Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
maratonac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 17:56
:: Samsung

Re: Servisiranje-pitajte

Post od maratonac »

maratonac napisao:Molim vas za savet. Moja devojka ima telefon Nokia 7373. Pukao je displej i zamenili smo ga. Medjutim, novi displej je ocito kineski ili ko zna ciji, jer su sada sve slike koje vec postoje u telefonu, ili nove koje napravimo, UZASNOG kvaliteta. Na mestima gde svetlost pada na lice,npr, ili bilo gde drugde, boja je duplo svetlija i ima takav odsjaj kao da smo od plastike ili da nas je neko namazao uljem. Ima li svrhe da telefon ponovo odnesemo u isti servis, na reklamiranje novog displeja takoreci? Ne znam kolike su sanse da imaju kvalitetniji displej ili da ga nabave. I meni i njoj telefon vise sluzi za obavljanje poslova,ali ipak nesto platis i nije ti prijatno kada vidis da nesto drugo sad ne valja. Hvala unapred.

Opet ja,nazalost. Ivinjavam se sto citiram sopstveni post,ali da ne objasnjavam ispocetka.
Evo u ovom postu sam objasnio sta se desilo.Medjutim,posle 6 dana od zamene displeja,mojoj devojci je telefon crkao potpuno.Radio je sasvim normalno i sestog dana se ugasio sam od sebe.Ne reaguje uopste.Niti moze da se upali,a kamoli nesto slicno.
Baterija je,inace,u odlicnom stanju.

Naravno,ponovo cemo ga odneti u servis.Ali dok to ne ucinimo,moze li neko strucan da da neko misljenje,ovako na slepo i po pretpostavci,sta bi moglo biti u pitanju? I koliko bi "to nesto" moglo da kosta?

Hvala vam unapred.

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: Servisiranje-pitajte

Post od bojannp »

Da li je realna cena za fabričku bateriju Xperia mini modela samo 600 dinara ?
Danas sam bio u telenorovom servisu da pitam, mislio sam da će mi reći 15-20 evra, pa sam se malo iznenadio.
Kaže da je u pitanju fabrička baterija (znači li to orginal ?) što ja u suštini i tražim, jer ne želim da kupim nešto što neće valjati pa makar koštalo i 200 dinara.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

bojannp,

Nije realno.......ne znam sta je u pitanju,neko tu ili laze ili krade :uhuh:

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkado »

Imam telefon za koji sumnjam da je okupan ali radi, koliko bi koštao preventivni tretman u ultrazvučnoj kadici i da li bi to napravilo neku razliku?
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: Servisiranje-pitajte

Post od bojannp »

drgrga, da li možeš da mi kažeš koliko treba da košta i gde mogu da nađem orginal fabričku bateriju u beogradu ?

Izvinjavam se ako malo sa ovim pitanjima iskačem iz okvira teme.

anci87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 22. Jan 2013. 15:49
:: 0654255294

Re: Servisiranje-pitajte

Post od anci87 »

Hello :wink:
Zamenila bih touch na Sony Ericsson Satio,nadjoh original touch za 1000din,da li je to moguce i mozete li mi dati neki link za youtube,za detaljno objasnjenje zamene?
Hvala unapred. :wink:

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

jel vazi garancija ukoliko sam aja u n9 ubacio android i onda je telefon softverski pukao i nece da se upali samo sa gasi pali?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Sale_M »

anci87, sto sama da menjas touch na Satiu? :| Ostetices mozda nesto,nek ti zameni serviser...

