Nokia 3510i i cudne baterije

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Nokia 3510i i cudne baterije

Post od sensys »

Poznavaoci pomagajte.

Imam Nokiu 3510i i to dva komada i dva njihova punjaca. Oba telefona su godinama umereno koriscena, drzani u futrolici, bez ispadanja i polivanja vodom. U jednom je originalna baterija dobijena prilikom kupovine telefona (made in Hungary), u drugom je baterija kupljena pre pola godine u prodavnici.

Problem je sto oba telefona posle punjenja imaju na indikatoru da su baterije full napunjene ali prilikom pozivanja ili primanja poziva nakratko se pojavi upozorenje "baterija je skoro prazna" i telefon se ugasi.

Oba telefona sam pazljivo rasklopio, ocistio detaljno alkoholom i stapicima za usi, malo kontakt spreja (pravog, ne wd40). Isto to na baterijama i kod prikljucka za punjenje.

Rezultat nikakav ili jedva primetan, moze biti da nesto bolje rade, prime poziv par puta posle isto, nisam bas siguran. Punim ih jedanput dnevno.

E, sad ono najinteresantnije: Uzmem ja obe baterije za koje telefon kaze da su "skoro prazne" i prikljucim ih pojedinacno na obicne sijalice iz baterijske lampe 3V (koja nije zanemarljiv potrosac). Sa originalnom baterijom sija punom snagom jos puna 2 sata!!! Ova druga baterija izdrzi nekih 90-100 munuta!Mereno unimerom sve izgleda OK.

O cemu se radi?
Hvala.

oscar1980
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 09:47

Post od oscar1980 »

Baterije su ti loše,ništa drugo. Svaki proizvod ima rok trajanja,tako i baterije... :) :) Kupi drugu bateriju :) :)

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

sensys napisao:u drugom je baterija kupljena pre pola godine u prodavnici.
Da ali vec rekoh da sam kupio.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

sensys,

Telefon vuce vise struje nego sto je normalno...
Ako ti se desava uvek u pozivu,riknuo je PA odnosno izlazni stepen....Servis.

pozz

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Prvi konkretan odgovor, bravo. I u pozivu i kad primam poziv, zvoni normalno a kad pritisnem zeleno izadje na trenutak natpis da je baterija skoro prazna i gasi se.

Ali zar na oba telefona isti kvar. Bas sam baksuz ako je to. Koliko bi iznela popravka (recimo da je taj deo u pitanju) i da li se vredi upustati u to?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

sensys,

Pa vidi ovako,da bi potpuno bio siguran da je to,potrebno je osnovno znanje iz elektronike i unimer.
Izmeri se struja koju telefon vuce u stand-by to jest kada je u mrezi(treba da bude zavisno od modela oko 50 mA),a onda se okrene neki broj i izmeri koliko sada vuce.Ako povuce oko 400-500 mA onda je to-to SIGURNO,nijedna baterija to ne moze izdrzati.....

Da li je isplativo stvarno ne bih znao reci,telefon nema nikakvu vrednost,da je kvalitetan kao model jeste uvek bio i ostao....popravka ako je to ne bi trebala biti veca od 1000 dinara,sto opet prevazilazi njegovu celokupnu vrednost...

pozdrav,

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Ok, spreman sam toliko da platim kada bi to resilo stvar ubuduce. Uostalom videcemo, znaci pravac servis.

Zahvaljujem se oscar1980 i drgrga na savetima.

Odgovori