Generalno: Pregrevanje HTC telefona

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od Felix55 »

Dakle već duži vremenski period se razmišljam da li uopšte kupiti neki od HTC pametnih telefona, koji se mogu naći kod nas, polovan ili nov.
Većina telefona ponude HTC-a: HD2, Desire, Desire S, Desire HD, 7(Mozart), Sensation i ostali telefoni u rangu imaju probleme sa pregrevanjem, što se manifestuje učestalim restartovanjem ili stradavanjem ekrana.

Pa sada šta činiti, da li se uopšte isplati investirati u telefone koji imaju taj sendvič problem, zbog jačine procesora i hlađenja i da li je moguće da svi oni imaju tu slabu tačku?
Poslednja izmena od Felix55 u Uto, 12. Jun 2012. 20:22, izmenjeno 1 put ukupno.

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od cyber_vrbas »

@felix55

Vidi ovako....................................................... to sto si napisao je jedno veeeeeliko nasre.
Niti jedan ot tih problema koje si napisao nisu vezani za proizvodjaca, niti za seriju telefona.
U svojoj karijeri dugoj skoro 15 godina (vrzanom za GSM) sada prvi put u zivotu cujem za "stradavanje ekrana" usled pregrevanja.
Neko te je doooobro preveslao (bez ljutnje) ili si dobio pogresnu sliku u vezi arhitekture GSM aparata.
Kvarovi koji mogu da nastanu (a nastali su) usled ne adekvatnog koriscenja telefoa od strane korisnika (lom, kvar, budzenje kojekakvih ROM-oma tkz. kuvanih), koriscenje ne adekvatnih 3-party punjaca-baterija i sl.
Sta to znaci ? Znaci da uredjaji nemaju generalno kvar, nego da ih je korisnik POKVARIO !

Samo da napomene : TELEFON nije RACUNAR koliko god to KORISNICIMA telefona izgledalo. TELEFON se ne moze "pregrejati" sam od sebe !

Telefon moze da se greje usled : punjenja ne adekvatnim punjacem, koriscenje ne adekvatnih baterija, podizanjem radnog takta procesora.
A kao sto vidis iz prilozenog sve se to svodi na KORISNICKE greske koje uzrokuju kvar na uredjaju !
TO sto na INTERNETU svi pisu o svemu i svacemu, treba uzeti sa rezervom.
Rado cu ti odgovoriti na svako konktretno pianje. Uopsteno, ovo bi bio moj odgovor.

pozz

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od Felix55 »

Hvala ti na odgovoru.

Ja sam taj odgovor dobio od čoveka koji je, upravo serviser. Moguće da nije upućen toliko, ali ajde rekoh valjda čovek zna.

Pročitao sam jako, jako puno komentara i mišljenja korisnika i bilo je stvarno jako puno slučajeva da im se telefoni pregrevaju kada je napolju povišena temperatura. Znam da neki od uzroka mogu biti upravo oni koji si naveo, ali mi svakako to ne uliva poverenje posebno ako, kao većina ljudi ovde kupimo polovan telefon.

Takođe najlepšte bi bilo nabaviti nov telefon sa punim pokrićem garancije, ali kako nam trenutna situacija u zemlji nije blistava, realnije mi je razmotriti kupovinu polovnog. Pa sada da li postoji mogućnost kupiti polovan, neki od ovih telefona i da to sve ispadne kako treba i da niz godina služi kako treba???

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od mladen_bgd »

Nemoj da si toliko skeptican. :) Skoro sam uzeo nov HTC EVO 3D, ali bez garancije. Ali zato je cena bila dobra. :) U pocetku sam mu vadio dusu sa cackanjem, igranjem itd. Sad sam se malo iskulirao. :) I mogu ti reci da nijednom do sad nije doslo do nikakvog pregrevanja itd. Ako nadjes neki telefon da je star mesec dana ili par meseci, a da je u garanciji i naravno da je ocuvan i ispravan slobodno uzmi. ;)

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od cyber_vrbas »

@feliks

Postoje serviseri,ali postoje i "serviseri",razlika je oooogromna.

