Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od sugarcoated_ass »

A mozda su malo noviji u biznisu pa moraju privuci musterije cenom? Sta vredi nekom znanje i iskustvo kad tek otvori nov servis. Ako odmah krene sa CENAMA moze lepo za mesec dana da ga zatvori.
Cist primer kad je moja keva otvorila kafanu. Pivo je svud bilo 120 - 140 din, a kod nje je u pocetku bilo 80 din. Da li je to odmah znacilo da je pivo bilo losije nego u drugim kafanama ili da je usluga losija? A ona je profesionalni ugostitelj sa ogromnim iskustvom i mogla je odmah da naplati sve to u fulu pa da zatvori kafanu za mesec - dva jer zasto bi ljudi dolazili na neko novo mesto kad na vec proverenom mogu da piju za iste pare.

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Servisiranje-pitajte

Post od cyber_vrbas »

Zanimljivo je poredjenje zanatstva i inzenjerstva :-)

Kako god, ocigledno je da nemate iskustva u ovom poslu. Kvalitetan serviser ne pocinje danas sa poslom pa da je potrebno da se "cuje", on je poceo poodavno. To o cemu Vi pricate vazi za novajlije samozvane majstore, koji bi na brzinu da uzmu novac, a juce su napustili nekog dobrog servisera.

No misljenja su razlicita, ali je zato realnost onakva kakvu sam Vam napisao, no kako god....

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Servisiranje-pitajte

Post od kovach81 »

cyber_vrbas,
Spominjete pojam 'inzenjerstvo' a pricamo o servisiranju pa me zanima da li ste mozda diplomirani inzenjer elektrotehnike?Bilo bi zanimljivo cuti stepen strucne spreme i ostalih servisera pa da mi obicni smrtnici znamo ko nam daje odgovore na nasa pitanja :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od sugarcoated_ass »

cyber_vrbas, pa dobro, ja to tako gledam i ne sporim drugacija misljenja posto je svala varijanta u neku ruku tacna. Nemam iskustva sa tim kako vlasnici vode servise posto sam uvek radio za druge i dobijao gotov cenovnik - izlazak na teren kosta toliko, dijagnoza kvara racunara toliko, zamena komponente toliko, instalacija OS-a onoliko, itd. Jednostavnije nije moglo. :D A, iskreno, nije me nista drugo ni interesovalo. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

kovach81, bicu kratak. Zanat se neuci u skoli nego praksom i radom.

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Servisiranje-pitajte

Post od kovach81 »

Deksi,
prethodnik je servisiranje poistovetio sa inzenjerstvom a ti sa zanatstvom.Zanimljivo :) Zato pitam jel ostavljamo svoje telefone inzenjerima ili samoukim zanatlijama?

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Servisiranje-pitajte

Post od cyber_vrbas »

@kovach81

Mislim da Vi niste kompetentni da ocenjujete sta je zanatstvo, a sta inzenjerstvo. Izvinjavam se ako gresim, ali sam skoro pa 100% ubedjen da sam upravu.

Posto danas ima jako puno samozvanih servisera, velika je verovatnoca da Vas telefon niste nosili kod nekog ko je i skolovan za ovaj posao.

A posto cenim da ovo nije mesto i vreme, a Vi niste neko kome bih ja govorio neke licne detalje iz mog zivota, zadrzacu se na : DA IMAM MNOOOOGO VISE SKOLA od DIPLOMIRANOG INZENJERA. A to koliko i gde jos radim pored ovog Vas ne treba da zanima.

Cenim Vase misljenje i konstataciju, a koliko sam upoznat "zanatstvo" ne postoji kao terminologija, vec samo kao opis znimanja. Toliko o razumevanju.

Puno pozdrava ;-)

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Servisiranje-pitajte

Post od kovach81 »

cyber_vrbas,
ja se zaista izvinjavam sto sam prozvao takvog eksperta i prosto me cudi da nisam cuo za Vas :) Ali nadam se da cete mi oprostiti kao sto ja Vama oprastam sto ne znate sta znaci termin zanatstvo pa cu Vam besplatno reci ZANATSTVO JE GRANA PRIVREDE KOJU VRSI POJEDINAC KAO USKO-STRUCNO OBUCENO LICE ILI U SARADNJI SA VISE STRUCNIH,POMOCNIH RADNIKA.Svako dobro sa zeljom da imate sto vise posla u svom servisu :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

kovach81, nazovimo ga kako hocemo ali sticanje znanja se najbolje postize samo radom, iskustvom i prihvatanjem da se rese i tezi problemi tj. kvarovi. U skoli se stice neko znanje ali ono sigurno nije dovoljno da bi se bilo koji privatni posao radio dobro. Sto kaze nas narod "nemas li od boga dat dar za poso dzaba ti skola".
No necemo vise o ovome, pozdrav.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Servisiranje-pitajte

