Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

mery,
Ne moze se promeniti samo staklo,ide ceo komplet cena je oko 70 eura(original), pozz

Wolf 87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 30. Maj 2012. 19:33
:: Nokia 5228

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Wolf 87 »

Pre par dana ispade mi Alcatel Idol X i ode digitajzer.Sam ekran je ok,nije ostecen ali ne naprslo staklo i otisao je digitajzer.Posto vidim da je moguca nabavka digitajzera odvojeno od displeja da li je moguca zamena samo njega ili mora da ide komplet sa displejom.U Jagodini u 3 servisa su mi rekli da mora komplet,u dva traze 110,u trecem 90e.U ovom trecem su zapravo prvo rekli da moze samo digitajzer da bi me posle par dana nazvali i rekli da mora da se menja komplet.Zvao sam i Mobis koji je ovlasceni servis za Alcatel ali devojka koja se javila nije znala nista da mi kaze,cak ni cenu zamene komplet displeja.Navodno moram da posaljem telefon njima pa ce mu njene kolege javiti.

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Dymatize »

Ipad 3 je u pitanju

pre mesec dana je krenuo da mi se desava problem, naime kad prikljucim ipad na punjac nista se ne desava, isto se desava i kada ga prikljuckm na komp
onda probam jos par puta, izvadim punjac iz struje, opet ubodem u ipad i onda proradi

nekom logikom, posto se ti prekidi odnosno ne prekidi vec 'neprepoznavanje' desava i na kompu problem nije u adapteru vec u kablu ili ipadu ...
ono sto mi je cudno je sto kad vec jednom 'proradi' probam da mrdam kabl jer mozda ima neki prekid u njemu ali on nastavlja da puni pa me zanima da li imate mozda neku ideju sta bi moglo da bude

pod garancijom je ali bi izbegao da ga saljem jer sam cuo da popravke mogu da traju i po nekoliko meseci

Nikola58
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 20. Avg 2013. 22:41
:: Galaxy S3
:: Iphon 5

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Nikola58 »

Posle prvog punjenja koliko treba bateriji da se formira ???

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Servisiranje-pitajte

Post od m@c|-|oR »

Nikola58, iščitaj pažljivo ovu temu http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?t=1595
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Servisiranje-pitajte

Post od user8 »

Sestra izbrisala sve slike sa Samsung galaxy tab 2. Posto glupavi software nema usb mass storage ne mogu koristiti windows programe za povrat podataka, jer komp ne prepoznaje tablet kao disk.
Postoje programi za android recovery koji se instaliraju na komp ali ni jedan nije besplatan.

Moze neki savet kako vratiti slike?
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Servisiranje-pitajte

Post od m@c|-|oR »

Evo ovako...
Prestolonaslednica je bila zaključala svoj ZTE Atlas (Telenor Touch nešto) lock screen pattern-om. I zaboravila ga. I sad telefon misli da je zaključan i može da se otključa samo google username-om i password-om.
Ali...
Ona je u međuvremenu menjala password preko Google naloga i sad ne zna koji je :wacko: :shock: :o :blinky:
Problem koji se pojavio u poslednje vreme je da ne radi wifi, pa ne može da se poveže na google i proveri lozinku. A, pošto ima prepaid broj, isključen je mobile data. :(
Verovatno je USB debugging isključen.
U fastboot ne mogu da uđem, jer je telefon sa Telenor-a i ima neki njihov bootloader.
Hoću samo da uradim prokleti Factory Reset!!!!!
Neka ideja?
Svaki predlog je dobrodošao!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Servisiranje-pitajte

Post od toda81 »

Svuda sam na netu trazio bateriju za Huawei G6608 i nigde je nemaju. Da li mozda neko ima neki predlog gde je mogu naci?
Note IV N9100 dual

vizla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 23:10
:: iPhone 5s
:: Nokia 515
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Servisiranje-pitajte

Post od vizla »

toda81,
jesi probao u ovlascenom servisu?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Servisiranje-pitajte

Post od toda81 »

Nasao sam neke brojeve telefona i cini mi se i od njih i nista. Svi servisu kazu da nikako da dobiju nista od glavnog dobavljaca.
Note IV N9100 dual

derea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 20. Maj 2014. 10:28
:: samsung s2
:: nokia 6630

Re: Servisiranje-pitajte

Post od derea »

Pozdrav svima
Kupio sam samsung s2 pre tri dana(telefon je iz mts),na njemu je bio instaliran oficijalni update 4.1.2... danas sam ga resetovo iz setingsa... telefon se upali,kad na pocetnom ekranu zuti trougao.. prilikom pocetnog podesavanja,tel se restartuje i takoreci zamrzne na logo samsung... uradim reset,wipe,izvadim bateriju ista stvar,samo sad obicno posle zutog trougla odma predje na logo samsung i tu stoji dok ima baterije... ima li neko predstavu sta se desilo,prethodni jedini vlasnik kaze da tel nije rutovo... surfujuci po netu navodno resenje je da skinem samsung driver da pc prepozna telefon,skinem odin 1.85 i odgovarajuci firmware,odem u download mode,prikacim tel na pc,odin ga prepozna itd..
Interesuje me da li je ovo pravo resenje i koji je odgovarajuci oficijalni firmware i kernel... izvinjavam se ako vec ima resenje na forumu.al prevelik je za citanje... Hvala unapred

vizla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 23:10
:: iPhone 5s
:: Nokia 515
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Servisiranje-pitajte

Post od vizla »

derea,
Zuti trougao je znak da je telefon rutovan. Verovatno je neko to uradio da bi ga otkljucao. Skini originalni firmware 4.1.2 za mts mrezu (PDA: I9100XWLSD CSC: I9100OXFLS1 MODEM: I9100XXLS8) i isflesuj preko ODIN-a. Nakon toga iz recovery-a uradi wipe cach i factory reset. Ako ne upali odnesi telefon u servis...
Pozdrav

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Servisiranje-pitajte

Post od toda81 »

Najbolje ti je da uradis ovo sto si vec napisao. Lepo skines odin i odes na sammobile i skines softwer za tvoj telefon, za mts mrezu. Obicno bude spakovan u rar fajlu i zato ga extraktujes. Onda vidi sta se sve nalazi unutra pa napisi ovde da bi ti rekli gde koji fajl ubacujes u odinu. Naravno pre svega moras da instaliras samsung kies da bi odin prepoznao telefon kada udjes u download mod
Note IV N9100 dual

derea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 20. Maj 2014. 10:28
:: samsung s2
:: nokia 6630

Re: Servisiranje-pitajte

Post od derea »

Hvala na odgovorima... skino sam sa sammobile firmware I9100XWLSD_I9100OXFLS1(4.1.2) odradio ceo postupak i telefon sad radi kako treba... ako mogu da pitam u vezi kamere,nekako slike ko da imaju previse svetlosti... jel imao neko takav problem i kako ga resio npr neki program koji malo poboljsa kameru il se to resava u podesavanju kamere... il je kamera jednostavno takva... nemam pored sebe drugi S2 da uporedim al cini mi se da fotografije sa neta slikane sa s2 malcice kvalitetnije... Jos jednom Hvala

vizla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 23:10
:: iPhone 5s
:: Nokia 515
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Servisiranje-pitajte

Post od vizla »

Proveri u podesavanjima kamere da li ti je ekspozicija na nuli (exposure value). I proveri da nema nekih fizickih ostecenja na socivu ili staklu kamere...
Pozdrav

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

derea,

Staklo kamere je matiralo,ili izguljeno,na prvi pogled neces primetiti zagledaj se malo bolje i videces kako je mutno.

Pozz

derea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 20. Maj 2014. 10:28
:: samsung s2
:: nokia 6630

Re: Servisiranje-pitajte

Post od derea »

Podesavanja su ok,ali mislim da ste u pravi za staklo,kad malo bolje pogledam na svetlosti,jeste staklo kamere izgrebano,eventualno matiralo... Ima li nekog resenja

vizla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 23:10
:: iPhone 5s
:: Nokia 515
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Servisiranje-pitajte

Post od vizla »

Najbolje resenje je da zamenis staklo ili ceo zadnji deo maske. Vidjao sam i da ljudi skidaju to zastitno staklo ali onda moze da se osteti ili isprlja socivo kamere...

derea
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 20. Maj 2014. 10:28
:: samsung s2
:: nokia 6630

Re: Servisiranje-pitajte

Post od derea »

Ok hvala ti... pokusacu da nadjem negde orginalno staklo i da zamenim sam,imam odgovarajuci srafciger... prvo resenje koje sam nasao je da odem kod casovnicara da ispolira,mada moguce kad ispolira da ce da skine zastitni premaz(ako postoji),i da ce posle vrlo brzo da se vrati na staro il da bude gore...

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje-pitajte

Post od servis.kompa »

Nije to nikakvo staklo, to i jeste najveci problem, vec parce plastike koje se vrlo lako ismirgla i eto problema

Odgovori