Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

varicak,

po ovome sto si napisao zakljucujem da je malko popio vode.......zasto to mislim:

1.To sto se desava sa tipkom moze biti da je ispod nje oksidirao kontakt : Resenje : Pazljivo otvoriti telefon,zagrejati foliju i lagano je odlepiti do tog mesta,i ocistiti.
2.U slucaju da je sve na tipki cisto,onda je "stradao" emmi filter tastature Resenje: servis
3.Insert sim je moguce da je povezan sa svim ovim sto sam napisao gore.DAKLE SUMNJAM DA JE VODA ili kap pala na nezgodno mesto "sim ic" i mozda na pomenuti keypad ic.

Savet: Ne diraj nista,nego u neki doooobrano provereni servis,da se lepo ispregleda pod mikroskopom sve,i da se vidi sta je......

pozz

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Brz odgovor, sviđa mi se :D
Neka preporuka za dobar servis? Može i na PP 8) i neka okvirna cena, da vidim da li mi se ta gimnastika isplati.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

varicak,

Mesto stanovanja ? :roll:

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Vrsac, uz ceste dolaske za BG...
:)

axy13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2007. 09:44
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od axy13 »

Da pitam i ja nesto ovog brzog momka!
:D
NOKIA N95 8gb
Imam problem sa ovim telefonom...problem je naime u tome sto kada pozovem nekog ili neko mene pozove ja ne cujem sagovornika osim ako ne krenem da stiskam telefon, okrecem ga, prevrcem da nadjem neki polozaj ili pustim na speaker....u cemu moze da bude problem?

Unapred svima hvala!
LIFE IS WHAT YOU CHOOSE!!!

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

axy13,

1.Slusalica nema dobar kontakt.
2.Flet kabl (verovatnije) ,poceo vod koji ide ka slusalici da puca,pa se malim pomeranjem dobije kontakt.

U svakom slucaju mora se otvoriti i videti sta je problem,

varicak,

Vrsac,

http://www.gsmreverse.com/index.html#vrsac

BG,

http://www.gsmreverse.com/index.html#bg

pozz

mrspis1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Okt 2011. 15:32

Post od mrspis1 »

Imam Nokiu 6303 softver joj je otisao pa me zanima gde u Beogradu ima najpovoljnije flashovanje? Hvala unapred

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

mrspis1,
Izvinite a kako mi to da znamo ? Posto ste sami konstatovali kvar,onda put pod noge,idete od servisa do servisa i pitate: "Koliko kosta flesovanje 6303 ? ". Kada obidjete 10-tak servisa onda se vratite u onaj gde su Vam rekli najmanju cenu za tu uslugu....

Srecno,pozdrav....

mrspis1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Okt 2011. 15:32

Post od mrspis1 »

Ma super si. Umesto lepo da mi kazes "e imas u centru grada tu i tu povoljno fleshovanje za 600 dinara" ti si u fazonu idi pa trazi... Izvini, ali, za sta sluze forumi? Valjda da ljudi saznaju neke odredjene informacije, da se ne bi sami mucili i trazili?? "izvinite a kako mi da znamo" Pa cekaj, jesi li na mobilni svet forumu? Jel se bavis time? Jel si ikada flashovao telefon? Valjda imas iskustva sa time ako vec blejis ovde i valjda znas nesto? Ili samo blejis da bi trolovao?? Stvarno ne mogu da verujem koje kolicine "bas me briga nadji sam" na srpskim forumima nalazim... Na bilo kom stranom forumu pitas nesto lepo ti covek odgovori, ovde te trpaju ko da si kriv sto si pitao!

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

mrspis1, bez nervoze ;) Pusti ti to ko je kakav. Nacice se mozda ubrzo neko ko ima bilo kakvu informaciju da ti da.

Nacin na koji je kvar ustanovljen nije bitan, pod jedan. Pod dva, mozda neko zaista zna gde se za neku manju kintu radi flesovanje i podelice to sa ostatkom foruma kao sto se deli i svako drugo iskustvo.
Toliko. 8)
Nokia 6600 slide; Nokia E72

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

mrspis1,

Ja stvarno ne znam u kome ti svetu zivis ?
Kako neko moze na nekom forumu znati da li je "povoljno" ili "nepovoljno" flesovanje.Ko je merodavan da to odredjuje ?
Otkud neko zna koliko ko naplacuje tu uslugu u tamo nekom gradu.Mozda je bio negde i reci ce ti ima tu i tu.....al sta ako na 100 metara neko drugi radi za upola manje para.
Kako to da znamo ?

Na glupo pitanje,ja sam dao jedini merodavan odgovor: Obidji pa vidi,ne okrece se ovaj svet oko tebe,niti niko meni servira na tacni.

Kad mi rikne nesto na autu,ves masini,bojleru......ja ne pisem po forumima "alo ljudi gde ima najjeftiniji majstor",nego trcim i trazim.

Trece - nemas pravo da mi se tako obracas,mozes prvo malo pogledati moje postove i odgovore ljudima...naravno samo na normalna pitanja.....a da sam se naflesovao,jesam i to mnogo 12 godina to radim.....i da kod mene jeste 600 dinara pogodila si cenu.....

pozdrav

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Post od Sceka222 »

Mozda nije za ovde ali neka...

