Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Servisiranje - pitajte

Post od PetarVetar »

Ti ljudi penzionerima gase aplikacije koje rade u pozadini kako bi im oslobodili RAM.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Evindzer »

Sale_M napisao:Ja mislim da je to praksa.
Iskreno, prvi put čujem za to - mada, nisam ni imao prilike da čujem ranije, jer nikad nisam slomio telefon, pa morao da menjam neki njegov deo.
U pitanju je Moto Z (prva generacija) čija vlasnica mu je razbila ekran, otišla u Promobi na Banovom Brdu i platila 11000 za zamenu, da bi posle otkrila da su joj pobrisali sve sa telefona. [emoji53]
Da sam znao da je to redovna pojava, upozorio bih je, ali ovako je bilo kasno.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Servisiranje - pitajte

Post od monac »

da se javno zahvalim servis kompa sto mi je dao sim tray za 4s na poklon telefon sad radi bez ikakvih problema samo je tray bio problem.
Pozdrav

bogisa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 25. Dec 2019. 17:48
:: Huawei Y7 2019

Problem sa memorijim na Huawei Y7

Post od bogisa »

Pozdrav!
Nov sam na forumu i sta reci muka me naterala. Ne razimem se u telefone ali znam kad nesto valja ili ne, ali ocigledno serviseri u Telenoru misle da smo brkate ribe pa mogu kako hece.
Da ne kukam previse evo u cemu je problem, uocio sam da moj Huawei Y 7 2019 gubi brojeve iz imenika. Primam pozive od broja bez imena i sms je ista prica, samo broj bez imena. Unesem (ponovo) kontakt u imenik i posle par dana opet mi stize poziv od broja bez imena.
|E sad nastaje igranka sa Telenorovim strucnim i ovlascenim servisom! Posto je tel u garanciji (uzet na ugovor 24meseca) reklamiram manjkavost uredjaja idobijem odgovor od STRUCNIH I OVLASCENIH da je sa uredjajem sve uredu???
Naravno vrate mi uredjaj uz komentar da nije uocen nikakav kvar.
Ako neko ima slicno iskustvo sa ovim modelom (SA SERVISOM SIGURNO IMA PUNO OVAKVIH ISKUSTAVA) neka da predlog kako da ovo resim.
Hvala unapred!!
PS Ako mozete BEZITE OD TELENOR SERVISA!!!!1

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Moguće je da je sa uređajem sve ok. Proveri da li upisuješ brojeve u imenik koji ti je postavljen kao prikazani jer može biti da ti upisuješ brojeve npr. u imenik telefona, a podešeno je da prikazuje kontakte samo sa Google naloga. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Servisiranje - pitajte

Post od AnGeL oF LoVe »

Како се остварује гаранција за иПхоне ако је стар месец дана а купљен у продавници без фискалног рачуна?
LG G2 Black,16GB

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dachakragujevac80 »

Prvih godinu dana imas internacionalnu apple garanciju i ne treba ti nikakav racun. Jednostavno odneses u iStyle ili Macolu i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

cekicm83

Re: Servisiranje - pitajte

Post od cekicm83 »

Zaobidji Istyle nosi u Promobi ili Macolu.Sa Istyle imam lose iskustvo kao i mnogi.

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Servisiranje - pitajte

Post od yocasylver1 »

