LG L5 E610

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Gago2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 15:07
:: Nokia N73

LG L5 E610

Post od Gago2 »

Kupio sam pre neki dan polovni telefon LG L5 i kada sam ga isporbavao prilikom kupovine sve je bilo OK.

Ali sad se pojavljuje nekoliko problema, pa me zanima sta ciniti...
Npr nije neki problem, ali ne znam zbog cega se javlja da na Foursquare ulazi samo preko WI FI-ja, a preko mobilne mreze nece? Face radi i sa jednom i sa drugom konekcijom, ali ovo nece. Gledao sam podesavanja u okviru Foursquera, ali nigde nisam nasao nesto sto bi moglo da utice na to...

Kada se pritisne dugme HOME prebaci na pocetni ekran, ali treba vremena dok se ikonice ucitaju...

Poceo je pomalo i da izlazi iz aplikacija tipa Viber, ali mi se to desavalo i na nekim prethodnim androidima...

I poslednje, najvaznije, u okviru oznake za softver mi pise i broj 2012-6, pa posto sam mislio da je to zastarela verzija softvera, skinuo sam PC Suite i kada skeniram da se vidi da li ima updateva, izbaci mi da NEMAM DOVOLJNO MEMORIJE NA KOMPJUTERU :| A imam 12Gb i 20 GB na drugoj particiji..

Ako neko zna resenja ovih problema, bio bih jako zahvalan...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG L5 E610

Post od Coni »

Viber puca zbog memorije, loš menadžment rama.... Isto za učitavanje ikonica, izbaci default home iz rama... Skini nova launcher npr. i koristi njega. Foursquare - pojma nemam. Za softver i komp takodje, ali mislim da je to jedan jedini softver, nema novijeg, tako da nije ni bitno. Neka me vlasnici tog modela isprave akp grešim.

Gago2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 15:07
:: Nokia N73

Re: LG L5 E610

Post od Gago2 »

A kako se radi to izbacivanje iz rama? Iskreno nikada nisam ni cuo za tako nesto :oops:

Sad videh sta je nova launcher, pa cu njega skinuti...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG L5 E610

Post od Coni »

Ne ne, njega sistem izbaci iz rama, ne ti da ga izbacuješ, loše sam se izrazio...

Gago2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 15:07
:: Nokia N73

Re: LG L5 E610

Post od Gago2 »

Koliko sam shvatio, ti mislis da ce nova laucher da sredi to izbacivanje iz aplikacija? :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG L5 E610

Post od Coni »

Nećeš viđati to ponovno iscrtavanje ikonica... A za Viber, jedino da probaš da izbrišeš nešto poput facebooka, messangera... Nešto što ne koristiš a radi u pozadini.

Gago2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 15:07
:: Nokia N73

Re: LG L5 E610

Post od Gago2 »

To je curin telefon, ali mi lakse da pisem u svoje ime, ne znam kako ce se odreci bilo koje te aplikacije :roll:

A da li bi fabricki reset pomogao nesto? Sta bih time dobio, a sta izgubio?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG L5 E610

Post od Coni »

Pa bolje bi bilo u početku alj nije dugoročno rešenje... Jednostavno, slab model, malo rama... Ista priča kao i mom ortaku sa L7, kad je disable-ovao fb i messanger telefon je oživeo. Postoji i opcija da se uradi root pa neki custom rom, koji ima lakši i brži sistem (cm9 npr.)

Gago2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 15:07
:: Nokia N73

Re: LG L5 E610

Post od Gago2 »

Pa nemoguce da je to slabiji telefon od Xperie Tipo st21i koju imam ja i koja ima sve sto ima ona osim Foursquarea i jos nekih igrica i ne blokira kao njen...

Ona osim Facea, Vibera, Foursquarea i jos neke aplikacije za uredjivanje slika nista nije dodatno skidala...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG L5 E610

Post od Coni »

Uglavnom, neki softverski problem. Jer proizvođači modifikuju softver, neko bolje neko losije... Ajde neka obriše te zahtevne aplikacije, fb i messanger na nekoliko sati i vidi da lo viber puca... Kao test.

Odgovori