P.S. I ja mnogo sta procitam na net-u pa neverujem.Stvarno ne razumem te ljude sto pisu, a takodje ljude koji veruju svemu sto se pise.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od m@c|-|oR »

Ja imam Desire više od dve godine i imao sam problem sa grejanjem (da ga ne nazovem pregrevanjem) i restartovanjem zbog toga. Negde sam na ovom forumu i pisao o tom problemu. Ne uklapam se u grupu korisnika koje cyber_vrbas pominje:
- punim ga isključivo originalnim punjačem,
- u njemu je još uvek prva baterija
- koristim samo zvanične OTA apdejte (od skoro i Gingerbread, ali opet zvanični)
- nisam povećavao takt procesora
Anđeo od korisnika... :oops:
A ipak sam nekoliko puta poželeo da ga razbijem o obližnji zid kad uđe u tu petlju sa restartom. :x
Uzroci koje sam ja nalazio su bili softverski - neka aplikacija je zaglupi i optereti procesor, koji se u greje i onda ga zaštita resetuje. Problem sam otklanjao postupno - vađenje memorijske, vađenje SIM kartice i "ubijanje" aplikacija.
Bitna stvar, ovakvi slučajevi su mi se dešavali uglavnom leti.
U potpunosti se slažem da se ne može na nekoliko primera govoriti uopšteno i problem vezati za sve modele i sve telefone jednog proizvođača, ali se ponegde ipak dešava. Evo, na temi za Desire se čovek žali upravo na taj problem (viewtopic.php?f=52&t=20038&start=3020). Dobro, uzroci kod njega su verovatno drugačiji od onih kod mene, ali opet - dešava se.
Tvrdim da je HTC jedan od najboljih proizvođača smart telefona na svetu (teško meni ako me čuje dule :roll: ) i da su njihovi telefoni veoma kvalitetni i pouzdani.

Eto. 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od Felix55 »

mladen_bgd, Eh to me je upravo brinulo, znači tražiću sa garancijom definitivno ili ako ispadne neka dobra prilika pa da zanemarim garanciju :)

cyber_vrbas, Naravno, ne treba se verovati u sve što se pročita, jer nisu svi "normalni" korisnici mobilnih telefona

m@c|-|oR, O tome sam pričao, "anđeo" korisnik a dešavaju mu se nezasluženi problemi. Nikome nije cilj da daje novac za nešto što bi razbio o zid. Opet čini mi se da nisi imao neke velike probleme, kakve ljudi imaju. Kao što rekoh gore ili uzeti pod garancijom ili ako ispadne jaaako dobra prilika(mala starost telefona, odnos cena-uređaj) i onda smo na neki način obezbeđeni.

btw. Da li neko zna kako ide sa tim garancijama domaćih operatera? npr. ako se kupuje polovan telefon da li će biti dovoljna ona pisana garancija? Ili mora fiskalni račun i osoba lično koja je kupila?

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od mladen_bgd »

Treba ti fiskalni racun. Vecina servisa nece da ti prizna garanciju bez njega.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od hirurg »

Imao sam dosta modela htc,nikad frke,cuo sam da desire ima taj problem. Sta bi reko za ostale android uredjaje ako htc nije ok
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od cyber_vrbas »

m@c|-|oR napisao:Ja imam Desire više od dve godine i imao sam problem sa grejanjem (da ga ne nazovem pregrevanjem) i restartovanjem zbog toga. Negde sam na ovom forumu i pisao o tom problemu. Ne uklapam se u grupu korisnika koje cyber_vrbas pominje:
- punim ga isključivo originalnim punjačem,
- u njemu je još uvek prva baterija
- koristim samo zvanične OTA apdejte (od skoro i Gingerbread, ali opet zvanični)
- nisam povećavao takt procesora
Anđeo od korisnika... :oops:
A ipak sam nekoliko puta poželeo da ga razbijem o obližnji zid kad uđe u tu petlju sa restartom. :x
Uzroci koje sam ja nalazio su bili softverski - neka aplikacija je zaglupi i optereti procesor, koji se u greje i onda ga zaštita resetuje. Problem sam otklanjao postupno - vađenje memorijske, vađenje SIM kartice i "ubijanje" aplikacija.
Bitna stvar, ovakvi slučajevi su mi se dešavali uglavnom leti.
U potpunosti se slažem da se ne može na nekoliko primera govoriti uopšteno i problem vezati za sve modele i sve telefone jednog proizvođača, ali se ponegde ipak dešava. Evo, na temi za Desire se čovek žali upravo na taj problem (viewtopic.php?f=52&t=20038&start=3020). Dobro, uzroci kod njega su verovatno drugačiji od onih kod mene, ali opet - dešava se.
Tvrdim da je HTC jedan od najboljih proizvođača smart telefona na svetu (teško meni ako me čuje dule :roll: ) i da su njihovi telefoni veoma kvalitetni i pouzdani.

