Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Servisiranje - pitajte

Post od hallo »

Koga sta zanima neka pita...

Pozdrav svima 8)
Poslednja izmena od hallo u Pon, 19. Mar 2007. 13:48, izmenjeno 1 put ukupno.

urkekg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 08. Mar 2007. 19:47
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Post od urkekg »

Evo pitanje od mene, započetak. Postavka zadatka je ovde: viewtopic.php?p=90238#90238 a tu je i moj zaključak.

Dakle, da li sam u pravu da RS-MMC kartice za Nokia telefone moraju biti 1.8/3.0 V da bi ih telefon ispravno koristio, t.j. da bi uoopšte mogao da ih koristi (prepoznavanje bez funkcionisanja se ne računa), ili je problem u nečem drugom (da li je telefon original ili skinut sa mreže, što mislim da nema apsolutno nikakve veze za ovaj problem jer je aparat - aparat)?
Urke MMI

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

urkekg, mislim da si u pravu mada ne treba zaboraviti da su memorijske na nasem trzistu prilicno "sumnjivog" kvaliteta...
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

ajde da te pitam ja nesto posto te ne pitaju mnogo od kad si otorio ovu part2 temu. rec je o onoj tvojoj temi INFO ZA SVE koja je pod kljucem. a ja tebe da pitam (posto ti kazes - garancija od 6 meseci na otklonjenu PRIJAVLJENU smetnju!!! ) da li ti prijatelju na popravku flet kabla kod e7oo samsunga SMES da das garanciju 6 meseci?!? e to me zivo interesuje. i sta ces da uradis kad ti se za 2 meseca vrati (npr)
Phone market
sve za vas mobilni telefon

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

phone market, vidis dobro pitanje....ja sam ranije imao info da je garancija zakonski propisana na 90 dana tako da sam za sve popravke davao garanciju od 90 dana(i na flet od E700!)...u samom svetlu tog info (koji sam licno proverio!) ne znam vise ni sam sta da radim...ljudi uglavnom razumeju kad im objasnim, ali sta ako se nadje neko ko NECE da razume...hhhmmm...ali s obzirom da "kolege" ne daju (ili daju gar od 7 dana) nikakvu garanciju, konkretno recimo za taj "famozni" flet, opet imam p[osla na pretek i ljudi su zadovoljni kvalitetom rada...
btw...ako niko nista nece da pita...ok...nemam kompleks zbog toga :D ...ali i dalje mi je ostalo nejasno kako je nestala CELA prethodna tema...
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

hallo, dobro je dok nema kvarova i dok nema shta da se pita ( mislim za tvoj posao je loshe kad nema kvarova ) tako da...Ne brini se,siguran sam da ce josh biti pitanja...

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

to ti pricam prijatelju kako bre na flet e7oo dati toliku garanciju kad je on realno katastrofa i najbolje da ga namestis i da ga naplatis i 10 evrica skuplje opet ce te za dva meseca boleti glava kad ti covek dodje u radju. kod mene je garancija na sve popravke mesec dana i to je kod nas super kako ostali rade. a kad sam vec kod e7oo od skoro mogu da nabavim komplet displaya sa fletom za 15 eura , pa lepo naplatim 30 i onda moze i da mu se pokvari i za dva meseca namesticu mu nije problem , jer sam se dobro ugradio.
Phone market
sve za vas mobilni telefon

ilic1987
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 23. Feb 2007. 14:01

Post od ilic1987 »

Ljudi pomagajte! Moram da reinstaliram Symbian na Nokiji 5500 sport. To je Symbian 9.1. Ako neko zna kod za reinstalaciju ja ga najiskrenije zamoljavam da pise na ilic1987@yahoo.com. :(

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

telefonski program ne moze da se reinstlira kao sto ti mislis. mozes da ga restartujes ili da ga flesujes tj. da mu promenis ceo softverski deo , e sad ako hoces da menjas softver pravac servis a ako hoces da resetujes telefon potrazi pun je forum hard reset sifri pa ga resetuj. pisao bi ti jos ali me poremetio ovaj uzas zvani KAZAHSTAN!?! :smutny:
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

hm ... ne znam shto folirate ljude, kad je u 90 posto slucajeva flet na e700 odlemljen, kad se neko pozali! ja ga licno radio bar 15 puta, i ja ga licno zalemim tako da ne moz da pukne, i nikad mi se niko nije zalio, e a kad stvarno mora da se menja, onda bi po mom mishljenju trebalo baciti telefon ili ga dati nekom serviseru za delove, jerbo, kod nas ih ima u nabavci samo od onog lika shto ih donosi iz dubai-ja, a oni su kineske NJ proizvodnje ..
There is no knowledge that is not power

