HTC Touch HD Blackstone - specifican kvar

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

HTC Touch HD Blackstone - specifican kvar

Post od Igoritza »

dakle, molio bih vas da me uputite na nekog ko hoce da mi uradi ovo, ako znate servisera:

dobio sam od prijatelja, Touch HD. dao mi ga je jer se desilo sledece:

njegov sestric, debil, je video da se malo odvoio digitizer, od ekrana/kucista. mali je uzeo Oho lepak, jer je digitizer zalepljen necim sto lici na to i sipao na cosak ekrana koji je strcao.

telefon je posle par dana izgubio bilo kakav touch input.

sad je telefon kod mene, i odneo sam ga kod majstora misleci da je digitizer pogubio funkciju, zbog lepka koji je otisao izmedju ekrana.


serviser mi ovako napisao na mail:

i ekran i digitizer rade, lepak je otisao na plocu, i ploca je otisla.

ja pitam: pa dobro, sta sad ?

majstor: kad ode ploca, slabe su to vajde ...


moje mishljenje:

OHO lepak nije elektro propustljiv. sve da je otisao na plocu, nije mogao da je pokvari toliko da je ona neporpavljiva. verovatno treba da se radi nesto "na ruke" sto ovaj moj majstor ocigledno nece da radi.

jel mozete da mi preporucite nekog, ko bi znao da dijagnozira zasto digitizer ne prima apsolutno nikakav input, i koji je to konkretno kvar na ploci, ako me majstor nije izlozio.

hvala svima u napred.
There is no knowledge that is not power

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Neisplativa popravka.
Komplet ekran + digitajzer ( jbg samo original ima u ponudi :o ), košta 65e, bez zamene.
Sa zamenom najmanje 75e.
Retko ga koji servis ima na lageru.
Problem je što niko ne nudi digitajzer bez ekrana :shock:
Ne razumem zašto, ali je tako. :shock:

Telefon je već istorija sa WinMo 6.1 i da je u extra stanju, ne vredi više od 100e.
Čim mu je se već odvojio digitajzer, najverovatnije, to ne vredi ni cenu popravke.
Da ti ne bi objašnjavao, serviser te je najverovatnije iskulirao.

Za OHO si sve u pravu.
Viđao sam, pogotovo HTC modele, kod mog servisera, da dolaze
sa indikacijom da je mrtav digitajzer a stvarno je bila ploča ili nešta na ploči.
Za HTC nisam kompetentan, jer ih izbegavam u širokom luku zbog prenaduvanih cena.

Javiće se valjda Dr Grga da sve razjasni.
Ovo je samo preliminarno.
Da ne bude opet kao za Dobricu Ćosića i Nobelovu nagradu. :)
Pozdrav

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

nasao sam ja digitizer, za njega odvojeno.

fora je da je digitizer lepljen u kompletu, ali svi koji cackamo telefone znamo za "fen na ekran" foru, ali sam ga svejedno odneo kod majstora da mi on zameni, jer je "hot air blower" daleko profesionalnija fora od fena.

e sad - ja koko sam skapirao majstora - telefon zapravo radi, nisu pokvareni ni digitizer, ni ekran, iako ja imam jedan digitizer za zamenu, kvar je na ploci.

hteo sam da ga odnesem kod nekog ko bi znao sa odredjenim setom alata da dijagnozira kvar i eventualno ga otkloni, na ploci.


elem, nijw WM6.1 problem, jer je jedan momak sa XDA uspeo da podigne Froyo, i da bas ovih dana otkloni i kamera kvar. dakle - full funkcionalni Froyo 2.2 na Blackstone-u.

sad, samo jos da ga popravim :)
There is no knowledge that is not power

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Kako znate da su ispravna oba digitajzera?
Jel ih probao na drugom HTC Touch HD ili majstor "misli" da ne mogu biti oba neispravna?
Jednog je klinac natapao OHO lepkom, a drugog majstor oduvavao duvaljkom.

Veleprodaje koje prodaju originalnu opremu za HTC nemaju odvojen digitajzer od ekrana da prodaju.

Prvo napišeš da si kupio odvojeneo taj drugi digitajzer, a onda da nije odvojen i da je lepljen u komadu pa ga majstor "hot air blower".
Nije mi baš najjasnije kako si došao do tog drugog digitajzera.

