvaran pa ne dihtuje, pa je izgubio poentu).

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Markom86, proverite pp.

Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Budim staru temu da vidim kakve su sada šanse da se pronađe baterija za ovaj fon... Našao sam jedan da kupim, ali baterija mu je loša... A baš sam se zagrejao da ga koristim kao sekundarni telefon! Samo na mom ace baterija traje jedan dan, pa na sekundarnom treba da traje bar jedan više :shock: znam da ovaj model nema naročitu autonomiju ali prava je egzotika!
Pa ako neko ima predlog za bateriju nek se javi... :)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Nemanja88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 27. Maj 2009. 18:34
Lokacija: NBG

Post od Nemanja88 »

Ako ti treba telefon kome baterija drzi 2-3 dana, slobodno zaobidji T28. Ili eventualno probaj da nadjes onu deblju bateriju za njega, prem da sa njom bas gubi shmek... Moj savet - T39m. Po meni je lepsi, ima savremenije funkcije ( medju kojima je i BT, pa mi je dobro dosao za konekciju sa sluskom ), a zvuk u slusalici je najbolji od svih telefona koji su mi prosli kroz ruke, bilo da sam ih testirao, koristio dan, mesec ili vise ( a bilo ih je 180-190 ). Pravi retro poslovni telefon koji i dalje na neki nacin odoleva zubu vremena i mode...
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

Odgovori