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Eh sad bas da se samo odlemi... tesko,ipak zica vremenom trpi zamor materijala,i vlakna u njoj puknu i zato dolazi do gubitka slike i ostalih vec poznatih problema,mada je mozda ponekad i u pitanju sami odlemljivanje,ali ponekad,ne verujem da je uvek tako!!
Pozdrav 8)

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

:uhuh: alo bre Igoritza pa jel ti znas kako u opste izgleda flet na e7oo i kako je bre odlemljen. flet se menja kad pukne neki od ``listova`` od kojih se sastoji flet, a jedino se leme mali i veliki displej sto je i celi posao, objasni mi brate sta drugo ima da se lemi.
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

lemish list sam, shta je tu cudno ? razvrnesh plastiku, i zalemish zicu tamo de je opterecenje oshtetilo , sasvim normalna stvar, a onda samo zalijesh silikonom da ne bi ponovo, kad ga upakujesh u telefon pravio kratak spoj
There is no knowledge that is not power

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Eeeee i ti stari alas phone market, imas sta da naucis od home varijanti majstora :lol:
Miroslave gde si sad kad je zanimljivo :D

ilic1987, *#7370# , fabricki kod ako nisi menjao 12345

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

:blinky: ma daj bre koji je to posao brate svaka tebi cast al moras priznati da je to onda veliki posao, mislim netrebaju ti delovi u opste onda i sta ti tu u opste menjas tako da ni nemozes da uzmes pare (realno).bar stavi novi flet ako vec naplacujes. pitanje je koliko ce da traje ako se tako namesti, a mozda je i bolje tako, :o je`` te zbunio si me sa time , svi koje ja znam od uvek rade kao i ja ovako da se menja flet. sreca imam sad jedan e7oo a i samo kamera mu ne radi pa cu da probam.

kad uzmem u obzir da mi je novi flet sa komponentama 6 evrica a da svaki drugi ne valja jer je glupo kinesko gov.. a da novi komplet display-a sa fletom kosta 20 evrica , a sve sa tim da e7oo ne kosta polovan vise od 50 evrica te samim tim popravka ne bi smela biti skuplaja od 25, dolazim do zakljucka da bi popravka bila najefikasnija tvojom metodom. pa probacu sta da ti kazem ne kosta me nista to je najzanimljivije u celoj prici. naravno moracu da stavim naocare al mala je to cena. raskenjo sam se sad malo vise ali ovo je prvi put na ovom forumu da sam nesto naucio. hvalla.

jos samo ako imas neku semu koji list i koji vodovi vode do cega bilo bi pozeljno , sta sad ako mi ne radi mali displej da prevrcem ovaj flet i da nagadjam gde su vodovi do malog displeja, ako ima nesto posalji
  • ___________________________________________________________
    Izmenio Miškoni:: Ne piši postove jedan za drugim, koristi opciju izmeni!
Phone market
sve za vas mobilni telefon

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Igoritza, nemogu da verujem...uradio si 15 fletova? Pa ja sam uradio 515 fletova i nije mi pala takva glupost na pamet....razvrnes "plastiku"...ma bezi bre..... 8)
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

i ja brate za takvo resenje nikad nisam cuo a radim 6 godina, ali moram priznati ako je realno da mi se svidja. a pod tim da ``razvrnes plastiku`` je valjda podrazumevano da skines izolaciju sa fleta sto sam jedino radio kod resenja za k7oo kad puknu vodovi 1 i 2 pa treba da se prespoje na flet tastature, e onda se skine izolacija pa se zalemi ali ima oznacenih kruzica i tu se lemi a ovo bi bilo jos teze.
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

ok, ja sam to video od jednog majstora, koji je popravljao, a izraz "razvrnesh plastiku" je karikiranje, ocigledno, takav mi je stil pisanja, zezam se ... nemojte da se ljutite, meni je to do sad funkcionisalo
There is no knowledge that is not power

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

..bem te ludog. jel si radio il si video. ja vec pokusavam da probam tako da namestim ovaj moj na tvoj nacin a ti zezas. ja inace volim da probam tako malo cudne nacine i resenja ali ti ga sad pretera ako si samo video.
Phone market
sve za vas mobilni telefon

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

phone market, hallo,ili bilo ko imam problem,naime uzeo sam u dug n6630,telefon je malo koriscenj i nije padao ,sa vodafone mreze je i na oko je sve ok,elem kada sam probao da ubacim u njega neki program (npr smscounter) ili obicnu temu tel nece to da mi instalira,samo izbaci installation security error! unable to install. Uradio sam mu soft reset,pa hard i opet nista
Ima li iko ideju sta bi moglo biti,hitno mi je,jer ako nesto jace nije uredu vratio bih ga?
D500&E71

Odgovori