Ako bas hoces sama da menjas,imas na yt,kucaj satio dissasembly i naci ce ti nesto.

darkonda, nece ti uvaziti garanciju u tom slucaju,sigurno...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

pa pretpostavio sam. znaci da ga ne nosim dzaba u telenor vec odma da potrazim neki servis. jel zna neko neki dobar servis u NS da ne nosim svakome?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od loki13 »

darkonda, imas dvojicu servisera sa foruma iz Vrbasa, mozda ti je bolja opcija da njima posaljes...
ako ne, ja bih ti preporucio kao pouzdan servis u ns, ulica bul.kralja petra prekoputa masinske skole,kod kafica panter (ne navodim ime servisa da ne ispadne reklama)
D500&E71

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

lakse mi je odneti u ns posto idem u utorak tamo nego da saljem postom. ako mozes samo posalji mi ime u pp pa cu ga potraziti

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkado »

darkonda napisao:pa pretpostavio sam. znaci da ga ne nosim dzaba u telenor vec odma da potrazim neki servis. jel zna neko neki dobar servis u NS da ne nosim svakome?
Nosi u telenor, sve su šanse da neće provaliti.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

pa znas kako, kad upalim telefon daje mi upozorenje You have modified the device software, sto znaci da sam telefon kaze da sam menjao soft :D
e sad ja nisam telenor korisnik vec sam kupio ovaj telefon pod njihovom garancijom. kad sam kupovao n9 decko mi je rekao da je zakljucan na telenor, ja sam ubacio mts karticu i telefon je radio normalno sto znaci da nije bio. kad sam pitao pre toga njihovu podrsku rekli su mi da ako krenem da ga otkljucam u nekom servisu nece mi vaziti vise garancija, pa zato kontam da mi nece prihvatiti garanciju jer ce mozda pomisliti da sam ga nosio u neke servise... ne znam u tom slucaju da li ce uopste hteti da ga popravljaju.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkado »

Samo se pravi lud. Reci da si pratio uputstvo za update i da ne znaš šta se desilo.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

darkado,

Da li mislis da su stvarno tolike budale tamo ? Da nesto specijalno ne znaju to je cinjanica,al' toliko bas.... :roll:

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkado »

Siguran sam zapravo. Ne znam nikoga kome su odbili garanciju zbog sličnih stvari.

P.S. Drgrga, ti si beše iz Inđije ili sam pomešao nešto? Ako jesi, gde se nalazi tvoj servis?
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

valexa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 07. Nov 2010. 13:39

Re: Servisiranje-pitajte

Post od valexa »

Potreban mi je poklopac baterije na sony ericsson xperia mini pro,moze li se gde pronaci,i koja je cena... Hvala unapred na pomoci...

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

Servis mu se nalazi u fontani! :) ako je to taj grga sto ga ja znam posto sam iz okoline indjije :D

Odneo sam im juce direktno u ovlasceni za popravku rekli su mi javice za 24h, nista mi jos ne javljaju. Ocigledno ne znaju sta mu je.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

darkonda, greska...

Servis se nalazi kod Doma zdravlja,Srpskocrkvena br3,inace radimo telefone,LCD televizore,monitore,laptopove ,desktop racunare i sve sto je na struju.....pozdrav...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Одг: Servisiranje-pitajte

Post od m@c|-|oR »

m@c|-|oR napisao:Posle skoro tri godine moj (sada Suprugin) Desire je neprilagodjenom brzinom udario o pod, što je dovelo do naprsnuća ekrana u gornjem delu. :sad:
Ništa se ne može videti, niti tač radi.
Telefon radi, može da primi poziv i poruku, što i nije od velike koristi, ako se ne možemo javiti, niti pročitati tu poruku.
Pitanje za iskusne servisere - može li se zameniti i koliko bi zahvat koštao? Da li biste preporučili nov ekran, ili ugradnju polovnog, sa nekog riknutog telefona?
Hvala na odgovoru.
Želeo bih da ostavim apdejt. Nakon istraživanja na sajtovima za oglase i jednočasovnog pešačenja po servisima u Nišu, ekran je danas uspešno zamenjen i Desire ponovo raduje lepšu polovinu.
Srećom, digitajzer je bio u redu i sve se zavvršilo samo zamenom displeja.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori