Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
luther
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2014. 00:31
:: Nokia Lumia 920

Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

Post od luther »

Puklo je staklo, ali je LCD citav. Problem je sto niko u Srbiji nece da zameni samo staklo (digitizer glass), vec samo u paketu sa LCD-om, a to kosta kao pola telefona. Ima li smisla da nas serviseri ovako tretiraju? Ovlasceni servis trazi 22000 din (!!!) i takodje ne menjaju samo staklo, vec ceo komlet. Da li je neko imao ikustvo sa ovim?
Narucio sam staklo iz UK i ocekujem svaki dan da stigne, ali niko nece da mi zameni. Samo u jednom servisu traze 50e!!! Moje staklo, moje sve, njegovih sat vremena 50e?!!! Zastop svi tvrde da se ne menja staklo kad na YT ima gomila snimaka, a ebay prepun oglasa? Sta se desava ako nekome rikne digitizer? Menjaju ceo komplet iako je LCD ispravan? Katastrofa.
Moze li neko da mi da korisnu informaciju po ovom pitanju? Tnx unapred.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

Post od drgrga »

luther,

Naravno da nece, objasnjenje je vrlo prosto :
- Preveliki rizik da pukne lcd i da onda on mora da ti kupuje pomenuti komplet
- I ako uspe da se zameni,to nikad nije to,veruj mi
- Na youtube-u ima snimak i kako covek pali sijalicu od 60w na produzni kabl a nije ga ukljucio u struju.

To sto nece niko da zameni je samo stvar poslovnosti i politike firme/servisa i to treba postovati jer on snosi svu odgovornost za vas skupi uredjaj.

Pozdrav,

luther
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2014. 00:31
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

Post od luther »

Da, sa tim sto sam preuzeo odgovornost na sebe u slucaju da pukne LCD. Svestan sam da prilikom zagrevanja i skidanja stakla moze doci do pucanja LCD-a i spreman sam da taj rizik preuzmem, naravno uz moje prisustvo prilikom rada tek da se uverim da je dao sve od sebe.
Sto se tice snimka na YT, ima ih nekoliko i kod svakog je princip potpuno isti. Takodje, autori tih snimaka imaju na desetine drugih tutorijala prilikom popravke telefona, tako da nije u pitanju neka zajebancija.
Cak i da je sve tako kao sto tvrde, da mora komplet da se menja, sta sa onima kojima se pokvari digitizer? Znaci umesto da se zameni samo digitizer (na ebay od 7$ do 30$), mora da se menja i LCD iako je ispravan, a komplet kosta od 75e pa sve do 22000 din u Nokia servisu.
Kako god, narucio sam digitizer iz UK za celih 20e sa postarinom, u narednih 3-4 dana bi trebalo da stigne, a onda cu sam po onom snimku pa sta bude.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

Post od drgrga »

luther,

Radi sta god hoces telefon je tvoj,ali ako nemas iskustva u tome nemoj po snimku ni pocinjati.
Sto se tice onih kome se pokvari digitajzer a sve je zajedno ili ti slepljeno UV lepkom, ja isto kazem da to mora zajedno i kazem cenu dela sa ugradnjom.Kod modela gde je digitajzer odvojen kazem da moze da se zameni samo digitajzer.Naravno digitajzer je moj,moja je odgovornost i moja je GARANCIJA.
Imam u servisu jedan 720 koji je covek (inace iz Amerike) sam menjao i mogu ti pokazati sliku na cega lici sve to,a pri tom i ne radi....a prosli mu je bio naprsao,ali je ipak radio.....

pozdrav

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

Post od servis.kompa »

luther,

Kazes izaci ce te staklo 20e, spreman si da platis 50e za zamenu i jos si spreman da snosis odgovornost za lom lcd-a ako do njega dodje. Kazes uslov je da ti budes prisutan dok se menja? Bas bih volio da vidim servisera koji ce ti dozvoliti da mu sedis nad glavom dok se on time bavi.

Ta tvoja investicija dodje 70e uz mnogo rizika da pukne lcd, da ne izgleda bas najbolje kada se odradi i slicno.

A za 80e se moze zameniti sve u kompletu i da te glava ne boli.

Sav taj rizik za 10e? Mislis da se isplati?

Niko ne tvrdi da mora sve da se menja nego da je to jedino logicno.

Druga je stvar sa telefonima gde zamena kompleta kosta 150e a staklo se menja pet puta lakse.

luther
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2014. 00:31
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

Post od luther »

Ne, traze mi 50e za zamenu, ali nemam nameru da toliko platim jer me kosta 75e zamena kompleta sa sve rukama.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 19. Avg 2014. 17:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lunia 920 polomljeno staklo display-a

Post od Baraba »

Za zamenu stakla koje ti donosiš košta te 50e (plus staklo koje si ti platio)?
Za zamenu kompleta kako si napisao (računam da je to staklo i displej) koša te 75e?
Wtf? To mi nije logično. A zašto ne menjaš onda ceo komplet kada je takva cena? Što se cimati i naručivati... onda juriti ko samo menja stako, nađeš ko menja a ono cena :blinky:

Odgovori