Eto. 8)
Pa upravo si potvrdio moju tvrdnju : korisnik je kriv ;-)
Zar nisi ovde napisao da ti je do pregrevanja dovelo zaglupljivanje, tamo neke third party aplikacije ?

Zar mislis da se to isto nebi desilo npr. Samsungu,Motoroli.....sa Androidom ?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telfona

Post od sugarcoated_ass »

Eto, meni ume SXE da se usija kad igram Mass Effect: Infiltrator, ali niti se restartuje niti imam bilo kakvih posledica. :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od m@c|-|oR »

Nisam kriv i ništa ne priznajem.
:D
Sad ozbiljno - grejanje mogu da razumem, ali resetovanje ne. Koliko se ja razumem, elektronski uređaji se prave da mogu da rade u određenom temperaturnom opsegu, koji je (gotovo po pravilu) van realno mogućih spoljašnjih temperatura.
Šta bi bilo da živim u Dubaiju (osim što ne bih mnogo brinuo o tome i kupovao nov zlatni telefon kad mi se prethodni pokvari)?
Ima tu nešto, znaš i ti, nego kriješ tajnu zanata...
:wacko:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od drgrga »

U konsultaciji sa kolegom ciji je RIff box a @cyber ga vrlo dobro zna :) ,a iz razloga sto sam imao telefone(HTC) kojima pukne boot,i posle upisivanja novog i flesovanja telefon upali i radi vrlo kratko,ili radi ali se restartuje u nedogled.....on kaze:
Uopsteni PROBLEM je Qualcomm procesor koji je ugradjivan u odredjene modele (mrzi me sad da trazim oznaku).....dakle sta se desi: Procesor se inace sam greje i neko ga "pregreje" nekom aplikacijom ili pitaj Boga cime....a nije ni svestan,posledica toga bude da se telefon nakon odredjenog vremena gasi,greje i kad nije opterecen i sto je najgore gasi to jest restartuje......Resenja nema !!!!

Dakle poenta price je da jednom pregrejan,ostaje "poluispravan" i pocinju problemi....koji su neresivi.

Ako hocete da proverite da li neki radi kako treba,ubacite mu navigaciju....ako se u roku od 5 minuta restartuje....to je to,polumrtvak ili telefon s kojim ocekujete sve najgore...

Ja ipak ne krivim korisnika,jer uz previse hvaljenja sa ne znam kakvim dual,quad core procesorima u jednom telefonu proizvodjac je trebao da predpostavi da ce tu biti svega i svacega sto ce ljudi koristiti,jer ipak je to Android.....kao sto m@c|-|oR, rece,ako nesto napravis onda treba da radi i u Dubaiju i u Sibiru,ali to ocigledno nije slucaj.....to je moje misljenje...
Meni se zimus desilo da se Samsung ugasio na nekih -15(nek je bilo i vise),ne secam se koji model,i prosto ga nisam mogao upaliti dok se nije ugrejao.....pa sta ce ti telefon ako te izda kad najvise treba ???? Sta da si bio zatrpan u snegu recimo ? Ili lose ti je na ulici na 35 c i da pozoves hitnu kad ono "pregrejao se" xa,xa,xa,x malo karikiram,ali stvarno tako mislim.....

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od Deksi »

drgrga, i mislis ispravno. Pa svaki uredjaj koji se kupi kupuje se da bi se koristio maximalno onome cemu je namenjen.
To mu dodje kao kupio se dobar auto izgraviran 220 na sat, ali preko 100 voznja tj. rad motora nije siguran jer moze doci do ostecenja.
A ovo sto napisa "Dakle poenta price je da jednom pregrejan,ostaje "poluispravan" i pocinju problemi....koji su neresivi.
" i ajd sad kupi polovan telefon :shock: :wacko:

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od Felix55 »