Sad sam bio u servisu (poslali mi SMS jutros), kazu da je "Nakon pregleda navedenog uredjaja, utvrdjeno je mehanicko ostecenje uredjaja i prekid viseslojnih vodova, koji uzrokuje prekid rada aparata ili pojedinih funkcija. Kvar uzrokovan nastalim mehanickim ostecenjem na unutrasnjost mobilnog telefona nije obuhvacen garantnim uslovima (IZJAVA O GARANCIJI I USLOVA GARANCIJE PREDUZECA MOBIS ELECTRONIC d.o.o. BEOGRAD prema cl. 21 Zakona o zastiti potrosaca ("Sluzbeni glasnik RS", broj 79/05))
Cena popravke priblizna ceni novog aparata, a time i neisplativa (popravka moguca ali neekonomicna).
Molimo postovanog korisnika za razumevanje."

Znaci, sve sto sam slusao i citao je apsolutno tacno, naime, da su obicni lopovi i prevaranti. Pa telefon je kupljen 05.07.2011 godine, znaci nesto vise od 3 (tri) meseca! Ko je, bre, lud da cacka po novom telefonu ili da ga nosi u neki prizvoljni servis kad ima garanciju na dve godine?! :) Pa smesno je koliko su smesni! Ali nema veze, nece im to tek tako proci. Nemam sad vremena ali pocetkom sledece nedelje cu to da pocnem da ganjam...

Pozdrav!

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

pozdrav ljudi :)
interesuje me da mi neko od vas kaze koje su posledice ubacivanja novije verzije softvera preko PC suita na telefon (nokia 5800) a telefon stavis u offline rezim rada, posto se telefon nakon toga upalio ali mu je polovina ekrana bila siva a druga polovina je radila...Nista nisam dobila time sto sam pokusavala da ubacim softver ni preko Jaf-a ni preko Phoenixa, isti problem ima... Soft i hard reset nisam mogla da odradim putem tastature jer ne mogu da je koristim, a hard reset putem 4 tastera nije uspevao! Interesuje me da li je moguce da mu je ekran stradao? To su mi rekli ljudi u servisu ali ja sam malo skepticna po pitanju toga jer ne mogu da razumem da mu je ekran stradao time sto je neko pokusao da ubaci softver....

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Sceka222, odgovorila sam ti na ovoj temi viewtopic.php?p=294834#294834
Nokia 6600 slide; Nokia E72

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

bojchegenius,

Da li je telefon bio sigurno POTPUNO ispravan ? Da li se to desilo prilikom update-a?
Mozda glupo pitanje,ali da nije slucajno pri tome telefon pao ili slicno......ovo definitivno nije softwerski kvar,nego LCD kako su ti i rekli,ili mozda ubacen neki fajl koji nije od njega(nije taj RM).
U svakom slucaju ako je isflesovan Phoenixom po product codu,definitivno je LCD u pitanju !!!

pozz

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

drgrga,
telefon je bio dobar pre vrsenja update-a ali da li je njemu pre toga padao i koliko puta to ne znam stvrano, RM mu nisam pogresila sigurno proveravala sam hiljadu puta... jbg, kad uzmes nekome da pomognes a bolje da nisi ni uzimao, kako sad ti nekome da objasnis da to ne moze softverski da se pokvari? platis popravku i izvuces pouku :D ....
hvala ti puno!

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

bojchegenius,

Na zalost,to tako bude,iskusio na svojoj kozi,mnogo puta,i to najgore kad radis nekom svome,e onda kao po djavolu sve krene naopako.....
Xm,par puta mi se ranije desavalo da covek ostavi telefon na servis,i znam da je radio,proverio sam sve kad sam pisao revers.......kad dodje na red,ja da ga upalim NI MAKAC.E onda krecu muke.....kako ga vratiti u zivot,jer pokusati objasniti nekome da se to jednostavno desilo unapred je osudjeno na svadju i nerviranje..... 4-5 puta sam za ove godine kupio ljudima nov telefon(i tu je problem jer nekad nece ni nov,nego SVOJJJJ ) pu,pu,da ne prizivam djavola :lol:

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

drgrga,
sada sam saznala da je telefon imao problem ranije, radjen mu je flet kabal! Ali sta je tu je sada, ne mozes nikome da kazes e pa on je imao gresku od ranije ja nemam nikakve veze sa kvarom, to bi bio cirkus :) ... nacice se neki polovni ekran nadam se za 20 do 25 eura! :D :lol:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Primetio sam da mi retko ko od servisera odgovara na postavljena pitanja. Ako sam nekom nesto skrivio izvinjavam se. U stvari jedinu prepisku koju sam ikada imao je bila sa drgrgom, tako da drgrga izvini ako sam ikada nesto izlupao sto te je uvredilo. Ako mozes da mi odgovoris na pitanje bio bih jako zahvalan.

Xperia x10 odjednom nece da se upali. Dodje do logoa i tako stoji. Sta moze da bude u pitanju? Jel moze nesto u kucnoj radinosti da se odradi? Ako ne, koliko ce kostati popravka?

Pozdrav

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

@drgrga

možeš li mi objasniti po kojim sve kriterijima servisi budu evidentirani na http://www.gsmreverse.com/index.html?

i šta je sa servisima u gradovima iz zemalja u okruženju (ex yu), jesu li to provereni servisi ili su se tamo našli, ajmo reći, čisto putem dobrih poznanstava (a ne i kvalitetom usluge)?

Odgovori