Kako je taj lik otklonio kamera kvar? Napisao drajver za Frojo za Touch HD?
Ima tu još kvarova osim kamera kvara, ali nije bitno za digitajzer.

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

ovako - misleci da je kvar na digitizer-u, ja sam narucio digitizer, preko svojih kontakata iz Shenzehn-a (grad u kini pored Hong kong-a, gde se pravi 90% svetske elektronike, pa izmedju ostalog i HTC, Apple, i koja god ti firma padne napamet). zapravo sam bio tamo vise puta pa znam ljude koji mogu da mi salju stvari preko EMS-a ili Hong Kong post-a. kod njih moze da se kupi na komad, STA god ti padne napamet.

u medjuvremenu, dok mi je to stiglo, majstor mi je saopstio da NIJE kvar na digitizer-u, vec na ploci.

jedan zaista jeste sa OHO lepkom, ali na samom cosku, i lepak nije otisao dalje. drugi je sasvim u redu, nisam govorio da je "dunut" vec sam mislio na to da kada se skida lepljen ekran na bilo kom uredjaju, koristis topao vazduh (duvalicu ili fen) da bi ga skinuo, bez da ga lomis. drugi digitiezer nije ni stavljen.

svi lepkovi na bazi akrila ili celuloze, se odvajaju na vecoj temperaturi, na to sam mislio.

taj lik sa XDA, ja licno se ne bavim android programiranjem, ali pretpostavljam da je sve u tome da se napise kernel, za odredjeni uredjaj, koji ce da omoguci da radi Android OS na telefonu. isti nacin kojim su upravo developer-i sa XDA napisali Android za HD2 koji savrseno radi.
There is no knowledge that is not power

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Igoritza, pozdrav. Blackstone odvojiti Touch od LCD-a a ne ostetiti jedno ili drugo (ili cak oba!) je veoma tesko pa bilo da koristite fen ili duvaljku (ja sam uspeo u IC rerni na 60 stepeni kako glasi "preporuka" od proizvodjaca na 10 minuta).
vas problem moze biti (napamet govorim):
1. Neispravan Touch (cak i nov jer Shenzehn roba ccccc)
2. Konektor touch-filter prenaponske zastite-CPU
OHO lepak ne bi trebao biti problem ali raznorazne varijante "super" lepka znaju nagristi plocu (ko ne veruje neka pokusa kanuti na neku staru plocu "super" lepak i posle 2 dana skinuti i videti sta se desavalo ispod njega!).
Za konkretnije , telefon bih trebao imati u rukama.
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

okej, jel bi mogao ja da ti donesem telefon, gde god da se nalazis, ukoliko si u BG, i da probas da ga "ozivis" .. ? ako ne, dobijes ga gratis u delove :) naravno, uz tvoje obecanje da ce da pokusas

sto se tice Shenzhen-a, imao sam prilike da vidim najgori skart (Hua Qiang bei market) a imao sam prilike da vidim samu ekskluzivu. to je grad, koji je prerastao CELU srbiju po funkciji, i manje vise svemu.

bio sam do nekih brendiranih firmi, najkonkretnije ZTE Apple i ASUS, i mogu samo da kazem da su vec postale predrasude za "kineski" proizvod. primera radi ZTE ima postrojenje vece od svih zajedno blokova spojenih iznad Jurija gagarina (da, oko 10ak kilometara zgrada u nizu jedne firme) al o tome u nekoj drugoj temi :)
There is no knowledge that is not power

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Igoritza, ispravicu se: Roba koju mi u Srbiji "dobijamo" iz Shenzehn-a....ccccccc
Huawei je verovatno firm No1 u svetu sto se tice razvoja uredjaja za prenos podataka putem mobilne mreze...ZTE se opredelio na pravljenje jeftinih telefona po narudzbinama mreza (ali su sasvim OK) i tu je bez premca...sve u svemu....Kina je velika zemlja sa ponudom za svakoga...KVALITET se placa pa i u Kini!
Telefon do mene mozete poslati nekom od kurisrskih sluzbi jer, kao sto u mom potpisu PISE, NISAM IZ BEOGRADA!!!!!
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

okej, saljem privatnu sutra, kad uzmem fon od majstroa, da se dogovorimo oko svega.
There is no knowledge that is not power

Odgovori