Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

mislila bih da sam je u pretrazi koju sam odradila nasla :)
znam da je ovde obicaj da se dele packe ako neko pogresi makar i u nijansi gde postavlja pitanje, ali ipak treba praviti razliku izmedju clanova koji ucine napor i ne uspeju (jer prosto nisu redovni i ne snalaze se ovde kao po dzepu) i korisnika koje nije briga gde i sta pisu u random stilu :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Oljica, pa ovo nije bila packa i ne znam kad si to videla?!? :unsure: Naš cilj je da u ovakvim situacijama uputimo nekoga na temu gde će pre dobiti odgovor i kako bi se na Forumu u okviru tema nalazili srodni odgovori i pitanja kako bi i ubuduće članovima bilo lakše da se snađu...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

francy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 05. Feb 2009. 22:40
Kontakt:

Post od francy »

Pozz dobri ljudi :)
Naime, uzeh SE XperiuPro pre nepunih mesec dana, i pre par dana prebacivao neke slike sa njega na neku Nokiu i tu mi se moj fon totalno ublokira(prebacivao slike,uplovdove neke druge kod devojke na fb)... i nisam mogao nikako da ga ugasim... pa primenio postupak vadjenja baterije... posto vrati bat. i upali, fon bio dosao do onog gde pise sony ericsson i restartuje se... nikako da se upali... i ostavi ga ja tako preko noci sa izvadjenom bat... ujutru ga upali ALI sad imam problem... desava se da s vremena na vreme odradi tel sam restart, ili da pise da mora neke app da ugasi(nasilno(neki moxier pro))...
e sad mene zanima dal neko imao slican problem ?
ili dal moze neko da pomogne...
unapred hvala...
N95 8GB + k750i + MP3 4GB + 5800 + SE XperiaPRO ... sta jos fali ? :D :)

DNK_zero
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 15. Sep 2009. 14:17

Post od DNK_zero »

Pozdrav, interesuje me psto imam 2 E250 kojima je otisao flet, gde mogu da kupim neki najjeftiniji i koliko bi to kostalo, i imam blekberi 8300 kojem je otisla kuglica, gde to moze da se nadje ? Hvala unapred :roll:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

DNK_zero, jedan moj rodjak je imao e250 i zamena fleta je kostala 1500 din. kod majstora.
Nazalost taj flet je trajao mnogo krace nego prvi original, oko 10 meseci.

Mladja014
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 04. Maj 2011. 20:42

Post od Mladja014 »

Pozdrav drugari, imam problem sa mozda vec prevazidjenom nokiom 6300, ali mi sluzi kao drugi telefon i ne bih ga menjao. Elem, desava se sledece - posle nekog vremena samo se iskrivi slika na displeju i displej pobeli! I tako stoji dok se ne ugasi telefon! E sad, ja sam flesovao u kucnoj radinosti, ali nista se nije promenilo. Ako ima neko ideju sta bi moglo biti, neka pomaga!!!

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

deksicom napisao:DNK_zero, jedan moj rodjak je imao e250 i zamena fleta je kostala 1500 din. kod majstora.
Nazalost taj flet je trajao mnogo krace nego prvi original, oko 10 meseci.
Ja na primer naplacujem ORIGINALNI flet 1500 dinara i niti jedan se nije vratio dan-danas, a ima ih koji su menjani pre par godina.

Tako da o ceni i originalnosti ne treba puno pricati !

Mnogi naplacuju 1500 a u tu cenu ulazi jeftina kopija fleta i velika zarada. Kod originalnog fleta za taj model ide ORIGINAL flet i mala zarada = zadovoljna musterija !

pozz.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Mladja014,

Imam ideju...kvar je hardwerske prirode ili ti crk'o je emmi filter LCD-a(mozda i oba).Moraces u neki bolje opremljen servis koji ce ti to resiti a ne zaleciti :uhuh: .Sto se tice cene ne znam,kod mene je 10 evra sa garancijom na isto koliko zelis :) pozz

DNK_zero
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 15. Sep 2009. 14:17

Post od DNK_zero »

Hvala ljudi, a ova kuglica za blekberi ? On bi bzv stoji vec pola godine samo ubacim bateriju i napunim ga nije imalo po kgu pa rekoh dal zna neko ?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

cyber_vrbas, epa eto ja nisam imao srecu da odnesem kod nekog majstora kao sto si ti.
Ma svakakvih majstora ima, ali stacemo to nam je ali i svaki majstor treba paziti da to sve neko posmatra i sto se neplati na mostu na cupriji je uhaha skuplje.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

DNK_zero,

Da pogledam u delovima pa ti javljam da li imam za njega......javljam.... pozz

kosmonaut
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2012. 20:48

Post od kosmonaut »

Imam sony ericsson t715. E sad imao sam tu nesrecu da se prekjuce okliznem i padnem po ovom snegu na ulici i pri tom propisno lupim mobilnim o beton. E od tad stalno imam poruku na ekranu: Insert SIM card, or to view a demo of this phone first, press Demo. Kartica radi u drugom telefonu tako da izgleda nije do nje, dok druge kartice u t715 ne rade. Posto nisam bas upucen u mobilne telefone, sta to moze da bude i sta je najbolje da se uradi

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@kosmonaut, ono sto mozes ti sam da uradis je da vidis kako stoje pinovi na lezistu za sim karticu i metalni poklopac kako leze, to je hardverski kvar, samo je pitanje dal nije doslo do hladnog lema ili iskrivljenja drzaca za sim i slicno..

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Post od nenad.fil »

BB Bold 9700 upao u WC solju.Ima li mu spasa? Koliko bi kostalo da se osposobi? Pitam za drugaricu jer ga je vec nosila kod nekog ali on hoce da joj menja neki deo na maticnoj ploci...

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

pozdrav,

da li je moguce dekodirati Sony Ericsson arc S vezan za telenor i koja bi bila cena te usluge?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Oljica,

Da,moguce je,cena varira od servisa do servisa i od mesta do mesta ali u globalu nekih 20-30 eur, pozz

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Imam utisak da mi senzor za rotaciju slabije radi od skoro. HTC Hero je u pitanju. Da li se to moze menjati i koliko bi kostalo? Mozda se vise isplati da menjam telefon?

Pozdrav

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Imam telefon koji radi sa MTS i Telenor ali ne radi sa VIP karticom :|
Da li mu ima pomoci, dekodiranje?
Model je Samsung L770, http://www.fonearena.com/blog/925/samsung-l770.html
Uzet u MTSu pre 4 godine.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

AquaZX,

pa malo je nemoguce da radi na dve razlicite mreze a da je kodiran.....Proveri ti to dobro,ako je uzet u MTS-u moze da radi samo sa 064,065,066 karticama !!!! Sve druge ne mogu !!!!
U tom slucaju se moze dekodirati,da radi na svim mrezama sveta,potrebno je da ga odneses u neki servis da bi ga dekodirali...ocekivana cena je oko 500 dinara.....pozz

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Post od cvoruga »

Pozz svima

mob je HTC Wildfire S,ispadne mi jutros u sneg i oguli se maskica :x .
Može li da se zameni,koliko košta i gde bih mogao to da odradim?

Zahvaljujem

Odgovori