Tačno tako, lepo si rekao, drgrga.
Nedavno naleteh na XDA forumu na neku temu gde su likovi koji su, posedovali ne sećam se ako nije bio Mozart, bili u fazonu neću više da igram igrice da mi se telefon ne bi grejao više i time pospešio mogućnost kvara. I još neki ljudi koji imaju stav" Ako hoćeš navigaciju, što ne izdvojiš 100e. i kupiš pristojnu navigaciju, nego telefon mora da ti stoji na suncu u kolima". Pa mislim u sebi, ne trebaš igrice, ne trebaš navigaciju, pa za "koje babe zdravlje" kupim telefon od nekoliko stotina evra i ne mogu da ga koristima kako dolikuje, a onda i kada mi treba za najosnovnije funkcije on mi zakaže( pored ovoga ispaljivanja na +35'C i -15'C, da napomenem blokiranja alarma :o )

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od cyber_vrbas »

@all

Pa ja sam upravo govorio o tome da se taaj problem ne vezuje za proizvodjaca telefona, zat ne ?

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od servis.kompa »

drgrga napisao: Meni se zimus desilo da se Samsung ugasio na nekih -15(nek je bilo i vise),ne secam se koji model,i prosto ga nisam mogao upaliti dok se nije ugrejao.....pa sta ce ti telefon ako te izda kad najvise treba ???? Sta da si bio zatrpan u snegu recimo ? Ili lose ti je na ulici na 35 c i da pozoves hitnu kad ono "pregrejao se" xa,xa,xa,x malo karikiram,ali stvarno tako mislim.....
To ti je do baterije i nema veze sa telefonom. Veruj mi da u Sibiru nema da se narazgovaras na ulici na velikim minusima, provereno na vise telefona. Ili uzmes fotoaparat i snimas lepe ledene figurice i prc, samo se ugasi i nema da opali dok se baterija ne ugreje :)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od drgrga »

servis.kompa,

Pozdrav kolega.....imas li jos nesto da dodas na temu pregrevanja Cpu-a ? :|

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od servis.kompa »

Izvini ako se smatras uvredjenim na bilo koji nacin, ali to nije poenta mog posta. Poenta je da su uslovi koriscenja vrlo bitni za bilo koji uredjaj pa i za mobilne telefone.

Sto se tice grejanja i pregrevanja, naravno da se danasnji telefoni poprilicno greju. Po tom pitanju su postali jako slicni laptopovima, greju se ali rade, niko ne obraca paznju na to sve dok ne pocnu problemi. E onda ljudi misle da se sve moze resiti softverom jer su procitali na netu i raznim forumima. HTC nije nikakav izuzetak po tom pitanju niti ima vise takvih problema nego recimo Samsung, ni jednom ni drugom ne prija jako zagrevanje na duze vreme jer im to jako skracuje zivotni vek. I jednima i drugima pocinju da brljaju procesor i memorija ako se koriste specificno, da se tako izrazim, ako svakodnevno na ovaj ili onaj nacin maksimalno opterete sistem i ako im se telefon jace greje na duze staze. Jos kada se telefon po vrucinama obuce u silikonsku oblogu, pa kada se malo odvrne procesor jer na netu pise da moze, pa ...

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Generalno: Pregrevanje HTC telefona

Post od hirurg »

Za sve one kojim se htc pregrijava, da dam jedan dobar savjet, i ja sam uocio nakon zamjene displeja da mi se te telefon malo vise zagrije kad radim neke jace funkcije sa njim. Iz radoznalosti ga otvorim, znaci tork vijci su upitanju da bi se otvorio. Poskidam plastike i pridjem samom cpu. Vidim da ima solidnu temperaturu. Medjutim vidim dok sam otvarao kuciste da na svakom limenom djelu postoje limena perca koji imaju doticaj sa drugom metalnom povrsinom, takodje skontah da su neka od njih skroz ravna i na tim mjestima nisu doticala drugu povrsinu. Uzeo sam bukvalno sva pera odvratio dovoljno da dohvate drugu povrsinu i testirao telefon....opet je isti kao prije zamjene displeja...ima opet radnu temeperaturu mlackastu....zakljucak da je rasipao toplotu po kucistu a zadnji poklopac kod sensationa ima vezu cak sa hladnjakom cpu a....mislim da je i. To jedan od razloga zasto je od ne plasticnog matrijala. Sad cpu kad dignem na 1,7 GHz grije kao nekad na 1000 MHz. Mozda je sve ovo rad moje sugestije ali osjetim znatne promjene
Poslednja izmena od hirurg u Čet, 28. Jun 2012. 13:57, izmenjeno 1 put ukupno.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori