Dzojstik za Samsung SGH-Z130

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Dzojstik za Samsung SGH-Z130

Post od miljex »

Ustvari ova tema bi se trebala zvati "gdje naći" :smutny:
Problem je ovakav: treba mi dzojstik za Samsung SGH-Z130, to je onaj model sa rotirajućim displejom, stariji članovi foruma znaju da ja prodajem mobilne telefone, ali ovaj telefon je očev zato mi je toliko bitno da ga popravim, čovjek je stariji, navikao je na njega, nije problem da mu dam drugi telefon ali neće :chytry: , a ja naprosto p.....im kad ne mogu da ga popravim.
U Banja Luci ga nema, provjereno jer je to moj teren, u Zagrebu sam tražio dva dana i ništa, ako neko zna gdje ima nek mi javi pa ću naći nekog da to pokupi, vjerujem da bi moglo biti u Beogradu.

Ukoliko neko zna neki drugi dzojstik koji odgovara ili način da ga popravim nek javi.

Inače telefon mu je ispao i pao na ćošak neke stolice, pogodio direkt u dzojstik i naprosto ga uništio. Dok je dzojstik priključen telefon je kao lud, ulazi u menije, tipke ne rade i sl. tako da sam pomislio da je nešto drugo u pitanju, ali kad sam ga izvadio telefon radi normalno, a u meni se može ući i kretati uz pomoć tastature kao i kod svakog drugog Samsunga, sve radi normalno.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miljex, pa gde si kućo stara! :wink:

Jesi li probao da uđeš u crevca džojstiku, da li je moguće da se otvori i sredi iznutra? Koliko sam te razumeo, on je nabijen i pritiska više kontakata istovremeno. Ako nije ništa polomljeno (mada si rekao da je "naprosto uništen"), možda bi mogao da se "izvuče"?

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Miškoni dobro si me shvatio, to jest jedan problem, ali on reaguje i kad ga ne diram, kad mrdam telefon, kad uđem u meni telefon sam nastavi da ulazi u meni, ostale tipke ne rade kako treba, pola tastature prestane da radi, recimo desna tipka za ulazak u kontakte prvo neće pa onda hoće, pa kad otvori kontakte sam luduje po njima tako da sam malo zbunjen, jer kad izvadim džojstik sve radi kako treba.

Inače ja radim samo softver, hardver mi nije jača strana

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa da, znači da pritiska bar 2-3 (možda i svih 5) kontakta istovremeno i zbog toga prestane da reaguje ostatak tastature. Jer ako mu zadaš da istovremeno ide gore, dole, levo i da uđe u imenik, logično je da će se pogubiti. Ne znam šta da ti kažem, ja bih se upustio u rasturanje džojstika, svakako je zeznut pa nemaš šta da izgubiš a možda uspeš da ga središ... ;)

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Našao sam jedan polovan z130 možda ga dogovorim za neki minimalac, vidjeću, hvala :)

Odgovori