A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Sijamski_Mrmot
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 01. Maj 2007. 13:24

Post od Sijamski_Mrmot »

e mile mile... a zaokruzivanje na 60s ? ttaj sitno detaljicic si zaboravio da napomenes...

i u immocentru nisu imali nista sem 1600 na lageru... izgleda i oni reklamiraju nepostojece telefone

mts kad god sam zvao nikad nema na lageruu nista...

baklaja
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 22. Avg 2007. 19:25

Post od baklaja »

Da i ja dam svoje misljenje o operaterima...
Koristio sam poslovno 062 i 063 postpaid brojeve i uvek sam bio zadovoljan i pokrivanoscu signalom i uslugama...
Privatno sam koristio dva 064 prepaid broja i posle toga 065 poslovni postpaid - nema signala u odredjenim delovima Vojvodine,ubacuje se hrvatski operater,stanje na postpaidu uspem da proverim jednom u deset pokusaja...
Pojavi se reklama za Nokia 8600 Luna na postpaidu u Telekomu,odem ja do njihovog prodajnog objekta u Novom Sadu,tamo me skeniraju od glave do pete,ja im kazem sta zelim,oni kazu da za tarifu Bel 1000 moraju da predaju zahtev da mi se odobri (u tom paketu telefon kosta 1 dinar),fotokopiraju moju licnu kartu,ostavim im fiksni i mobilni broj telefona i posle dva dana me zovu i kazu da su proverili iznos racuna na mom fiksnom broju (ucinio im se mali iznos koji se placa),zvali prvo na fiksni i ispitivali kao u policiji moju tastu gde radim i ne znam ti ni ja sta,onda mi kazu da uzmem Bel 400,ja pokusavam da im objasnim da je moja potrosnja bliza Bel 1000 nego Bel 400 i da zelim da pratim svoju potrosnju jer ne verujem u iznose koje mi poslodavac skida za prekoracenje nekog bednog iznosa koji mi placa,ukratko, BATALITE TELEKOM ...
Odem juce do VIP-ove prodavnice u Novom Sadu da vidim ponudu za postpaid i na ulaznim vratima nalecu na mene dva polupismena lika,smeju se i pricaju kako su uspeli da dobiju LG Pradu za 1 dinar,tu mi pada mrak na oci zbog cinjenice da je prodavnica puna likove koji jedva znaju da ukljuce telefon i da ce ta gomila "korisnika" da dodatno opterete Telekomove predajnike koje VIP usluzno koristi, K A T A S T R O F A ...
Idem da malo pregledam forume o mobilnim telefonima i odoh u ponedeljak do Telenora da uzmem telefon na postpaid i da me bog vidi :D ! ! !

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Post od mile500 »

Za Sijamski_Mrmot:
Neznam okakvoj sitnici ti to Pricas? :?
Pa ja sam dosao u radnju u 11 pre podne i nisam hteo da cekam red a kada sam se vratio u 7 uvece jos je bio podosta red,nije ni cudo sto ih nema......
Baklaja:
Boli me ona stvar sto u radnji u VIP-u ima polupismenih i retardiranih koji neznaju sta je mobilni,a kamoli kako da ga upotrebljavaju.....Meni to nije vazno,nego ono sto nude u VIP-u.E sada ja sam rekao da je njihova ponuda povoljnija u odnosu na druge...... A evo tebi savet u koliko odes u Telenor zajebaces se...... Ja sam bio imao sam post paid i nikada vise necu u Telenoru.....

baklaja
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 22. Avg 2007. 19:25

Post od baklaja »

Sta ti se lose dogodilo u vezi Telenorovog postpaida?
Na kraju krajeva, ispada da je onda najbolja varijanta prepaid ili sta :unsure: ?

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

baklaja, najpovoljnija varijanta ti je postpaid, a pogotovo ako mobilni koristis puno. Medjutim mile500 je u pravu, Telenor na postpaid racunima kaci i neke sume koje nikakvog opravdanja nemaju tako da ti je racun veci nego sto bi trebalo. Posto si ti poslovan covek (koliko sam ja shvatio) najisplatljivije ti je da budes postpaid korisnik ali dobro razmisli kod kog operatera ces da odes. Telekom je krajnje neozbiljna i neposlovna firma a Telenor voli da grizne malo vise nego sto bi trebalo. Mislim da bi trebalo VIP-u pruziti sansu.

dulentse
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 01. Jul 2006. 22:53

Post od dulentse »

Pa ovi u VIP-u su stvarno neverovatni.
Ja bio u njihovoj radnji u centru BG (u Resavskoj) par dana pre nego sto su izbacili post paid ponudu i pitao ih za kad im je to u planu, a oni mi rekli da nemaju pojma, ali da verovatno nece jos neko vreme (tako sam ih bar shvatio).
Mada sad kad su izbacili ponudu i ne izgleda tako lose, mora se priznati

baklaja
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 22. Avg 2007. 19:25

Post od baklaja »

ALEKSABOY!
Nisam se nesto upustao u precesljavanje VIP-ovog sajta da proverim kakve sve usluge mobilne telefonije pruzaju,ali sama cinjenica da usluzno koriste Telekomove repetitore me malo obeshrabrila po pitanju njihovog postpaida...
Kao sto sam u jucerasnjem komentaru napisao,Telekomov monopol i bahato ponasanje sam imao prilike da sretnem i prilikom trazenja zahteva za ADSL kod Euneta - naime,Telekom daje prioritet svojim Internet (PTT) korisnicima prilikom izdavanja slobodnih portova na telefonskim centralama,a ostali provajderi i korisnici kad i ako uopste dodju na red...
Sad treba da budem "pametan",pa da izaberem onog pravog operatera...
Muka mi je od povrsnosti i neprofesionalizma...

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

U pravu si Baklaja i potpuno te razumem. I ja sam dugo bio korisnik usluga Telekoma pa sam zbog nekvalitetne mreze i signala presao na Telenor prepaid i sada je sve mnogo bolje. Glas u slusalici ne secka, nista ne bruji i uvek imam signala a i veza se uspostavlja odmah bez problema. Sve te muke sam imao na 064 mrezi i poludeo sam od neefikasnosti i neprofesionalizma MTS-a. Telenor prepaid je OK ali na postpaidu su malo gramzivi pa ti to drugarski ne preporucujem. A i zaobidji Telekom zbog svega onog sto sam naveo. Ostaje ti jedino VIP postpaid kao opcija. E sada, jeste da VIP koristi predajnike MTS-a ali VIP je druga firma i ima svoju politiku.

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Jedno pitanje... gledam na off. sajtu vipa da ako ukljucim pre paid broj od 15-30. 10. i ako uplatim 400 din kredita dobijam 100 sms poruka...pa jer se te poruke dobijaju samo jednom ili svaki put kad uplatim odredjenu sumu???? i kakva je mreza na vip jel radi svoj posao????
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

Sijamski_Mrmot
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 01. Maj 2007. 13:24

Post od Sijamski_Mrmot »

Aleksaboy napisao:Telenor na postpaid racunima kaci i neke sume koje nikakvog opravdanja nemaju tako da ti je racun veci nego sto bi trebalo. Telekom je krajnje neozbiljna i neposlovna firma a Telenor voli da grizne malo vise nego sto bi trebalo. Mislim da bi trebalo VIP-u pruziti sansu.
Ma daj, dokle cete vise da dajete ovako bezveze informacije samo da bi ste blatili konkurenciju? Ja imam Telenor postpaid a supruga Mts postpaid i NIKAD se nije desilo da racuni nisu OK (vodjen ovakvim izjavama i ja se poveo pa kontrolisao dzabe listinge).

Jedini problem kod mts je totalno neprofesionalni CC a kod telenora nemogucnost provere preostalih free minuta.

Prestanite da lazete narod i da favorizujete svoje miljenike.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Sijamski_Mrmot procitaj sta su ljudi diskutovali na temu "nikad vise na postpaidu" koju je pokrenuo mile500. Tu ces videti problem koji je on imao a i cuces iskustva drugih ljudi. Tako da nije ovo samo moja "fantazija".

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Konacno da je neko priznao da kod Telenora ne pokazuje tacno koliko ti je ostalo besplatnih minuta i poruka pa makar to bio jedan obican korisnik :) Ja sam na Telenorovom forumu pitao kako to da mi provera putem koda *100# pokaze da mi je ostalo neiskorisceno poruka i minuta iz predhodnog meseca a po racunu za predhodni mesec ja sam potrosio i vise od toga, odgovorili su mi ako smatrate da nesto nije u redu sa vasim racunom podnesite reklamaciju. Iz cega proizilazi da provera radi kako treba a da racun ne valja! Ja sam im predlozio da iskljuce taj sistem dok ga ne naprave da radi kako valja, kao sto je mts uradio i poslao obavestenje da provera stanja trenutno nije moguca ali da ce biti od iduceg meseca. Ako mogu oni tacno da znaju koliki je moj racun i to da mi naplate treba da naprave sistem da i mi korisnici tacno mozemo da znamo koliko nam je racun u svakom trenutku i koliko smo preneli u tekuci mesec besplatnih minuta i poruka! A ne da mi kaze: vas racun bez pretplate, bez popusta i bez pdv-a iznosi toliko i toliko. Alo bre nisam ja knjigovodja pa da uzmem digitron da racunam.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

E pa Telenor namerno nece to da uradi zato da bi sebi ostavio prostora za malverzaciju. Ako korisnik ne moze da proveri stanje svog racuna, onda Telenor moze da mu nakaci na racun sta hoce a da ovaj nema pojma. I ljudima se to desava. Neka mi objasni sada Sijamski_Mrmot kako zna da ga Telenor nije pokrao kada ne moze da proveri stanje free minuta i poruka. U principu, coveku komotno mogu da naplacuju usluge a da besplatne minute i poruke nije potrosio. I ko ce sta da dokaze?

Sijamski_Mrmot
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 01. Maj 2007. 13:24

Post od Sijamski_Mrmot »

Vrlo prosto znam, na paketima PRENESI (koristim 250) se tarifiranje vrsi na sekundu, resetuj tajmer svog telefona i ako si potrosio tog meseca npr 402 minuta ne moze u specifikaciji da ti pise drukcije (proverio i samo jedan mesec se nije slozilo za nekih 1 min i 25 sek al to je verovatno zbog toga sto presek nije bas tacno u ponoc). Posto se malo bolje razumem u sisteme koje mobilni operateri koriste kod nas i u evropi mogu pouzdano da tvrdim da malverzacija nema, moguce su sistemske greske na pojedinacnim brojevima (pobogu pa nijedan sistem nije 100% tacan, svi koriste windows, vecina ga placa a on ipak crkne zar ne?). Sto se instalacije sistema tice, od prijatelja iz nemacke sam nacuo da je telenor vec kupio novi sistem ali da instalacija istog traje par meseci (pretpostavljam da je potrebno sve to testirati, obuciti ljude i slicno? ne verujem da zelite novi sistem po cenu toga da isti ne radi kako treba jer ga niko nije testirao?). I ne znam sto ste se samo uhvatili telenora kad i mts ima iste probleme? (ustvari jos gore posto im sistem sada trenutno i ne radi...). I na sve to, svi hvale VIP postpaid a koriste ga tek par dana... na osnovu cega? Prijateljica je kupila postpaid u cetvrtak , obecali su aktivaciju o Petak ali... no signal i dalje... Nema tu razlike nikakve...

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ja ne hvalim VIP vec sam samo rekao da mu treba pruziti sansu. Koristio sam usluge sva tri operatora i tacno je da svi imaju prednosti i mane. MTS je krajnje neposlovan i mreza je losa a bila je takva i pre dolaska VIP-a. Telenor je poslovan i ima kvalitetnu mrezu ali mu kao i MTS-u ne radi sistem za postpaid pa se dese nezgodni problemi. VIP je jednostavno nov i treba mu pruziti sansu.

Sijamski_Mrmot
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 01. Maj 2007. 13:24

Post od Sijamski_Mrmot »

Apsolutno se slazem sa time sto si sada rekao. Mene samo nervira sto su krenuli od starta sa lazima i obmanama... seti se reklame prva dva dana postpaida: "Telefoni za 1 din uz BILO KOJI postpaid paket" sto nije tacno, kao i ostala 2 operatera i oni ne daju za 1 din bas sve a pri tome zaokruzuju minutazu pa ako stavis na papir videces da za 3000 din ne dobijes nista vise minuta nego sto bi dobio na telenoru kada bi isti imao FLEKSI 3000 paket... ili prenesi 1500 ...

Ali, videcemo sta donose naredni dani...

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Nijedan operater nece da se zaleti da ponudi nesto stvarno povoljno i da malo smanji prihode, barem ne za sada, a ima i valjanih razloga za to. Telenor mora da povrati pare od licence, VIP mora takodje da povrati pare od licence ali i da razvije sopstvenu mrezu a Telekom je navikao da dere ovaj narod.

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

Sijamski_Mrmot napisao:seti se reklame prva dva dana postpaida: "Telefoni za 1 din uz BILO KOJI postpaid paket" sto nije tacno,

pa treba samo pazljivo procitati, nisu rekli BILO KOJI TELEFON UZ BILO KOJI PAKET....

nisu nista slagali, ti sa svakim paketom imas fon za dinar, to je cinjenica ,
nego se svi zalecu pa odmah shvate : "Dobijate telefon vredan 1000 evra sa postpaid paketom cija je mesecna pretplata 100 dindzi, i imate 1000 minuta razgovora i 2000 poruka"

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Bas tako, slazem se sa cekijem. Ne moze sine N95 sa pretplatom 250 kinti. Pa gde je tu zarada? Evo ja zelim E90 da dobijem zatosto sam verni prepaid korisnik :D :lol: :lol: :D :lol: :D :D :lol: :D :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

E stvarno znaci ovo moram da ispricam, svaku meru su bre presli.
Majkemi ova kap je prelila casu!
:angry: :uhuh: Otisao sam danas do Vip-ove poslovnice u Cacku sa drugom, hoce da uzme postpaid 325. I objasnim mu ja sve kako ide, da je tarifiranje prve sekunde na min, ali tako mu odgovara, retko vodi kratke razgovore i hoce da uzme ugovor na 2godine i za 1din Nokiu 6300. Dolazimo pred radnju, stoje troje, cetvoro, ljudi i cekaju da udju, ja nisam mogao da verujem! :blinky: lik iz obezbedjenja drzi vrata, i ceka da izadje nekoliko ljudi pa onda pusta drugu turu. :x :angry:
Strpeo sam se da dodjem na red, i kako sam usao prodrao se "Jeli ovako i u Austriji ljudi cekaju ispred radnje na zimi da udju!!" a lik iza pulta, verovatno sef neki ili nadzornik, opusteno mi odgovara: "U Austriji ljudi ne kidaju kablove i kradu telefone, i od sutra pustamo samo po pet ljudi u isto vreme"(taman ce da ima po 2 radnika na potencijalnog lopova, pa kad ga zaskoce ne moze da pobegne nikud!) ja u fazonu dal je ovaj normalan, "pa za to postoji obezbedjenje a ne da drzite ljude napolju zaboga" a on meni "pa nismo imali obezbedjenje do skoro, lopov je samo prosao kroz vrata pored nase radnice", ja nekako predjem preko toga i kazem mu "dobro jel mozemo da dobijemo flajer sa postpaid ponudom, posto smo se nacekali?", devojka do njega ladno mi kaze "pa sto niste rekli odmah, dodali bi vam mi do vrata papir, da ne cekate bezveze u redu i ulazite!" :x :angry: :x :blinky: :ohmy: :disgust:

Pa jer bre tako 3. operater treba da pridobija nove korisnike, umesto da me vuce za rukav, on se ponasa prema meni kao stoci! Ajde od mt:s bih ocekivao ovako nesto! Jadnici ne znaju kako treba da se ponashaju, ali Moblikom Austria, alo bre!!!
Joj Srbijo!!!!!!!! :smutny: :uhuh:
Saljem sutra mail VIPu, recicu im svashta, samo da vidim dal su ovo ovi debili iz Cacka samoinicijativno uradili, ili su dobili naredjenje odozgo.
E samo se nadam da im je lopov digao Sirocco Gold Editon, da im odbiju svima po pola plate!

Odgovori