cekicm83 napisao:Moram ovo iskustvo da podelim sa vama.Dodjem s puta danas oko pola 1 i mrtav umoran legnem da odmorim.Pisao sa. vec da mi na p30 lite baguje viber tj nema nista na ekranu osim pocetnog ekrana kada me neko zove ako ga ne drzim aktivno u pozadini.Supruga me probudi oko pola 6 kad ono kao za baksuz ni televizije ni interneta ni telefonije.Odem kod komsije da pitam kada u celoj zgradi nema signala.Dogovor sa suprugom da odemo malo u neki kafe i u kupovinu ono kao da izadhemo nekuda malo a decu da pricuvaju baba i deda.Odosmo u podzemni prolaz, u Nišu, u koji nisam usao pa ima bar minimum 2 godine.Padne njoj ideja da pogleda i telefone jer bi trebalo da menja uskoro svoj.Prvo sto primetite svaka druga radnja je radnja mobilnih telefona i servisa istih.Padne meni na pamet ajd posto sam vec tu neka mi odrade vracanje na Android 9.1. pa makar me kostalo 500-1000 din nema veze, uzeo sam malo vise novca pa eto naka odrade.Verujete li vi meni da na svakoj radnji na kojo pise Servis pitao sam da mi odrade ali neki pricaju da je to nemoguce drugi pricaju da ne znaju.Ja u soku.Ne mogu da verujem.Jedan mi jos kaze ja kada kupim telefon ja nista ne diram oko softvera nego ga koristim tako, meni doslo da ga napsujem.Kao da sam ja sam pustio nadogradnju na Android 10 beta.Odmah rekoh supruzi ajmo odavde molim te, gledacemo ugigatronu, tehnomaniji, vipu telenoru itd.Uplasio sam se verujte mi.Ja ne znam od cega ti ljudi zive sta prodaju i sta i kako servisiraju kada obican softver ne umeju ili govore da je nemoguce namestiti.Da li peru novac kroz tih firmi, nazovi tako, ili prodaju maglu ljudima koji nisu upuceni nzm. ali ja sam se izbezumio.Zamisli kupis telefon i daju ti kao garanciju ali sta ce ti tako nesto kada ko ce ti to popravit ne daj Boze sutra.E Srbijo...
I ja sam imao negativno iskustvo sa njima, u pitanju je bio servis u Podzemnom. Ko ide u Niš i zna taj grad razumeće na koju lokaciju mislim.
Elem, da učinim uslugu ponesem grugarov IPhone 4s na popravku i dam mu servisni list. Bio je neki sitan kvar kad sam ga odneo. On išao posle nedelju dana da ga pokupi, nije gotov. Rastavljali sastavlja li. Na kraju mu predali neispravan telefon jer je '' nakvasen bio'' i nije mogao da se popravi. Vratili ga u delovima.
Kako sam čuo u to vreme, ima lik na Trosarini koji radi kući i kod njega nose svi servisi.
Mislim da to servisi opstaju jer najviše zarađuju od otkupa telefona uzetih preko ugovora i prodaje istih pa onda od prodaje dodatne opreme i lepljenja folija i stakala pa tek onda id servisa i prodaje novih telefona.

cekicm83

Re: Servisiranje - pitajte

Post od cekicm83 »

Da taj lik na trosarini, cuveni Slavce, je svojevremeno servisirao i popravljao skoro pa nemoguce kvarove.Medjutim ne posluje vise a bio je i kralj dekodiranja telefona posebno nokia u ono vreme kada su se telefoni kodirali na mrezu (mislim da u srbiji vise to niko ne radi, nisam siguran samo za mts).Postojao je i servis, zvao se Mobilna klinika, mislim da postoji jos uvek, takodje u podzemnom ali sada ne mogu da ih nahvatam da li su istog kvaliteta ili nije to vise to.Inace svratio sam i do njih kada sam obilazio prodavnice i servise, i to na kraju misleci da je ono sto trazim da se uradi na telefonu osnova svakog maltene nazovi "servisiranja", upisati novu ili odredjenu verziju softvera, kao nauciti prvo slovo, ali ispostavilo se da i ono sto bi dete od 14-15 godina znalo da uradi ne znaju "serviseri" (ovo namerno pod navodnicima), ali na vratima tog servisa stajalo je neko obavestenje o promeni vlasnicke strukture valjda tako nesto.Ovo sto si naveo je pre kako opstaju prodavnice a ujedno i "servisi" u sklopu istih.Ne znam ko jos uvek uzima telefon na ugovor i prodaje isti ispod cene.Mada ko ce ga znati.A mislim i da servisi, ne ovlasceni nego ovi drugi, ne zaradjuju vise kao nekada cak i mislim da su na ivici nekog opstanka.Realno, ako ne slomis displej, i ako imalo vodis racuna o telefonu svaki ce izdrzati 2 godine koje pokriva garancija a hteo ne hteo taman tada i moras zameniti telefon novim.

tikica86
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 07. Jun 2015. 23:55
:: samsung s3

Re: Servisiranje - pitajte

Post od tikica86 »

Posle dosta vremena sam se setila da prebacim podatke sa starog telefona na komp i kad sam htela da ga upalim pojavi se SAMSUNG i ni makac dalje. pa sam guglala i nasla da bih trebala da hm "flesujem?" telefon ,da stavim novi softver preko kompa a ne zznam da ga skinem :smutny: nesto sam ja tu cackala e sad vise ne izbacuje ni samsung nego samo belo sive crtice :(
koji servis u Beogradu preporucujete i da li mogu jos da se spasu podaci sa telefona (slike,snimci) ?

