Nemam mrezu. . pomoc?

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
stefan2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2009. 15:31

Nemam mrezu. . pomoc?

Post od stefan2000 »

Pre mesec dana sam dobio telefon G900 i sve funkcionisalo dobro ,kad.. juče je nestala mreza i pokusao sam sve:da manuelno tražim mrezu automatski,sa 3g obična gsm i ništa.Ubaqcio sam u 2 dve kartice i opet ista situacija.Da li je neko imao slično iskustvo i koji kvar može da bude?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

stefan2000, koji G900 je u pitanju? SE G900 ili Toshiba G900? :roll:

Probaj prvo update softvera, ako ostane isti problem onda ti je verovatno "otisla" antena za prijem signala. ;)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

stefan2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2009. 15:31

Post od stefan2000 »

SE G900.Pokazuje signal ali mi je precrtana slusalica.Imam 2 obavestenja kada pokusavam da zovem:!nema mreze a 2 je da kontaktiram opertera i da je problem do kartice.Stavio sam 2 karticu i isti problem.Telefon je bio 2 dana kod jednog "drugara"Da li je on mogao nekako da ga namerno pokvari.Gde se nalazi glavni reset na G900?Jel mogu sam preko neta da izvrsim update softvera?Ej Hvala ti na odgovoru

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

stefan200, settings/general/master reset. Ako to ne upali probaj preko SEUS-a da uradis update. :wink:


Sta ti se desava kad kliknes na tu precrtanu slusalicu? :roll:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Kad ce neki ljudi da shvate da se sve na ovom svetu nemoze resiti restima,update-ima softvera itd.....

pravac servis,da se vidi ima li spasa......mada sumnjam....
Nikakva antena nego mucenje oko trazenja sta je riknulo na RF delu..

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Ta precrtana slusalica verovatno znaci "calls barred" a kad zajedno pokazuje jacinu signala i precrtanu slusalicu obicno znaci da je neko prijavio da je telefon ukraden ili je zakljucan za neku mrezu (mada onda obicno pise i "invalid sim" ili sl) i jos nekim slucajevima.Proveri u servisnom meniju da nije zakljucan i proveri kod "prijatelja" da "slucajno" nije prijavio da mu je ukraden telefon.Moguce da je u pitanju i neki kvar ali tada obicno ne prikazuje ni jacinu signala.Takodje,moguce je i da nije on kriv-jednostavno,neko je nekada negde prijavio da je taj telefon ukraden,taj podatak je njegov operater imao (a tvoj nije) i kada je stavio svoju karticu...PS: nemoj davati telefon "drugarima".

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

drgrga ja sam do sad uspevao da 85% problema resim sam i sa softwerom i slicnim programima a da sam uvek nosio mob u servis ne bi imao pare za leba ...barem ja ne bih....prema tome prvo pokusamo da resimo stvari softwerskim putem ili kako vec znamo a onda idemo u servis.Tako da stefane i ja ti predlazem jedan flesh softwera ili hard reset pre nego sto ga odneses u servis. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

dimi89,

Pa vidi iz iskustva od celih deset godina,napamet znam kod skoro svakog modela sta se desava i da li da coveku brisem sve podatke bez veze i da opet ne dobijem nista......ili da se odmah hvatam srafcigera. 8)

Isto tako imam svaki dan likove kojima ispadne telefon,izgubi neku funkciju i onda dodje i kaze da je to do softwera......dajte ljudi i malo logike u svemu....


pozz

stefan2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2009. 15:31

Post od stefan2000 »

Telefon je ukraden i kazu mi da vise ne mogu da ga koristim u ovoj zemlji vec samo u stranoj i sa 2 operaterima.Da li moze da se telefon nekako namesti da mogu da ga koristim i u ovoj zemlji?

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Sve sto je zakljucano moze i da se otkljuca,pitanje je koliko ti se isplati da se zezas sa zvanicno ukradenim telefonom-to se ipak vodi kao krivicno delo.

stefan2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2009. 15:31

Post od stefan2000 »

Ma nisam ga ja ukrao vec sam zrtva u celoj prici.Kako da resim ovaj problem? :?Pomoc

Izmenio:gameforce:Najstrožije zabranjena dopuna raznim karakterima!Sledeći put brisanje bez upozorenja
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

stefan2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2009. 15:31

Post od stefan2000 »

Ma kupio sam ga od jednog poznanika,mada je to sad manje bitno.Kako da ga ja osposobim da mogu da se sluzima sa telefonom?Da li da ga flesujem,sta da radim ?

ProfiTel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pon, 16. Mar 2009. 15:27
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od ProfiTel »

malo je cudna cela tvoja prica,prvo mreza,onda ukraden...
sta da radis?
da ga odneses u neki dobar servis... npr.

sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

Cudna prica al ae..Kao sto rece drgrga ljudi ne resava se sve flash-om,resetom itd..ima tu hardverskih problema..Tako da resenje tvog problema se servis...

Odgovori