Post od toda81 »

Vi ste poceli da mi obezvredjujete struku? Sram vas bilo! Ma salim se ;) Slazem se da se u skoli uci previse cinjenica, a da se nedovoljno paznje se poklanja praksi koja je veoma bitna
Note IV N9100 dual

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Servisiranje-pitajte

Post od mare-ss »

U skoli dobijes smernice sta i kako a ostalo zavisi od tebe :D Sestri crklo punjenje na e72 jednostavno ne reaguje na punjac, u servisu kazu da najverovatnije moraju da menjaju plocu a to joj je skupo, jel moze recimo da crkne konektor za punjac pa eventualno samo on da se zameni?

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Lela »

Treba da dekodiram Nokiu 2730 - moram li da je nosim u servis ili postoji drugo lakse/jeftinije resenje?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Servisiranje-pitajte

Post od VeNoM »

Lela zamoliš nekog servisera da ti to odradi za dž :oops:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Lela »

Hehe, kako to da izvedem B-) znaci, bilo koji servis to radi?

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Servisiranje-pitajte

Post od cyber_vrbas »

@kovach81

Dokazali ste jos jednom da ne barateta terminologijom, posto su definicija (koju ste Vi dali) i terminologija (o cemu sam ja pisao) su totalno razlicite stvari.
Zakoni su takodje jedno, a pravilnici drugo. Toliko o Vasm znanju, i mislim da ovde nije niti mesto niti vreme o dokazivanju nekih stvari koje nemaju vezu sa temom.
Bolje bi bilo da se svako bavi poslom koji najbolje radi i zna, a ne da pricamo ovde o stvarima o kojima im nije mesto. Verujem da postoje mesta i forumi za tako nesto !

@Lela

Cena dekodiranja pomenutog telefona iznosi 15 evropskih novcica u mom servisu. Vreme cekanja koda je otrpilike 2h.
Za sada i u skorije vreme nema nista u najavi za jeftinije ili HM reenje.

@mare-ss

Kao sto sam ranije u tekstu napisao, danas ima jako puno ljudi koji sebe nazivaju serviserima. Svoje neznanje popravke istog oprvdavaju time, da mu nema spasa, da je jedino resenje zamena ploce.
U zavisnosti da li su nesto pokusavali (a obicno pokusaju svasta) sada je popravka ili nemoguca ili se ne isplati (previse delova su pregrejavanjem duvaljkom ostetili).

Moj savet Vam je, da kada naidjete na servis u kojem Vam kazu da je za neki "banalan" kvar resenje ZAMENA PLOCE, promenite "servis" i vise NIKADA ne udjete u onaj prvi !

Za preporuku servisa (koji su provereni i kvalitetni) mozete slobodno traziti od nas ovde na forumu, bezuslovno cu izaci u susres (kao i moje kolege ovde).

Za to mi je potrebna i Vasa lokacija, da bi znali gde se nalazi najblizi servis (od poverenja)...

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Lela »

Hvala na brzom odgovoru! Ja sam u BG, na Banjici, ne znam ima li u blizini servisa niti gde je Vas servis.

dashko_90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2011. 10:48
Lokacija: Kovacica

Re: Servisiranje-pitajte

Post od dashko_90 »

Pozdrav
Izvinjavam se ako sam promasio temu,molim vas na kojim mobilnim telefonima je nemoguce instalirati,odnosno 'pratiti'preusmeriti-duplirati' pozive,poruke? ...ne znam da li ste me razumeli,nije rec o onom java programu koji se instalira pa toboze prati lokaciju itd. nego mislim na pravo pracenje koje je nemoguce otkriti kako kazu
znam da se sve sms poruke prate,nego govorim o licnom pracenju odnosno sprecavanju toga

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Lela »

cyber_vrbas napisao: @Lela

Cena dekodiranja pomenutog telefona iznosi 15 evropskih novcica u mom servisu. Vreme cekanja koda je otrpilike 2h.
Za sada i u skorije vreme nema nista u najavi za jeftinije ili HM reenje.
da li je vas servis u Beogradu ?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

Lela,

Nije no u Vrbasu....... Vojvodina !!!! pozz

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Lela »

lepo, drago mi je...

a da li moze neko da mi preporuci servis u kome mogu da dekodiram moj telefon :)

Odgovori