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Ledjo »

Imam kuci matori LG telefon koje je staklo puklo na 3 dela. Ekran je skroz ispravan, a touch ne radi na povrsini ~5x5mm sto ne predstavlja problem jer je u donjem uglu.

Zamena u servisu nije isplativa jer ceo telefon u ispravnom stanju ne vredi 30e. Tako da sam hteo malo da se zezam i zamenim staklo sam, znam da je velika sansa da unistim LCD i ako se to desi, nista strasno.

5e je cena stakla, sta mi je jos potrebno sem toga? Jel mogu staklo da zelepim tako sto cu po ivicama da nanesem superlepak? Imam kuci i onaj dvokomponentni lepak ako bi on mozda bio bolji.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

cekicm83

Re: Servisiranje - pitajte

Post od cekicm83 »

Ledjo, super lepkom nikako.Nagrizace staklo.Ima lepkova specijalnih za to.Kazace ti vec neko ne mogu da se setim kako se zove.Ali super lepak ni u ludilu.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Ledjo »

UV lepak ali onda moram da jurim i UV lampu, a to mi je vec cimanje. Hvala ti u svakom slucaju

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Servisiranje - pitajte

Post od AquaZX »

Samsung J3 2016, stalno gubi mrezu jer je voda prosla na ledja. Wifi radi normalno.

Ima li mu spasa i za koje pare?

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 95Darko »

Koliko bi mi u servisu otprilike uzeli za zamenu intrgrisane baterije? Konkretno za Redmi Note 7 (baterija moze da se nabavi za 10-ak evra preko KP)

Neca94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 20. Avg 2020. 20:59
:: Huawei YPII

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Neca94 »

Pozdrav, evo moram i ja da pitam nesto. Dakle imam jedan stariji telefon Nokiju C2-01 koji mi sluzi kao rezerva vec nekih par godina i uvek je super radio, medjutim zadnja 3 dana imam problem sa signalom, tacnije odjednom je nestao signal mobilne mreze i ja sam mislio da je to do operatera, medjutim kada sam karticu prebacio u drugi telefon tamo ima pun signal a kada sam karticu s drugog telefona prebacio u ovu nokiju ista situacija kao prethodno, signala nema. Promenio sam sve opcije vezane za mrezu (i dual i 3g i gsm) i za sad samo na gsm-u pokazuje jedva dve crte. Uglavnom mogu da pozovem i saljem poruke (koje kasne jedno pola minuta) ali cim pokusam da udjem na internet ono "E" je precrtano i nestanu i te dve crte i onda signala opet uopste nema neko vreme. Mislim, nije neka steta za taj telefon da je pokvaren , star je i sve to, lepo je ocuvan i nisam imao nekih problema pa me cisto zanima da li je neko imao taj slucaj i sta je to u pitanju, da li sam ja to nesto mozda slucajno podesio da se desava ili mu je vreme za penziju? Hvala unapred

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Servisiranje - pitajte

Post od <Milanche> »

Huawei y7 2019
Oštećeni priključak za slušalice se prilikom stavljanja u telefon polomio i deo je ostao unutra, zvao sam 1 servis i navodno mora da se otvara telefon. I traže 3500!

Da li bi moglo tankom pincetom da se izvuče, da probam sam?
Morao. Bih da je kupim
Nokia Efiftyone

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Servisiranje - pitajte

Post od m@c|-|oR »

Milanče, ne znaš da li džek od slušalice slomio konektor unutar telefona. Moglo bi da se proba da se izvadi taj deo džeka, ali ako si slomio nešto u samom konektoru - tu ti može pomoći samo servis.

Gledaj da tokom operacije pacijent bude isključen, da ne napraviš još neku štetu, jer su pincete jelte metalne i provode struju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Servisiranje - pitajte

Post od monac »

Jer zna neko posto bi trebalo da dobijem jedan htc 10 koliko bi kostala negde baterija sa zamenom ili da porucujem sa ebay iz de pa kad stigne da vidim da odnesem u neki servis da zamene tj da platim ruke samo.Pozdrav

Odgovori