Samsung t500 sta je u pitanju

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
lelica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 30. Apr 2006. 00:39

Samsung t500 sta je u pitanju

Post od lelica »

da li neko zna sta je u pitanju kad na samsungu t500 (tel. na preklop) ne radi unutrasnji ekran a radi spoljasnji, mali. Telefon radi, moze da poziva

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Moguce da je pocheo da ti crkava flet kabl...Odnesi ga u servis da pogledaju. 8)

TechnoGroup
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 25. Jan 2008. 07:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: sta je u pitanju

Post od TechnoGroup »

lelica
Moguce dve stvari

1. flet kabala sto je najverovatnije
2. moguce da ti je napuko displej mada to je mala verovatnoca po tovjoj prici

Ukoliko te interesuje servis za ovaj telefon kontaktiraj me na mejl ili na icq

Pozzzz
TechoGroup

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

lelica, otishao ti je flet.
Skupa (da prostis) zajebancija za taj telefon.
Ako telefon ima sentimentalnu vrednost, pa se ipak odlucis da menjas flet, zahtevaj od servisera da ti stavljaju iskljucivo original flet, da ti u ni jednom slucaju ne stavljaju kineske fletove.
Ako ti naplacuju menjanje fleta 10-ak evra, znaj da je flet kinez.Kinezi crkavaju posle maximum 2 meseca. Ali ljudima uglavnom crkavaju posle 3 nedelje do mesec dana.
Ta popravka, sa original flet kablom trebalo bi da te kota od 25-35(mozda negde cak i 40)eur.
Ako neko zna za jeftinije, neka se oglasi.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

cebzab, razlika izmedju originalnog i kineskog fleta je smeshna koliko ja znam, par evra...

Pa zato ne znam odakle tebi tolika razlika u ceni popravke?

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Dexter, Zato sto na kineze se ne daje garancija, a na ovo se daje.
I nije razlika izmedju originala i kineza par evra, nego izmedju dobrog fusha i kineza.
A original, ako uopste uspe da se locira, kosta dosta.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

cebzab, ja bih pre rekao da je u pitanju koliko je serviser raspolozen da se ugradi u cenu...:wink:

Serviser ti da garanciju za flet kabl?!Da nije sluchajno 50.000 otvaranja/zatvaranja? :D

Za neke popularne modele originalan flet je oko 6-10e da kazesh...Znachi sve ostalo ide za ruke...

A i za koliko ce da ti crkne zavisi i od telefona....Na e700 je flet odlazio svakih 6 meseci iako je bio original...

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

@Dexter

Kad se budes dobro nadisao fluksa i potrosio kilometre tinol zice,onda dodji i pametuj ovde !!!!!
Gde je to Original flet 6-10 evra ? Lepo ti je kolega napisao da je to samo A klasa koju nase veleprodaje prodaju kao ORIGINAL.

Drugo........nema TEZEG i RIZICNIJEG telefona za menjanje fleta od pomenutog(doduse tu je vrlo blizu i S300).....

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

drgrga, kao prvo mi smo vec daleko odmakli od T500...Prichamo samo o flet kablu sada...

Ja poshtujem tvoj rad ali NE MOZESH da kazesh da se ne ugradjujete u cenu po volji!

Iz tvojih postova sam zakljuchio da si poshten itd., ali to ne vazi za sve servisere i to dobro znash!

Zato nemoj tako da napadash i da budesh drzak!

Jel si ugradjivao original flet u svom servisu?Jel si dao nekom garanciju na flet i koliko to?

Nashao sam original fletove na zapadu kad sam bio, naravno na crno, nisam neki serviser pa sad da mogu da tvrdim da su 100% original ali svakako nisu fushare kao ovde...

I za kraj, shta filozofirate toliko?!

Devojka je trazila pomoc, realno je da nece da daje toliko para za popravku tog starog telefona i da ce joj najverovatnije ugraditi kineski flet u servisu samim tim ne znam zashto joj kolega pricha te cifre a i sam je rekao da se original, teshko locira....


Zato recite realnu cifru i kraj priche....

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

@Dexter

Cena zamene fleta kod mene(sa mojim fletom),za telefone tog tipa,gde se opet napominjem ulaze veliki trud i rad i gde je jako veliki rizik je 30 eura.

Garancija na sve fletove koje ugradjujem je 3 meseca.Ako mislite da je to malo,procitajte garanciju bilo kod prodavca i videcete da na flet kabl UOPSTE i ne daju garanciju !!!!!


Zasto je ta cena.......


Zato sto uvek uzimam prazne fletove(bez elemenata),jer su se pokazali kao najbolji,skidam sve elemente sa postojeceg i prebacujem na novi flet.Otprilike kod E700,T500,S300 itd..... ima da se prebaci oko 40-50 komada,sto otpora,sto kondenzatora,sto drugih elemenata....
Elem skinuti displeje bez ostecenja,pravi je zanat i veruj mi da vecina "servisera",ne sme ni da pomisli na to....o tom riziku pricam.....

Na kraju se svi spojevi....lemovi pod mikroskopom prekontrolisu...nekad i lemim pod njim

Dakle nisam ni malo drzak,ali ajde dajte malo postovanja prema ovome sto radimo i nemojte misliti da je sve tako lako kao sto izgleda.Cenite malo i neciji RAD.

Toliko

TechnoGroup
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 25. Jan 2008. 07:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od TechnoGroup »

Brate grga zar mislis da ce neko razumeti i ceniti to sto si ti napisao???

Brate pun je Beograd a verujem i Indjija pilicara koji ce se naci pametni i pricati o nekim stvarima i to ne iz iskustva vec iz price koju su culi od nekog...

Poz

Odgovori